Հեռախոսահամարների տվյալների մեծ բազայի արտահոսք է եղել, որում մոտ 280,000 հայաստանցու հեռախոսահամար կա, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է տեղեկատվության անվտանգության և մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։
Նա նշել է, որ խոսքը հավանաբար Getcontact ծրագրի բազայի մասին է։ Ըստ նրա՝ արտահոսած տվյալներում կան բազմաթիվ մարդկանց հեռախոսհամար, որոնցից հստակ երևում է, որ նրանք հատուկ ծառայությունների աշխատակիցներ են, քանի որ ընկերներից մեկն այդպես է նրա հեռախոսահամարը նշել իր հեռախոսում։
«Ազգովի ազգային անվտանգության դեմ ենք աշխատում։ Շնորհավոր հերթական անգամ»,- գրել է Սամվել Մարտիրոսյանը։

A leak of a large database of phone numbers has occurred, which contains the phone numbers of about 280 thousand Armenians, information security and media expert Samvel Martirosyan reported on his Facebook page.
He noted that this is probably about the Getcontact program database. According to him, the leaked data contains the phone numbers of many people, from which it is clear that they are employees of the special services, since one of his friends mentioned his number in the phone.
"We are working against the national security of the nation. Congratulations once again," Samvel Martirosyan wrote.