Orion Worldwide Innovations-ը ներկայացրել է Orion Summit 2023 գագաթնաժողովի պաշտոնական կայքը, որտեղ պարբերաբար կհամալրվի միջոցառման օրակարգի, գործընկերների, բանախոսների մասին տեղեկատվությունը: Գագաթնաժողովը տեղի կունենա հունիսի 19-22-ին՝ Նյու Յորքում, «Ներդրումները դիրքավորում են Հայաստանը» խորագրով:
Միաժամանակ, արդեն բաց և կայքում հասանելի են Orion Summit 2023-ի գրանցումները՝ հայտը լրացնելու միջոցով:
«Քանի որ Նյու Յորքում մեծ միջոցառման կազմակերպման նախապատրաստական աշխատանքները ժամանակ են պահանջում, մենք այս տարի ավելի վաղ ենք հայտարարում գրանցումների մասին, որպեսզի մասնակիցները նույնպես ժամանակ ունենան պատրաստվելու, մեր ընկերությունն էլ իր հերթին կարողանա օգնել հրավերների և մուտքի թույլտվության հարցում: Ուրախ եմ նաև հայտնել, որ մինչև մարտի 15-ը գրանցվողների համար հայտարարված է Early Bird-վաղ շրջանի գրանցումը»,- նշել է Orion Worldwide Innovations Armenia-ի համահիմնադիր, տնօրեն Դիանա Արզումանյանը:
Orion Summit 2023-ը կտևի 4 օր, կընդգրկի գագաթնաժողովը և այցելություններ աշխարհի խոշորագույն ֆինանսական, տեխնոլոգիական ընկերություններ, համալսարաններ, վենչուրային ֆոնդեր, ընտանեկան գրասենյակներ, հանդիպումներ ու քննարկումներ նորարարությունների և ներդրումների մասին:
Նախորդ միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովը՝ Orion Summit 2022-ը տեղի է ունեցել Երևանում, հունիսի 22-ին։ Այս տարվա գագաթնաժողովը նախորդի նպատակների՝ ներդրումային բանկինգի, ստարտափ էկոհամակարգի զարգացման և «Թվային Ջուղա Ցանցի» իրագործման ճանապարհի շարունակությունն է:
«Orion»-ի մասին
«Օրիոնը» (Orion Worldwide Innovations) ստարտափների աճի և փոխկապակցված էկոհամակարգի զարգացման հանգույց է, որն առաջարկում է ծառայությունների ամբողջական փաթեթ: «Օրիոնը» ներդրումների ենթակա ընկերությունների համար ստեղծում է ԱՄՆ մուտք գործելու հնարավորություններ, բարելավում այդ ընկերությունների՝ հաճախորդներ ձեռք բերելու ռազմավարությունները, օգնում մնալ մրցունակ և պաշտպանում իրենց նորարարությունները։ «Օրիոնը» հիմնադրվել է 2017 թ., ԱՄՆ-ում։ Ընկերությունը գրասենյակներ ունի Նյու Յորքում և Երևանում, համագործակցում է աշխարհի տարբեր երկրներում գործող ընկերությունների և ներդրողների ցանցերի հետ։

Orion Worldwide Innovations launches the official website of the Orion Summit 2023 conference with information about the event’s agenda, partners, and speakers. The summit will take place in New York City from June 19-22, with the slogan “Investments Position Armenia”.
Registration for Orion Summit 2023 is open and available by filling out this form.
“Since preparations for a large event in New York take time, we are announcing registrations earlier this year so that participants also have time to prepare, and our company in turn helps with invitations and with entry permission issues. I am also happy to inform you that until March 15th, Early Bird registrations have been announced for the first registrants,” said Diana Arzumanyan, CEO & Co-Founder of Orion Worldwide Innovations Armenia.
Orion Summit 2023 will last four days. The summit will include meetings and discussions about innovations and investments, visits to the world’s largest financial and technology companies, universities, venture funds, and family offices.
Last year's international technology summit, Orion Summit 2022, was held in Yerevan. This year’s event is the continuation of the goals set by the previous summit: investment banking, development of the startup ecosystem, and the path to the realization of the “Digital Julfa Network” initiative.
About Orion:
Orion Worldwide Innovations, is a startup growth and ecosystem acceleration hub and offers a full-service package to make companies investable and enter the US market, enhance their customer acquisition strategies, stay competitive, and protect their innovation. Orion is a U.S.-based company that was formed in 2017, with offices in New York City, U.S., and Yerevan, Armenia, though Orion partners with companies and investor networks worldwide.