Wildberries առցանց առևտրի հայտնի հարթակի օգտատերերը հայտնում են կայքի և բջջային հավելվածի աշխատանքի խափանման մասին։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ընկերության մամուլի ծառայությունից հաստատել են լուրը՝ նշելով, որ տեխնիկական անսարքություն է զգացվել, սակայն մասնագետներն ակտիվորեն աշխատում են ծառայության վերականգնման ուղղությամբ։
«Wildberries-ի կայքում տեխնիկական անսարքություն կա: Մենք աշխատում ենք սպասարկումն արագ վերականգնելու ուղղությամբ»,- ասվում է ընկերության հաղորդագրությունում։
Օգտատերերը հարթակում խնդիրներ նկատել էին նոյեմբերի 21-ին։ Մասնավորապես, խնդիրներ էին առաջացել ապրանքներ գտնելու հետ կապված, բացի դրանից, զամբյուղում արդեն ավելացված որոշ ապրանքներ դարձել էին անհասանելի։ Որպես խնդրի ժամանակավոր լուծման մաս՝ ծառայությունն օգտատերերին առաջարկում է ցանկալի ապրանքներն ավելացնել սպասման ցուցակում:
Ընկերությունը նշում է, որ գործադրում է բոլոր ջանքերը անհարմարությունները հնարավորինս արագ լուծելու և հարթակի բնականոն գործունեությունը վերականգնելու համար։

Users of the well-known online trading platform Wildberries report problems on the website and mobile application. The company confirms that they experienced a technical failure, but specialists are actively working to restore the service, as the company’s press service reported to RIA Novosti.
“There is a technical glitch on the Wildberries website. We are working to quickly restore service,” the company said in a statement.
Users noticed problems on the platform on November 21: in particular, they encountered problems finding products, in addition, some products already added to the cart became unavailable. As part of a temporary solution to the problem, the service offers users to add the desired products to the waiting list.
The company says it is making every effort to resolve the inconvenience as quickly as possible and restore normal functioning of the platform.