Տեխնիկական նկարիչ և խաղերի մշակող Ալեքսանդր Շպինդլերը (Ֆրանսիա), որը հայտնի է նաև esankiy կեղծանունով, Twitter-ի իր միկրոբլոգում ցուցադրել է շութեր ժանրի խաղից կադրեր, որի վրա այժմ աշխատում է։ Հեղինակը խաղում իմիտացիոն լուծում է տվել՝ տպավորություն է ստեղծվում, թե խաղի ընթացքում պատկերը մարդը տեսնում է կրծքավանդակին ամրացված վիդեոռեգիստրատորի տեսախցիկի օբյեկտիվով, ինչը շատ օգտատերերի կարծիքով՝ չափազանց իրատեսական է և նույնիսկ սարսափեցնող:
Տեսանյութում ցուցադրվում են դեռևս անանուն խաղի ընթացքից կադրեր. գլխավոր հերոսը քայլում է լքված շենքում և ատրճանակով կրակում թշնամիների վրա: Այս ամենն այնքան իրատեսական է երևում, որ թվում է, թե նյութն իրականում նկարահանված է վիդեոռեգիստրատորի տեսախցիկով:
Մյուս կողմից, անհնար է ուշադրություն չդարձնել այն մանրամասներին, որոնք ցույց են տալիս, որ ամեն դեպքում գործ ունենք խաղի հետ․ շարժման անիմացիան շատ կտրուկ է, իսկ կրակելու ժամանակ արձակվող բոցը՝ չափազանց «խաղային»։
Արտաքինից խաղը մի փոքր նման է օրիգինալ DOOM-ին, որտեղ առաջին դեմքից բացվող տեսարանը նույնպես կրծքավանդակին ամրացված տեսախցիկի յուրովի նմանակում է։
Շատ օգտատերեր esankiy-ի առաջիկա խաղը համարում են «սարսափեցնող»: ApplefatGov օգտատերը, մասնավորապես, գրել է.
«Ինձ սխալ չհասկանաս, բայց սա նման է նրան, երբ 90-ականների քաղաքական գործիչները կանվանեին մարդասպանի սիմուլյատոր: Այնքան սարսափելի է, որ նույնիսկ ինչ-որ կերպ անհարմար ես զգում»:
Մշակողը դեռևս ոչ մի տեղեկություն չի հայտնել շութերի մասին։ Ըստ նրա պրոֆիլի, սակայն, կարելի է ենթադրել, որ խաղը ստեղծվում է Unreal Engine-ի վրա՝ 4 կամ 5 տարբերակի։ Ինչևէ, նախագիծը շատ հետաքրքիր է թվում, և եթե «ապրի» մինչև թողարկումը, անշուշտ մեծ ուշադրություն կգրավի։

Technical artist and game developer Alexander Spindler from France, also known under the pseudonym esankiy, showed screenshots of the shooter he is working on now on his Twitter. The game creates the imitation of a personal DVR camera, which, in the opinion of many users, looks too realistic and even creepy.
The video shows the gameplay of yet untitled game: the main character walks around the abandoned building and shoots the enemies with his gun. It looks so realistic, that it looks like this footage was really captured by the video camera.
On the other hand, the details matter: the animation of movements and the too-playful muzzle flame when shooting.
The appearance of the game is a bit like the original DOOM, where the first-person view also in its own way imitates the chest camera.
Many users consider the future esankiy game 'creepy.' ApplefatGov, in particular, wrote that it looks like what politicians in the '90s would have called an assassin simulator.
The developer has not yet revealed any information about the shooter. According to its profile, however, we can assume that the game is created on the Unreal Engine - version 4 or 5. Anyway, the project seems to be very interesting, and if it lives to release, it will probably attract a lot of attention.