WhatsApp-ի ամենասպասված թարմացումը. այժմ հնարավոր է մեկ հեռախոսով 2 օգտահաշիվ օգտագործել
Հանրահայտ WhatsApp մեսենջերն ստացել է երկար սպասված թարմացում, որը շատ օգտատերերի կուրախացնի: Այժմ հնարավոր է WhatsApp-ի մի քանի օգտահաշիվներ օգտագործել մեկ սարքում՝ առանց լրացուցիչ լուծումների կամ հավելվածների «կլոնավորման»:
Ըստ մշակողների՝ այսօրվանից մեկ հեռախոսում հնարավոր է միաժամանակ երկու WhatsApp օգտահաշիվ օգտագործել, օրինակ՝ անձնական և աշխատանքային։ Օգտատերերն այլևս ստիպված չեն լինի օգտահաշվից ամեն անգամ դուրս գալ կամ երկու հեռախոս պահել՝ երկու օգտահաշիվ ունենալու համար:
Այս հնարավորությունից օգտվելու համար օգտատերերը պետք է ունենան լրացուցիչ հեռախոսահամար և համապատասխան SIM քարտ: Multi-SIM կամ eSIM տեխնոլոգիայով հագեցած սարքերը համատեղելի են այս ֆունկցիայի հետ: Նոր հնարավորությունից օգտվելու համար հարկավոր է գնալ WhatsApp-ի կարգավորումներ, օգտանունի կողքին գտնվող սլաքը սեղմելուց հետո ընտրել «Ավելացնել օգտահաշիվ» տարբերակը և շարունակել տեղադրման գործընթացը: Բացի դրանից, գաղտնիության և ծանուցման կարգավորումները յուրաքանչյուր օգտահաշվի համար կարող են կարգավորվել առանձին՝ ընդլայնելով օգտագործելիությունը և անհատականացման տարբերակները:
Վերջերս WhatsApp  հավելվածում հայտնվել են մի շարք այլ օգտակար գործառույթներ՝ օրինակ՝ չատերը հնարավոր է արգելափակվել՝ օգտագործելով գաղտնաբառ կամ կենսաչափական տվյալներ։ Աշխատում է նաև զանգերի ժամանակ IP հասցեի պաշտպանությունը։ Բացի դրանից, մեսենջերների մշակման թիմն ամբողջությամբ վերափոխել է ձայնային և տեսահաղորդագրություններ ուղարկելու մեխանիզմը, որպեսզի հեշտացնի այն օգտատերերի կյանքը, որոնք կարող էին պատահաբար տեսահաղորդագրություն ուղարկել ձայնային հաղորդագրություն ձայնագրելու փոխարեն՝ սեղմելով խոսափողի պատկերակը:

Долгожданное обновление на WhatsApp: На одном телефоне уже можно запускать сразу два аккаунта
На популярном мессенджере WhatsApp появилась долгожданное обновление, о котором просили многие пользователи. Теперь уже можно работать с несколькими учетными записями WhatsApp на одном устройстве без необходимости использования дополнительных обходных путей или «клонирования» приложений.
По словам разработчиков, с сегодняшнего дня можно использовать сразу два аккаунта WhatsApp одновременно, например, личный и рабочий. Ползователям больше не придется выполнять выход при каждой смене аккаунта, носить с собой два телефона и так далее.
Чтобы воспользоваться этой функцией, пользователям потребуется иметь дополнительный номер телефона и соответствующую SIM-карту. Устройства, оснащенные поддержкой нескольких SIM-карт или технологией eSIM, совместимы с этой функцией. Чтобы получить доступ к этой функции, пользователи могут перейти к настройкам WhatsApp, выбрать опцию «Добавить учетную запись» после нажатия на стрелку рядом с именем пользователя и продолжить процесс установки. Кроме того, параметры конфиденциальности и уведомлений можно настроить индивидуально для каждой учетной записи, что повышает удобство использования и возможности персонализации.
В последнее время в приложении появился и ряд других полезных функций: так, доступна блокировка чатов с использованием пароля или биометрических данных. Также заработала защита IP-адреса во время звонков. Кроме того, команда разработчиков мессенджера провела полную переработку механизма отправки голосовых и видеосообщений, с целью облегчить жизнь тем пользователям, которые могли случайно отправить видеосообщение, вместо того чтобы записать голосовое сообщение, нажав на значок микрофона.