Fastex-ը միացել է Orion Summit 2023 գագաթնաժողովին, որը տեղի կունենա հունիսի 19-22-ին՝ աշխարհի ֆինանսական կենտրոն համարվող Նյու Յորք քաղաքում:
Fastex-ը էկոհամակարգ է, որում միավորված են Fastex Verse, Fastex Exchange, Fastex Pay, ftNFT մարկետփլեյս և Fastex Chain (Bahamut) ընկերությունները։ Fastex-ն առաջարկում է առաջադեմ տեխնոլոգիական լուծումներ: Էկոհամակարգը ստեղծել է մրցունակ հարթակ բիզնեսի և կրիպտո համայնքի համար, որտեղ Web3 լուծումները հասանելի են բոլորին: Առաջնորդվելով նորարարական գաղափարներով և լուծումներով՝ Fastex-ը ստեղծել է աշխարհում առաջին NFT թվային-ֆիզիկական (ֆիջիթալ) խանութ-սրահները ԱՄԷ-ում, ինչպես նաև կազմակերպել մեծամասշտաբ միջոցառումներ՝ NFT տոմսերով։ Էկոհամակարգի կարևորագույն ձեռքբերում է սեփական բլոկչեյնի՝ Բահամուտի ստեղծումը, որը նպատակ ունի ապահովելու ավելի կայուն և հուսալի միջավայր թվային արժույթների աշխարհում։
Fastex-ի գործադիր տնօրեն Վախթանգ Աբրահամյանը հանդես կգա շնորհանդեսով՝ «Fastex-ը Web3-ում և ֆինտեխում» թեմայով: Աբրահամյանը գործադիր կառավարման մեծ փորձ ունի Հայաստանի կենտրոնական բանկում և առևտրային բանկերի հետ համատեղ ստեղծված ենթակառուցվածքներում: Նրա փորձը ներառում է թվային փոխակերպման կառավարումը, բիզնեսի անընդհատության պլանավորումը վճարային համակարգերում, կիբեռանվտանգության, ներքին աուդիտի, Ֆինտեխ և այլ ոլորտներում:
Fastex-ի գլխավոր իրավական տնօրեն Վարդան Խաչատրյանը կմիանա «Ինչպես են այլընտրանքային ներդրումները նպաստում ստարտափ էկոհամակարգի աճի արագացմանը և երկրի տնտեսական աճին» պանելային քննարկմանը: Խաչատրյանը ելույթ կունենա նաև «Ի՞նչ է կատարվում բլոկչեյն և կրիպտոշուկայում» պանելային քննարկմանը՝ ներկայացնելով էկոհամակարգի նորարարական լուծումները: Վարդան Խաչատրյանը տեխնոլոգիական աշխարհի նշանավոր ներկայացուցիչներից է, ավելի քան 10 տարվա փորձ ունի առաջատար իրավաբանական և տեխնոլոգիական ընկերություններում: Նրա իրավաբանական կրթությունը սկիզբ է առնում Բերքլիից և Նյու Յորքից:
Գագաթնաժողովի մասնակիցներին կներկայացվի նաև Fastex-ի հաջողությունն ու նորարարության վրա ազդեցությունը, ինչպես նաև Fastex Chain-ը, որը EVM մեխանիզմի հիմքով աշխատող հանրային բլոկչեյն է` նախատեսված ՏՏ, ֆինանսների և մատակարարման շղթայի կառավարման համար:
Fastex-ը Orion Summit 2023-ի Պլատինում գործընկերն է: Fastex-ը մշտապես սատարում է հեռանկարային տեխնոլոգիական նախաձեռնություններն ու միջոցառումները։ Orion Summit 2023-ը ևս բացառություն չէ։
Ընդհանուր առմամբ, գագաթնաժողովին հանդես կգա 40-ից ավելի հեղինակավոր բանախոս՝ հայաստանյան ու միջազգային առաջատար կազմակերպություններից, ներառյալ՝ ֆինանսական, տեխնոլոգիական, կրթական և այլ ընկերություններից:
Orion Summit 2023-ը կտևի 4 օր, կընդգրկի գագաթնաժողովը և այցելություններ աշխարհի խոշորագույն ֆինանսական, տեխնոլոգիական ընկերություններ, համալսարաններ, վենչուրային ֆոնդեր, ընտանեկան գրասենյակներ, հանդիպումներ ու քննարկումներ նորարարությունների և ներդրումների մասին:
«Orion»-ի մասին
«Օրիոնը» (Orion Worldwide Innovations) ստարտափների աճի և փոխկապակցված էկոհամակարգի զարգացման հանգույց է, որն առաջարկում է ծառայությունների ամբողջական փաթեթ: «Օրիոնը» ներդրումների ենթակա ընկերությունների համար ստեղծում է ԱՄՆ մուտք գործելու հնարավորություններ, բարելավում այդ ընկերությունների՝ հաճախորդներ ձեռք բերելու ռազմավարությունները, օգնում մնալ մրցունակ և պաշտպանում իրենց նորարարությունները։ «Օրիոնը» հիմնադրվել է 2017-ին, ԱՄՆ-ում։ Ընկերությունը գրասենյակներ ունի Նյու Յորքում և Երևանում, համագործակցում է աշխարհի տարբեր երկրներում գործող ընկերությունների և ներդրողների ցանցերի հետ։

