Հայտնի է, թե Samsung-ի որ սմարթֆոնները կստանան Android 15-ը
Samsung-ը հայտարարել է, թե որ սմարթֆոնները կստանան Android 15-ի վրա հիմնված One UI 7 թարմացումը, որը պետք է միջերեսի դիզայնի զգալի բարելավումներ և նոր հնարավորություններ բերի Galaxy սարքերի լայն շրջանակի համար:
Ինչպես տեղեկացնում է Gizchina տեխնոլոգիական լուրեր հրապարակող կայքը, նոր օպերացիոն համակարգի բետա փորձարկումը կսկսվի 2024-ի օգոստոսին Galaxy S24 շարքի սմարթֆոններով։
Բետա ծրագիրը հասանելի կլինի Samsung-ի առաջատար Galaxy S շարքի սարքերի համար, այդ թվում՝
• Galaxy S21,
• Galaxy S22,
• Galaxy S23,
• Galaxy S24:
Նոր օպերացիոն համակարգին հասանելիություն կունենան նաև FE շարքի սարքերը։ Թարմացումը կստանան նաև Galaxy Z շարքը, որը ներկայացված է Fold և Flip շարքերով, ինչպես նաև A և S շարքի տարբեր Galaxy Tab մոդելներ:
Ակնկալվող փոփոխություններից են միջերեսի բարելավված դիզայնը, ուժեղացված անվտանգության միջոցները և ավելի սերտ ինտեգրումը Samsung-ի էկոհամակարգին: Թարմացումը խոստանում է նաև արհեստական ​​բանականության նոր հնարավորություններ, մարտկոցի օպտիմալացում և կատարողականության բարելավում:

Samsung has announced which smartphones will receive the Android 15-based One UI 7 update, which should bring significant UI design improvements and new features to a wide range of Galaxy devices.
According to technology news site Gizchina, beta testing of the new operating system will begin in August 2024 with the Galaxy S24 series of smartphones.
The beta program will be available for Samsung's flagship Galaxy S series devices, including:
- Galaxy S21,
- Galaxy S22,
- Galaxy S23,
- Galaxy S24:
FE series devices will also have access to the new operating system. The Galaxy Z series, represented by the Fold and Flip series, as well as various Galaxy Tab models in the A and S series will also receive the update.
Among the expected changes are an improved interface design, enhanced security measures and closer integration with the Samsung ecosystem. The update also promises new AI features, battery optimization and performance improvements.