Vlogger MrBeast-ը YouTube-ում բաժանորդների քանակով շրջանցել է հնդկական T-Series երաժշտական ընկերությանը և դարձել հարթակի ամենահայտնի ալիքը։ Այս մասին հայտնում է GameRant-ը։
Լուրը հրապարակելու պահին MrBeast-ի YouTube-ի ալիքն ուներ 269 միլիոն բաժանորդ, ինչը 3 միլիոնով ավելի է T-Series-ի բաժանորդների թվից։ Այս ձեռքբերումը հնարավոր է դարձել, երբ MrBeast-ը հունիսի 1-ին գրանցեց նոր բաժանորդների ռեկորդային քանակ:
X-ի իր էջում Ջեյմս Սթիվեն Դոնալդսոնը (վլոգերի իսկական անունը) գրել է, որ իրենից ավելի քան վեց տարի է պահանջվել այս նպատակին հասնելու համար։
Դոնալդսոնը հայտնի է իր շոուներով, որտեղ մասնակիցները գումարի դիմաց փորձառություններ են անցնում։ Այս ալիքի յուրաքանչյուր տեսանյութ տասնյակ միլիոնավոր դիտումներ է ունենում։
Վլոգերի ալիքի ամենահայտնի հոլովակը «The Squid Game» հեռուստասերիալի պարոդիան է, որն ունի ավելի քան 615 միլիոն դիտում:
Statista.com-ի տվյալներով՝ MrBeast ալիքը Youtube-ից 2023-ին մոտ 82 մլն դոլար է աշխատել։ Նրան հաջորդում են Rett and Link (մոտ 35 մլն դոլար) և Preston Arsement (մոտ 35 դոլար) ալիքները։ Առաջին հնգյակում են նաև յութուբյան Ryan Kaji (մոտ 35 մլն դոլար) և Jake Paul (մոտ 34 մլն դոլար) ալիքները։

Vlogger MrBeast has overtaken Indian music company T-Series in the number of subscribers on YouTube and has become the most popular channel on the platform. This is reported by GameRant.
At the time of publishing the news, MrBeast's YouTube channel had 269 million subscribers, which is 3 million more than T-Series' subscribers. This achievement was made possible when MrBeast recorded a record number of new subscribers on June 1st.
James Steven Donaldson (the vlogger's real name) wrote on his X page that it took him more than six years to achieve this goal.
Donaldson is known for his shows, where participants go through experiences in exchange for money. Each video on this channel has tens of millions of views.
The most popular video on the vlogger channel is a parody of the TV series "The Squid Game", which has more than 615 million views.
According to Statista.com, MrBeast earned about 82 million dollars from YouTube in 2023. It is followed by Rett and Link (about $35 million) and Preston Arsement (about $35) channels. The YouTube channels of Ryan Kaji (about $35 million) and Jake Paul (about $34 million) are also in the top five.