Wildberries-ը կթողարկի սմարթֆոնների, հեռուստացույցների և կենցաղային տեխնիկայի իր ապրանքանիշները
Wildberries-ը կսկսի սմարթֆոններ, հեռուստացույցներ և սառնարաններ վաճառել սեփական ապրանքանիշի ներքո, հայտնում է ռուսական Vedomosti-ն՝ վկայակոչելով ընկերության ներկայացուցչին։
Վերջինս նշել է, որ այդ ապրանքները կլինեն «միջին գնային սեգմենտում»։ Պարբերականի մեկ այլ աղբյուր ասել է, որ ընկերության կենցաղային տեխնիկան և էլեկտրոնիկան արտադրվելու են Razz և Ruzz ապրանքանիշերով։ Wildberries-ն այս ապրանքանիշերի գրանցման համար համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացրել է անցյալ տարվա դեկտեմբերի վերջին, ինչը հաստատվում է Rospatent-ի նյութերով։
Առաջին փուլում Wildberries-ը կսկսի վաճառել մոտ 100 անուն կենցաղային տեխնիկա և էլեկտրոնիկա, այդ թվում՝ սառնարաններ, լվացքի մեքենաներ, փոշեկուլներ, բլենդերներ, խառնիչներ, հեռուստացույցներ և այլ տեխնիկա։ Այս տեղեկությունը հաստատել է նաև Wildberries-ի ներկայացուցիչը։
Առաջիկա ամիսներին Wildberries-ի տեսականու մեջ կհայտնվեն նաև պլանշետներ, նոութբուքներ, սմարթֆոններ և այլ կրելի գաջեթներ՝ սեփական ապրանքանիշի ներքո։
Wildberries-ը կարծում է, որ իր բրենդային սարքավորումների նկատմամբ հետաքրքրությունը կլրացնի շուկայում առաջարկի պակասը և այս սեգմենտում պահանջարկի աճ կձևավորի։ Անցյալ տարի Wildberries-ի կայքում սարքավորումների և էլեկտրոնիկայի վաճառքն աճել է 97%-ով: Կենցաղային տեխնիկայի վաճառքն աճել է 108%-ով, մինչդեռ նոութբուքների և համակարգիչների վաճառքն աճել է 132%-ով։
Wildberries-ը մանրածախ առևտրի ռուսական խոշորագույն առցանց հարթակ է, որը հիմնվել է 2004 թ․։ Բացի Ռուսաստանից, այն ծառայություններ ունի 15 այլ երկրներում՝ Հայաստանում, Բելառուսում, Ֆրանսիայում, Գերմանիայում, Իսրայելում, Իտալիայում, Ղազախստանում, Ղրղզստանում, Մոլդովայում, Լեհաստանում, Սլովակիայում, Իսպանիայում, Թուրքիայում, ԱՄՆ-ում և Ուզբեկստանում։ Ընկերությունն ունի ավելի քան 48,000 աշխատակից։ Wildberries-ը վաճառում է 37,000 ապրանքանիշի հագուստ, կոշիկ, կոսմետիկա, կենցաղային ապրանքներ, մանկական ապրանքներ, էլեկտրոնիկա, գրքեր, զարդեր, սնունդ և այլն։

Wildberries will start selling smartphones, TVs, and refrigerators under its own brand, Russian Vedomosti reports, citing a company representative. The representative noted that these products will be in the "average price segment."
Another source told the periodical that the company's home appliances and electronic equipment will be manufactured under the Razz and Ruzz brands. Wildberries submitted the relevant documents for the registration of these trademarks at the end of December last year, which is confirmed by Rospatent materials.
In the first phase, Wildberries will start selling about 100 brands of home appliances and electronic equipment—including refrigerators, washing machines, vacuum cleaners, blenders, mixers, TVs, and some other appliances. This information was also confirmed by the representative of Wildberries.
In the coming months, the Wildberries’ respective range will also include tablets, laptops, smartphones, and some other wearable gadgets under its own brand.
Wildberries believes that the interest in its brand equipment will fill the supply shortage in the market and create an increase in demand in this segment. Hardware and electronics sales on Wildberries' website grew 97% last year. Sales of home appliances grew by 108%, while sales of laptops and computers increased by 132%.
Wildberries is the largest Russian online retail platform, founded in 2004. Apart from Russia, it has services in 15 other countries: Armenia, Belarus, France, Germany, Israel, Italy, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Poland, Slovakia, Spain, Turkey, US, and Uzbekistan. The company has more than 48,000 employees.