Համացանցում են հայտնվել դեռ չթողարկված Google Pixel 9 Pro և Pixel Fold 2 սմարթֆոնների լուսանկարները
Համացանցում են հայտնվել դեռ չթողարկված Google Pixel 9 Pro և ծալվող Pixel Fold 2 սմարթֆոնների լուսանկարները, որոնցում դրանք պատկերված են Thinborne ընկերության պատյաններով, հայտնում է GizChina կայքը։
Արտահոսած լուսանկարներում երևում է Pixel Fold 2-ի դիզայնը: Ըստ երևույթին, նոր սմարթֆոնը, ինչպես և դրա նախորդ մոդելը, կունենան երկու էկրան, որի ներքին արտաքին չափերը ծալված վիճակում կլինեն 7,9 դյույմ և 6,4 համապատասխանաբար։
Սարքի երկրորդ կեսի հետևի վահանակին տեղակայված է տեսախցիկի մեծ և ուղղանկյուն բլոկը, որտեղ տեղադրված են երեք սենսորները և ֆլեշ լույսը:
Ռենդերային լուսանկարները չեն բացահայտում Pixel Fold 2-ի որևէ բնութագիր, սակայն, ըստ լուրերի, սմարթֆոնը կստանա Google-ի արտադրության Tensor G4 պրոցեսոր, մինչև 16 ԳԲ օպերատիվ հիշողություն և 5000 մԱ/ժ հզորությամբ մարտկոց։ Ակնկալվում է, որ սարքը կարժենա 1799 դոլար։
Արտահոսքը հաստատել է նաև Pixel 9 Pro-ի դիզայնը, սակայն այս սմարթֆոնն արդեն մեկ անգամ չէ, որ ներկայացվել է կենդանի լուսանկարներով, այդ թվում՝ ռուսական Rozekted կայքում, որը հրապարակել է Pixel 9 շարքի միանգամից երեք սարքի լուսանկարները:

В сети появились фотографии еще не вышедших смартфонов Google Pixel 9 Pro и Pixel Fold 2
В сети появились изображения смартфонов Google Pixel 9 Pro и складного Pixel Fold 2 в чехлах от компании Thinborne. Об этом сообщает портал GizChina.
Просочившиеся рендеры раскрывают дизайн еще невышедшего Pixel Fold 2. Судя по всему, новинка, как и первая модель, будет оснащена двумя экранами: складным внутренним размером 7,9 дюйма и внешним на 6,4 дюйма.
Задняя панель второй половины устройства укомплектована крупным прямоугольным блоком камеры, где разместились три датчика и вспышка.
Рендеры не раскрывают какие-либо характеристики Pixel Fold 2, но, по слухам, смартфон получит фирменный процессор Tensor G4, до 16 ГБ оперативной памяти и аккумулятор емкостью 5000 мАч. Ожидается, что стоимость устройства составит $1799 (около 160 тыс. руб.).
Утечка также подтвердила дизайн Pixel 9 Pro, однако этот смартфон уже не раз был представлен на «живых» фотографиях, в том числе российским изданием Rozetked, которое опубликовало снимки сразу трех устройств серии Pixel 9.