iPhone 16 Pro-ի և iPhone 16 Pro Max-ի տեսախցիկը մոտ 4 մմ-ով ավելի հաստ կլինի (լուսանկար)
iPhone 16 Pro Max-ի ճշգրիտ գծագրերի հայտնվելուց հետո հայտնի ինսայդեր Ice Universe-ը Apple-ի մյուս ֆլագմանի մասին որոշ մանրամասներ և նոր լուսանկար է հրապարակել։  Ըստ նրա՝ iPhone 16 Pro-ի և iPhone 16 Pro Max-ի հիմնական տեսախցիկը մեծ կլինի իր չափերով։
Ինսայդերը նշել է, որ այժմ խոսքն այն մասին է, որ տեսախցիկի ելուստը սարքից 3,9 մմ ավելի շատ դուրս ցցված կլինի, քան նախորդ սերնդի սմարթֆոնի տեսախցիկը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ iPhone 16 Pro Max-ը կունենա ռեկորդային նեղ շրջանակով էկրան, իսկ գծագրերը հաստատեցին, որ էկրանի շրջանակը կունենա 1,15 մմ լայնություն։ Այնուամենայնիվ, Dynamic Island կտրվածքի չափը կմնա անփոփոխ:
iphone 16 pro max camera.png (58 KB)
Երեք այլ մոդելների շրջանակների չափերը հետևյալն են.
• iPhone 16 — 2,0497 մմ,
• iPhone 16 Plus — 2,0599 մմ,
• iPhone 16 Pro — 1,2 մմ։
Ice Universe-ն առաջինն էր, որ ճշգրիտ խոսել է ջրվեժի էկրանով սմարթֆոնների նոր միտման, iPhone X-ի էկրանի կտրվածքի, iPhone 14-ի նոր դիզայնի և Samsung-ի 200 ՄՊ պատկերի սենսորի մասին: Նոր ապրանքների մասին բացառիկ տեղեկություններ նրան տրամադրում են Samsung-ի հետազոտությունների և զարգացման բաժնի աղբյուրները։

The camera of iPhone 16 Pro and iPhone 16 Pro Max will be about 4 mm thicker (photo)
After the appearance of the exact drawings of the iPhone 16 Pro Max, the famous insider Ice Universe has published some details and a new photo about the other Apple flagship. According to him, the main camera of iPhone 16 Pro and iPhone 16 Pro Max will be large in size.
The insider noted that now the camera will be 3.9 mm more protruded from the device than the camera of the previous smartphone.
Earlier it became known that the iPhone 16 Pro Max will have a screen with a record narrow frame, and the drawings confirmed that the frame of the screen will be 1.15 mm wide. However, the size of the Dynamic Island cutout will remain unchanged.
iphone 16 pro max camera.png (58 KB)
The frame sizes of the three other models are as follows:
• iPhone 16 — 2,0497 mm,
• iPhone 16 Plus — 2,0599 mm,
• iPhone 16 Pro — 1,2 mm.
Ice Universe was the first to accurately talk about the new waterfall screen smartphone trend, iPhone X's notch, the new iPhone 14 design and Samsung's 200MP image sensor. Exclusive information about new products is provided by sources in Samsung's research and development department.