Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում մարտի 6-7-ը կանցկացվի արհեստական բանականության, մեքենայական ուսուցման թեմայով OpenTalks.AI-ի կազմակերպած 6-րդ համաժողովը, տեղեկացնում է ընկերության ֆեյսբուքյան էջը:
Համաժողովին ելույթ կունենան 80-ից ավելի մասնագետներ, թեմաները կներառեն երեք ուղղություն՝ բիզնես, R&D և խորը ուսուցում։ OpenTalks.AI-2023-ն բաղկացած կլինի հինգ մեծ բլոկներից՝ ունի CV, NLP, RL և AGI։
Համաժողովին մասնակցելու համար կարող եք գրանցվել այստեղ։
Արդեն գրեթե հինգ տարի OpenTalks.AI-ը արհեստական բանականության թեմայով առաջատար անկախ բաց կոնֆերանս է Ռուսաստանում: Համաժողովի կայքում ասվում է, որ ուկրաինական պատերազմով պայմանավորված՝ հետո 2022 թ․ արհեստական բանականությամբ զբաղվող բազմաթիվ մասնագետներ Ռուսաստանից մեկնեցին տարբեր երկրներ, այդ իսկ պատճառով, սահմանվել է OpenTalks.AI կոնֆերանսի նոր առաքելություն՝ դառնալ ռուսալեզու AI համայնքի վերամիավորման կետ:

The 6th Artificial Intelligence and Machine Learning Conference, organized by OpenTalks.AI, will be held March 6-7 at the American University of Armenia, according to the company's Facebook page.
More than 80 experts will speak at the conference, the topics will include three areas: business, R&D and deep learning. OpenTalks.AI-2023 will consist of five large blocks: CV, NLP, RL and AGI.
Register for the conference here.
For almost five years OpenTalks.AI has been the leading independent open conference on Artificial Intelligence in Russia. The conference website states that because of the war in Ukraine after 2022, many experts involved in artificial intelligence left Russia for different countries, so the new mission of the OpenTalks.AI conference is defined to become a reunion point for the Russian-speaking AI community.