Apple-ին ժամանակավոր թույլ են տվել վերսկսելու խելացի ժամացույցների վաճառքն ԱՄՆ-ում
Apple-ը հասել է նրան, որ ժամանակավոր հետաձգվի ԱՄՆ-ում իր խելացի ժամացույցների վաճառքի արգելքը։ Դաշնային վերաքննիչ դատարանը կարգադրել է հետաձգել ներմուծման և վաճառքի արգելքը, որն ուժի մեջ էր մտել այս շաբաթվա սկզբին, մինչև ԱՄՆ մաքսային և սահմանների պաշտպանության մարմինը վերջնական որոշում կայացնի գործի վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ Apple-ը դիմել էր Մաքսային և Սահմանային պաշտպանությանը, որպեսզի թույլ տան Watch Series 9-ի և Watch Ultra 2-ի թարմացված տարբերակների ներմուծումը: Այս հարցի վերաբերյալ պաշտոնական որոշում պետք է կայացվի մինչև հունվարի 12-ը. գործակալությունը պետք է որոշի՝ արդյոք այս խելացի ժամացույցներում ընկերության արած փոփոխությունները բավարար են, որպեսզի թույլ տրվի դրանք կրկին վաճառել ԱՄՆ-ում: Մինչ այս պահը Apple-ը կարող է ժամանակավորապես վերսկսել ժամացույցների այս մոդելների վաճառքը։ Սակայն դեռ հայտնի չէ, թե ընկերությունը ինչ փոփոխություններ է կատարել այս խելացի ժամացույցում՝ պահանջներին համապատասխանելու համար։
Հիշեցնենք, որ վաճառքի արգելքը մտցվել էր Apple-ի և բժշկական սարքեր արտադրող Masimo-ի արտոնագրային վեճի կապակցությամբ, որը Apple-ին մեղադրում է արյան մեջ թթվածնի մակարդակը չափելու տեխնոլոգիայի արտոնագրերը խախտելու մեջ: ԱՄՆ Միջազգային առևտրի հանձնաժողովը ավելի վաղ որոշել էր արգելել Apple Watch-ի այս մոդելների վաճառքն ԱՄՆ-ում։ Այնուամենայնիվ, այս արգելքը չի ազդում բյուջետային Apple Watch SE մոդելի վաճառքի վրա, քանի որ այն չունի արյան թթվածնի մակարդակը չափելու գործառույթ։

Apple receives temporary permission to resume Watch sales in the US
Apple has achieved a temporary reprieve of the ban on sales of its smartwatches in the United States. A federal appeals court has ordered a stay of the import and sales ban that went into effect earlier this week until U.S. Customs and Border Protection issues a final decision in the case.
Apple asked Customs and Border Protection to allow the import of updated versions of the Watch Series 9 and Watch Ultra 2. An official decision on this issue must be made before January 12: the agency must decide whether the changes that the company has made to the watch are sufficient. their smartwatches so that they can be re-supplied in the US. Until this point, Apple may temporarily resume sales of these watch models. However, it is not yet known what changes the company has made to this smartwatch to comply with the requirements.
The sales ban was introduced in connection with a patent dispute between Apple and medical device manufacturer Masimo, which accused Apple of violating its patents on technology for measuring blood oxygen levels. The US International Trade Commission previously decided to ban sales of these Apple Watch models in the US. However, this ban does not affect sales of the budget Apple Watch SE model, since it does not have the function of measuring blood oxygen levels.