Silent Hill Transmission ցուցադրության ժամանակ Konami ընկերությունը հայտարարեց մի քանի Silent Hill խաղերի և նախագծերի մասին, ներառյալ Silent Hill 2-ի ռիմեյքի մասին, որը թողարկվել էր PlayStation 2-ի համար ավելի քան 20 տարի առաջ:
Ռիմեյքը խաղի ամբողջական թարմացումն է, և թարմ կադրերը, որոնք համեմատում են հին տարբերակը նորի հետ, հաստատում են դա։ Խաղն այժմ ավելի գեղեցիկ է, ավելի իրատեսական և ավելի ժամանակակից:
silent-hill-remake
Թարմացված տարբերակը մշակում է Bloober Team ստուդիան, որը նախկինում աշխատել է Layers of Fear, Observer և The Medium սարսափ խաղերի վրա։ Նոր ռիմեյքում թիմը խոստացել է ոչ միայն խաղի գրաֆիկան հասցնել բոլորովին նոր մակարդակի, այլև կատարելագործել մեզ լավ ծանոթ սարսափ տեսարաններից շատերը: Նրանց նպատակն է վերստեղծել սկզբնական խաղի անհանգստացնող, վախեցնող մթնոլորտը, և դրա հետ մեկտեղ խաղացողներին առաջարկել ավելի ժամանակակից խաղ:
Silent Hill 2 Remake տեխնիկական պահանջները
Վատ նորությունն այն է, սակայն, որ ամեն համակարգիչ և նոութբուք չէ, որ կբավարարի այս խաղի տեխնիկական պահանջներին։ Դատելով Steam-ում հրապարակված տեխնիկական պահանջներից՝ Silent Hill 2-ի ռիմեյքը խաղի բարելավման ամենահաջող օրինակը չի կարող համարվել։
• Տեխնիկական նվազագույն պահանջներ (միջին-նվազագույն պարամետրեր 1080p/30FPS-ում).
• AMD Ryzen 3 3300X կամ Intel Core i5-8400 պրոցեսոր,
• Օպերատիվ հիշողություն,
• AMD Radeon RX 5700 կամ NVIDIA GeForce GTX 1080 վիդեոքարտ,
• 50 Գբ ազատ տարածք ներքին հիշողությունում։
• Առաջարկվող պահանջներ (1080p/60FPS միջին պարամետրեր կամ 1080p/30FPS բարձր պարամետրեր).
• AMD Ryzen 5 3600X կամ Intel Core i7-8700K պրոցեսոր,
• Օպերատիվ հիշողություն՝ 16 Գբ,
• AMD Radeon RX 6800 XT կամ NVIDIA GeForce RTX 2080 վիդեոքարտ,
Չի բացառվում, սակայն, որ խաղի տեխնիկական պահանջները փոխվեն։
Ուրիշ ի՞նչ է հայտնի Silent Hill 2-ի ռիմեյքի մասին
Ռիմեյքը մշակվում է Unreal Engine 5 խաղային շարժիչի հիման վրա։ Դրանում կփոխվեն գեյմփլեյը, երրորդ դեմքից տեսարանը (այժմ այն ​​կլինի հերոսի ուսի վրայից), դիզայնը և նույնիսկ երաժշտական ​​նվագակցությունը։ Այս փոփոխությունների վրա աշխատանքներին կներգրավվեն խաղերի դիզայներ Մասահիրո Իտոն և կոմպոզիտոր Ակիրա Յամաոկան, որոնք համագործակցում են Bloober Team ստուդիայի հետ։
Silent-Hill-Transmission-2
Խաղի մշակողները նաև խոստացել են, որ նոր տարբերակը կունենա 3D ձայնի և DualSense կարգավորիչի գործառույթների աջակցություն։ Նաև չեն լինի բեռնման էկրաններ։
Silent-Hill-Transmission-1
Ռիմեյքի թողարկման ամսաթիվը դեռ հայտնի չէ: Սակայն հայտնի է, որ խաղը նախ կթողարկվի PlayStation 5-ի համար և կլինի ժամանակավոր էքսկլյուզիվ այս հարթակի համար, իսկ մեկ տարի անց այն կթողարկվի նաև սեղանի համակարգիչների համար։
Ուրիշ էլ ի՞նչ է ցուցադրվել Silent Hill Transmission-ի ժամանակ
Միջոցառման ընթացքում Konami-ն հայտարարեց մի քանի այլ հետաքրքիր նախագծերի մասին.
