Microsoft կորպորացիան հրահանգներ է հրապարակել Windows 11 օպերացիոն համակարգի (ՕՀ) վերականգնման վերաբերյալ՝ սխալներն ու խափանումները վերացնելու համար։ Սրա վրա ուշադրություն է հրավիրել Neowin պարբերականը։
Խորհրդատվությունը հայտնվել է կայքում, որպես պատասխան բազմաթիվ խափանումների, որոնք  կապված են ընթացիկ 24H2 թարմացման տեղակայման հետ: Microsoft-ի փորձագետները նշել են, որ խնդիրների մեծ մասը հնարավոր է լուծել՝ Windows 11-ը ներկառուցված գործիքների միջոցով նախորդ թարմացմանը հետ վերադարձնելով։
ՕՀ-ն վերականգնելու համար հարկավոր է մտնել համակարգի կարգավորումների մեջ և անցնել «Վերականգնում» բաժին: Այնուհետև պետք է սեղմել «Վերատեղադրել հիմա» կոճակը: Էկրանին կհայտնվի հաղորդագրություն, որը ցույց է տալիս, որ Windows 11-ը կվերականգնվի, որից հետո օպերացիոն համակարգը կվերագործարկվի:
Ըստ փորձագետների, վերականգնման դեպքում համակարգը ինքը կընտրի կայուն թարմացումը։ Նրանք նաև նշել են, որ սխալի դեպքում հնարավոր կլինի վերադառնալ Windows 11-ի նախկին տարբերակին հենց նոր թարմացման տեղադրման ժամանակ։ ՕՀ-ի վերականգնման հնարավորությունը հասանելի է Windows 11 22H2 և ավելի նոր ՕՀ տարբերակներում:

Microsoft has published instructions on how to restore the operating system (OS) Windows 11 to fix bugs and crashes. This was brought to the attention of the publication Neowin.
The recommendation appeared on the company's website as a response to the numerous failures associated with the deployment of the current update 24H2. Microsoft specialists said that most of the problems can be solved by rolling back Windows 11 to the previous update using built-in tools.
To restore the OS, you need to go into the system settings and go to the “Restore” section. Then you should click on the “ Install Now” button. A message will appear on the screen that Windows 11 recovery will take place, after which the operating system will reboot.
According to experts, in the case of recovery, the system itself will choose a stable update. They also noted that it will be possible to roll back to the previous version of Windows 11 right during the installation of the new update in case of an error. The OS restore feature is available in Windows 11 22H2 and newer versions of the OS.