Հեռախոսահամարների տվյալների մեծ բազայի արտահոսք է եղել, որում մոտ 280,000 հայաստանցու հեռախոսահամար կա, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է տեղեկատվության անվտանգության և մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։
Նա նշել է, որ խոսքը հավանաբար Getcontact ծրագրի բազայի մասին է։ Ըստ նրա՝ արտահոսած տվյալներում կան բազմաթիվ մարդկանց հեռախոսհամար, որոնցից հստակ երևում է, որ նրանք հատուկ ծառայությունների աշխատակիցներ են, քանի որ ընկերներից մեկն այդպես է նրա հեռախոսահամարը նշել իր հեռախոսում։
«Ազգովի ազգային անվտանգության դեմ ենք աշխատում։ Շնորհավոր հերթական անգամ»,- գրել է Սամվել Մարտիրոսյանը։

Произошла утечка большой базы данных телефонных номеров, в которой есть телефоны около 280 тысяч армян, oб этом на своей странице в Facebook сообщает эксперт по информационной безопасности и медиа Самвел Мартиросян.
Он отметил, что речь, вероятно, идет о базе программы Getcontact. По его словам, в утечке данных содержатся номера телефонов многих людей, из которых ясно видно, что они являются сотрудниками спецслужб, поскольку один из его друзей упомянул его номер в телефоне.
«Мы работаем против национальной безопасности нации. Поздравляю еще раз", - написал Самвел Мартиросян.