Silent Hill: Townfall
Սա գոյատևման սարսափ (survival horror) և փազլ-արկածային (puzzle-adventure) հոգեբանական խաղերի Silent Hill շարքի նոր սփին-օֆն է: Այն մշակում է շոտլանդական No Code ստուդիան` Konami-ին ստացած լիցենզիայի ներքո, իսկ խաղի հրատարակիչը կլինի Annapurna Interactive-ը։
Դեռևս տեղեկություն չկա ո՛չ խաղի թողարկման ամսաթվի, ո՛չ էլ այն մասին, թե որ հարթակներում այն ​​կթողարկվի:
Silent Hill f
Silent Hill f-ը ևս մեկ սփին-օֆ է, որը, ինչպես ակնկալվում է, ցույց կտա Silent Hill-ի գեղեցիկ և սարսափելի աշխարհը և կկենտրոնանա տարածքի հոգեբանական, գերբնական գաղտնիքների վրա:
Խաղի գործողությունները տեղի կունենան 1960-ականների Ճապոնիայում, իսկ սյուժեն գրելու է ճապոնացի հայտնի գրող Ռյուկիշի07-ը, որն առավել հայտնի է «Հիգուրաշի» և «Ումինեկո» վիզուալ վեպերով:
Silent Hill: Ascension
Silent Hill Ascension-ը ինտերակտիվ սերիալ է, որը տեղի է ունենում կուլտային Silent Hill տիեզերքում։ Այստեղ հեռուստադիտողները կկարողանան ազդել հերոսների գործողությունների վրա՝ դրանով իսկ ազդելով նաև սյուժեի վրա: Թե ինչպես կաշխատի այս ամենը, կիմանանք ավելի ուշ:
Սերիալը կթողարկվի 2023 թ․։ Ավելի հստակ ժամկետի մասին կհայտարարվի ավելի ուշ։
Return to Silent Hill
Առաջին Silent Hill ֆիլմի ռեժիսոր Քրիստոֆ Գանսը նկարահանում է շարքի երրորդ ֆիլմը։ Այն կկոչվի «Վերադարձ դեպի Silent Hill»։ Նոր ֆիլմի մասին մանրամասներ դեռ հայտնի չեն, Konami-ն խոստանում է հետագայում ավելի շատ տեղեկություններ տրամադրել նախագծի մասին։

В ходе презентации Silent Hill Transmission Konami анонсировала несколько игр и проектов по Silent Hill, в числе которых – ремейк Silent Hill 2, выпущенной PlayStation 2 более 20 лет назад.
Ремейк представляет собой полное обновление игры, и свежие кадры, сравнивающие старую версию с новой, это подтверждают. Игра теперь выглядит красивее, реалистичнее и современнее.
Разработкой обновленной версии занимается студия Bloober Team, которая в прошлом работала над хоррорными Layers of Fear, Observer и The Medium. В новом ремейке команда обещала не только вывести графику игры на совершенно новый уровень, но и доработать многие хорошо знакомые нам хоррор-сцены. Их цель – воссоздать тревожную, пугающую атмосферу оригинальной игры, но при этом предложить геймерам более современную игру.
Плохая новость, однако, в том, что далеко не каждый компьютер и ноутбук сможет «потянуть» игру. Судя по системным требованиям в Steam, ремейк Silent Hill 2 может оказаться примером далеко не самой удачной оптимизации.
Не исключено, однако, что системные требования игры могут измениться.
Ремейк разрабатывается на базе игрового движка Unreal Engine 5. Изменены будут геймплей, вид от третьего лица (теперь он будет из-за плеча персонажа), дизайн и даже музыкальное сопровождение. Участвовать в работах над этими изменениями будут геймдизайнер Масахиро Ито и композитор Акира Ямаока, которые сотрудничают со студией Bloober Team.
Также разработчики обещали, что в новой версии будет поддержка 3D-звука и особенностей контроллера DualSense. И не будет загрузочных экранов.
Дата релиза ремейка еще не известна. Однако известно, что сначала игра выйдет на PlayStation 5 и будет временным эксклюзивом на этой платформе, а через год выйдет и на ПК.
В ходе мероприятия Konami анонсировала еще несколько интересных проектов:
Это новый спин-офф игр серии Silent Hill в жанре психологического survival horror и puzzle-adventure. Разрабатывает его шотландская студия No Code по лицензии Konami, а издателем игры станет Annapurna Interactive.
Пока нет информации ни о дате релиза игры, ни о том, на каких платформах она будет выпущена.
Silent Hill f – еще один спин-офф, который, как ожидается, покажет прекрасный и ужасающий мир Silent Hill и сосредоточится на психологических, сверхъестественных тайнах местности.
Действие игры будет происходить в Японии 1960-х годов, а сюжет будет написан известным японским писателем Ryukishi07, который известен визуальными романами «Higurashi» и «Umineko».
Silent Hill Ascension представляет собой интерактивный сериал в культовой вселенной Silent Hill: зрители здесь смогут влиять на поступки героев, тем самым влияя и на сюжет. Как именно все это будет работать – узнаем позже.
Выйдет сериал в 2023 году. Более точная дата будет объявлена позже.
Кристоф Ганс, режиссер первого фильма о Сайлент Хилле, снимает третий фильм из серии. Называться он будет «Возвращение в Сайлент Хилл». Подробностей о новом фильме пока нет: Konami обещает предоставить больше информации о проекте в будущем.