Կատարում կայանալիք Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության առնչությամբ ռուսական Caviar շքեղ ապրանքանիշը ներկայացրել է iPhone 14 Pro-ի երկու դիզայներական մոդել՝ The Great-ը և The Iconic-ը։ Մոտ 25,000 դոլար արժողությամբ The Great մոդելը կպարգևատրվի Կատարում կայանալիք Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության լավագույն խաղացողը։
Երկու հեռախոսներն էլ, ինչպես ասվում է ընկերության կայքում զետեղված հայտարարությունում, կթողարկվեն սահմանափակ քանակով՝ ընդամենը 22 հատ։
«Արաբական մշակույթի մեծությունը, ավազաթմբերի մոնումենտալ գեղեցկությունը և ավանդույթի ուժը մեկ ձևավորման մեջ: Ներկայացնում ենք The Great-ը` արժանի պարգև իսկական ֆուտբոլասերների համար»,- ասված է առաջին մոդելի նկարագրության մեջ:
The Great սմարթֆոնի պատյանը պատրաստված է ոսկուց՝ Lusail Iconic Stadium մարզադաշտի ոճով, որը կհյուրընկալի 2022 թ․ աշխարհի առաջնության եզրափակիչը։ Հեռախոսի հետևի վահանակի կենտրոնով՝ վերից վար, անցնում է առաջնության եռաչափ խորհրդանիշը՝ արաբական խորհրդանիշներով ժապավենը, որի վրա 18 կարատանոց ոսկուց պատրաստված ութ թվանշանն է՝ որպես ներդաշնակության և անսահմանության նշան։ Ընդհանուր առմամբ՝ հեռախոսը պատված է 24 կարատ մաքուր ոսկով։
iPhone 14 Pro 128 Gb The Great-ի արժեքը 1,500,000 ռուբլի է (մոտ 25,000 դոլար):
Ինչպես նշել է Caviar-ի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Կիտովը, ինքը ֆուտբոլի մեծ երկրպագու է, սակայն, եթե նույնիսկ լավագույն խաղացողը պարզվի, որ նա անձամբ իրեն դուր չի գալիս, նա, այնուամենայնիվ, ուրախ կլինի նրան սմարթֆոն նվիրել, քանի որ սպորտում գլխավորը «ազնվությունն ու անաչառությունն է»։
Ակնկալվում է, որ այս տարի լավագույն խաղացողի կոչման, ինչպես նաև ոսկեզօծ հեռախոսի համար կպայքարեն այնպիսի աստղեր, ինչպիսիք են Մեսսին, Մբապեն, Բենզեման, Նեյմարը, Դե Բրույնեն և Ռոնալդուն:
Երկրորդ մոդելի՝ The Iconic-ի կորպուսը նույնպես պատրաստված է տիտանից, ինչպես The Great-ինը։ Սակայն քանի որ առաջնությունն անցկացվում է հիմնականում մուսուլմանաբնակ երկրում, որի մշակույթը հավանություն չի տալիս տղամարդկանց կողմից ոսկյա զարդերի և աքսեսուարների օգտագործմանը, The Iconic-ի մոդելի վրա ոսկի չի կիրառվել ընդհանրապես։

Люксовый бренд Caviar представил золотой iPhone 14 Pro за 25 000 долларов: Его получит лучший игрок ЧМ-2022
21 ноября, 2022  18:30
Российский люксовый бренд Caviar представил две дизайнерские модели iPhone 14 Pro The Great и The Iconic. Модель The Great стоимостью примерно в 25 000 долларов получит лучший игрок Чемпионата мира по футболу в Катаре.
Оба телефона, как сообщается на сайте Caviar, выйдут в ограниченном количестве. Смартфонов The Great, покрытых чистым золотом 24 Карата с символом первенства, будет всего 22, причем это число отсылает к количеству футболистов, участвующих в матче.
Один из этих смартфонов, как уже отмечалось выше, получит игрок, которого организаторы чемпионата признают лучшим. На боковой грани телефона победителя компания также обещала сделать именную гравировку с приставкой The Great – «Великий».
Как отметил Сергей Китов, генеральный директор Caviar, он большой фанат футбола, однако, даже если лучшим окажется игрок, который лично ему не нравится, он все равно с радостью подарит ему смартфон, ведь главное в спорте – «честность и непредвзятость».
Ожидается, что за звание лучшего игрока – и за покрытый золотом телефон – сразятся в этом году такие звезды как Месси, Мбаппе, Бензема, Неймар, Де Брейне и Роналду.
Что касается модели The Iconic, она выполнена в таком же дизайне, что и первая модель, с ромбовидным узором в стиле главной чемпионской арены сезона – Lusail Iconic Stadium. Вдохновлением для дизайна телефона стали арабские орнаменты, украшающие исторические памятники Катара. Декор выполнен из авиационного титана c применением особенной технологии полировки, но – без двойного золотого напыления. Цены за iPhone 14 Pro 128 Gb The Iconic начинаются от 6500 долларов.