Fastex joins the Orion Summit 2023, which will take place on June 19-22 at the world’s financial center: New York.
Fastex is a complete web3-driven ecosystem that includes Fastex Verse, Fastex Exchange, Fastex Pay, ftNFT Marketplace, and Fastex Chain (Bahamut). Fastex offers advanced technology solutions for businesses and the crypto community where Web3 solutions are available to all. Driven by innovative ideas and solutions, Fastex has created the world’s first NFT phygital stores in the UAE, as well as organized large-scale events with NFT tickets. The most important achievement of the ecosystem is the creation of its own blockchain, Bahamut, which aims to provide a more stable and reliable environment in the world of digital currencies.
Vakhtang Abrahamyan, CEO of Fastex, will make a presentation on “Fastex in WEB3 and Fintech.” Abrahamyan has extensive experience in executive management at the Central Bank of Armenia and in infrastructures created jointly with commercial banks. His experience includes Digital Transformation, Enterprise Risk Management, Business Contingency Planning, Procurement, Payments, Internal Audit, FinTech and other areas.
Vardan Khachatryan, Chief Legal Officer of Fastex, will join the panel discussion on “How Alternative Investments Foster the Acceleration of the Startup Ecosystem and Country Economic Growth.” Khachatryan will also speak at the panel discussion “What is going on in the crypto and blockchain market?” presenting the innovative solutions of the ecosystem. Khachatryan is an esteemed legal mind in the tech world, he has more than 10 years of experience at leading law firms and tech companies. His legal education dates back to Berkeley and New York.
Summit attendees will also be introduced to Fastex’s success and impact on innovation, as well as Fastex Chain, an EVM-based public blockchain solution for IT, finance, and supply chain management.
Fastex is the Platinum Sponsor of Orion Summit 2023. Fastex constantly supports forward-looking technological initiatives and events. Orion Summit 2023 is not an exception.
More than 40 world-class speakers will perform at the summit from leading Armenian and international companies, including financial, technological, educational and other industries.
Orion Summit 2023 will last four days. The summit will include meetings and discussions about innovations and investments, visits to the world’s largest financial and technology companies, universities, venture funds, and family offices.
About Orion:
Orion Worldwide Innovations, is a startup growth and ecosystem acceleration hub and offers a full-service package to make companies investable and enter the US market, enhance their customer acquisition strategies, stay competitive, and protect their innovation. Orion is a U.S.-based company that was formed in 2017, with offices in New York City, U.S., and Yerevan, Armenia, though Orion partners with companies and investor networks worldwide.