Շնորհանդեսից առաջ Google-ը Pixel 8 Pro սմարթֆոնը ցուցադրել է բոլոր կողմերից և հաստատել, որ այն ջերմաչափ կունենա
6 սեպտեմբերի, 2023  19:18
Google-ը իր ֆլագմանային Pixel 8 Pro սմարթֆոնի շնորհանդեսից առաջ (նախատեսվում է հոկտեմբերի 4-ին) համացանցում տեղադրել է առցանց սիմուլյատոր, որը հնարավորություն է տալիս հեռախոսը դիտել բոլոր կողմերից և անկյուններից՝ հնարավոր դարձնելով տեսնել հեռախոսի բոլոր ստեղների և միակցիչների տեղերը։
Ինչպես տեղեկացնում է The Verge-ը, հղում անելով բլոգերներին, որոնք առաջինն են հայտնաբերել վիրտուալ Pixel 8 Pro-ն, դրան հասանելիություն ստանալու համար անհրաժեշտ է Pixel Phone Simulator բաժնի հիպերլինքում տեղադրել նոր մոդելի անունը՝ pixel.withgoogle.com/Pixel_8_Pro
pixel 8 pro fronts.jpg (312 KB)
Pixel 8 Pro սմարթֆոնի սիմուլյատորը սարքը ներկայացնում է երեք գույնով՝ գունատ կապույտ, մոխրագույն և սև, ինչպես նաև հաստատում է լուրերը, որ Pixel 8 Pro-ն կստանա ջերմաչափ, որը տեղադրված է տեսախցիկների կողքին գտնվող հետևի վահանակում: Այնուամենայնիվ, սիմուլյատորը սարքի բնութագրերի մասին որևէ նկարագրություն չի պարունակում։
Նշենք, որ Pixel 8 Pro-ն պահպանել է SIM քարտի բնիկը, ինչը հերքում է լուրերն այն մասին, որ նոր սմարթֆոնը թողարկվելու է միայն eSIM տարբերակով։ Դատելով սիմուլյատորի տվյալներից՝ նոր սմարթֆոնը կստանա 5G mmWave ցանցերի աջակցություն, ինչպես նաև 5x օպտիկական խոշորացումով հեռաֆոտո մոդուլ։ Pixel 8 Pro-ի շնորհանդեսին քիչ ժամանակ է մնացել, ուստի չի բացառվում, որ նոր արտադրանքի մասին նոր արտահոսքեր ևս լինեն։
Օրեր առաջ Google Store-ի էջում հայտնվել էր սմարթֆոնի լուսանկարը, որում  պատկերված էր մի տղամարդ, որը խոսում է Google Pixel 8 Pro-ով։ Լուսանկարում երևում էր, որ սմարթֆոնի դիզայնը համապատասխանում է նախկին արտահոսքերին։
Pixel 8 Pro  2.jpg (74 KB)
GSMArena կայքը, հղում անելով անանուն աղբյուրին, իր հերթին գրել էր, որ նոր Google-ի Pixel շարքի մոդելները զգալիորեն ավելի թանկ կլինեն նախորդ սերնդի սմարթֆոնների համեմատ։ Ըստ այդմ՝  Google Pixel 8-ի բազային տարբերակը (128 ԳԲ) կառաջարկվի 874 եվրո (մոտ 940 դոլար) գնով, 256 ԳԲ հիշողությամբ տարբերակը՝ 949 եվրո (մոտ 1020 դոլար), Pixel 8 Pro-ի 128 ԳԲ ներկառուցված հիշողությամբ տարբերակը կարժենա 1235 եվրո (1330 դոլար), իսկ 256 ԳԲ տարբերակը՝ 1309 եվրո (1410 դոլար): Իր գնով զարմացնում է 512 ԳԲ հիշողությամբ ամենահզոր մոդիֆիկացիան՝ 1461 եվրո (մոտ 1575 դոլար):

Ahead of its launch, Google shows Pixel 8 Pro from all angles, confirms that it’ll have a thermometer
September 6, 2023  19:18
Ahead of the unveiling of its flagship Pixel 8 Pro smartphone (scheduled for October 4), Google has posted an online simulator that lets you view the phone from all sides and angles, making it possible to see the locations of all the keys and connectors on the phone.
As reported by The Verge, referring to the bloggers who first discovered the virtual Pixel 8 Pro, to get access to it, it is necessary to insert the name of the new model in the hyperlink of the Pixel Phone Simulator section: pixel.withgoogle.com/Pixel_8_Pro.
pixel 8 pro fronts.jpg (312 KB)
The Pixel 8 Pro smartphone simulator shows the device in three colors – pale blue, gray and black – and also confirms rumors that the Pixel 8 Pro will get a thermometer placed on the rear panel next to the cameras. However, the simulator does not contain any description of the device's specifications.
It should be noted that Pixel 8 Pro has retained the SIM card slot, which refutes the rumors that the new smartphone will be released only with an eSIM version. Judging by the data of the simulator, the new smartphone will receive support for 5G mmWave networks, as well as a telephoto module with 5x optical zoom. There is little time left for the presentation of Pixel 8 Pro, so it is not excluded that there will be new leaks about the new product.
A few days ago, a photo of a smartphone appeared on the Google Store page, which showed a man talking on the Google Pixel 8 Pro. The photo showed that the design of the smartphone matches the previous leaks.
Pixel 8 Pro  2.jpg (74 KB)
The GSMArena website, referring to an anonymous source, in turn wrote that the new Google Pixel series models will be significantly more expensive compared to the previous generation of smartphones. Accordingly, the base version of Google Pixel 8 (128 GB) will be offered at a price of 874 euros (about $940), the version with 256 GB of memory will cost 949 euros (about $1,020), and the version of Pixel 8 Pro with 128 GB of built-in memory will cost 1,235 euros. ($1,330), and the 256GB version costs €1,309 ($1,410). The most powerful modification with 512 GB of memory surprises with its price: 1461 euros (about 1575 dollars).