Honor 80, Honor 80 Pro և Honor Magic Vs. 3 նոր սմարթֆոն, որ արժանի են ուշադրության
Honor 80-ը առաջին սմարթֆոնն է, որը հիմնված է SoC Snapdragon 782G չիպի վրա։ Այն ունի լավ տեսախցիկ՝ 160 մեգապիքսել սենսորով, 4800 մԱ/ժ մարտկոց և արժե ընդամենը 375 դոլար։
Honor 80 Pro-ն միջին դասի սպարթֆոն է՝ Snapdragon 8 Plus Gen 1 պրոցեսորով։ Այն ունի 160 մեգապիքսելանոց տեսախցիկ, որն iPhone 14-ից ավելի լավ լուսանկարներ է անում և արժե մոտ 490 դոլար:
Honor Magic Vs-ն ծալովի սմարթֆոն է՝ 5000 մԱ/ժ մարտկոցով, որն ապահովում է երկար ավտոնոմ աշխատանք։ Այն արժե, սակայն, շատ ավելի, քան առաջին երկուսը:
Բոլոր երեք հեռախոսներն աշխատում են նորագույն MagicOS 7.0 ծրագրակազմով՝ հիմնված Android 13-ի վրա։
Honor 80
Honor 80-ն աշխարհում առաջին սմարթֆոնն է, որը հիմնված է Qualcomm Snapdragon 782G պրոցեսորի վրա, որը 6 նմ-ով աշխատող չիպ է:
CPU-ն ունի հետևյալ կոնֆիգուրացիան՝
• 2,71 ԳՀց հաճախականությամբ աշխատող մեկ Arm Cortex-A78 միջուկ,
• 4 ԳՀց հաճախականությամբ աշխատող երեք Arm Cortex-A78 միջուկ,
• 1,8 ԳՀց հաճախականությամբ աշխատող չորս Arm Cortex-A55 միջուկ:
Ինչ վերաբերում է GPU-ին, ապա այստեղ այն Adreno 642L է:
Honor-80
Սմարթֆոնի հիմնական տեսախցիկն ունի 160 մեգապիքսելանոց սենսոր։ Սենսորի օպտիկական ձևաչափը 1/1,56 դյույմ է, ոսպնյակի բացվածքը՝ F/1,8, OIS չկա: Կա նաև 8 մեգապիքսելանոց սենսոր, որն աշխատում է գերլայնանկյուն ոսպնյակի հետ համատեղ, ինչպես նաև 2 մեգապիքսելանոց սենսորով մոդուլ՝ մակրոլուսանկարչության համար։ Առջևի տեսախցիկը հագեցած է 32 մեգապիքսելանոց սենսորով։
Honor 80-ն ունի նաև 6,67 դյույմանոց OLED էկրան՝ 2400 x 1080 պիքսել լուծաչափով և 120 Հց թարմացման արագությամբ: Ընդորում, հեռախոսի հաստությունը կազմում է ընդամենը 7,7 մմ, իսկ քաշը՝ 180 գրամ։
Մարտկոցի հզորությունը 4800 մԱ/ժ է, կա 66 Վտ լարով լիցքավորման աջակցություն։
Honor 80-ի բազային տարբերակը թողարկվում է 8 ԳԲ օպերատիվ հիշողությամբ և 256 ԳԲ ներկառուցված հիշողությամբ և արժե 375 դոլար: Կան նաև ավելի թանկ տարբերակներ՝ 12/256 ԳԲ՝ 420 դոլարով և 12/512 ԳԲ՝ 460 դոլարով։
Honor 80 Pro
Միջին բյուջետային հեռախոսների մեջ առաջատար Honor 80 Pro տեսախցիկ-հեռախոսը ընկերության ամենահետաքրքիր նորույթներից մեկն է: Ենթադրվում է, որ այս սմարթֆոնն ավելի լավ է նկարում, քան iPhone 14-ը, և դրան կարող է նպաստել նաև նրա օգտագործած Super RAW HDR 2.0 տեխնոլոգիան:
Այն ուշադրության է արժանի հիմնականում 160 մեգապիքսելանոց սենսորով տեսախցիկի շնորհիվ, որի պիքսելները կարող են միավորվել 4 կամ 16 խմբերի մեջ՝ ավելի շատ լույս կլանելու համար: Առաջին դեպքում պատկերի լուծաչափը կլինի 40 մեգապիքսել, երկրորդում՝ 10 մեգապիքսել։ Ոսպնյակի բացվածքը F/1.8 է, հիմնական մոդուլում օպտիկական կայունացման ֆունկցիա չկա:
Honor-80-Pro
Երկրորդ սենսորը 50 մեգապիքսելանոց է. դրա օգնությամբ կարելի է մակրո կադրեր անել (ֆոկուսի հեռավորությունը՝ սկսած 2,5 սմ-ից) և նկարել գերլայն ֆորմատի լուսանկարներ։
Երրորդ սենսորը 2 մեգապիքսելանոց է:
Առջևի տեսախցիկն ունի երկու սենսոր՝ 50 և 2 մեգապիքսելանոց։
Honor 80 Pro-ի էկրանը 6,78 դյույմանոց կոր AMOLED է՝ 2700 x 1224 պիքսել լուծաչափով, 120 Հց կադրերի հաճախականությամբ և 1920 ՄՀց PWM հաճախականությամբ:
Սմարթֆոնն աշխատում է Snapdragon 8 Plus Gen 1 ֆլագմանային մեկ չիպային համակարգով:
Մարտկոցի հզորությունը 4800 մԱ/ժ է, ունի 66 Վտ լարով արագ լիցքավորման աջակցություն: Նույնիսկ այդքան մեծ մարտկոցի դեպքում հեռախոսի հաստությունը կազմում է ընդամենը 7,8 մմ, իսկ քաշը՝ 188 գրամ։
8 ԳԲ օպերատիվ հիշողությամբ և 256 ԳԲ ներկառուցված հիշողությամբ բազային տարբերակն արժե 490 դոլար: Կան նաև 12/256 ԳԲ՝ 530 դոլարով և 12/512 ԳԲ՝ 575 դոլարով տարբերակներ:
Honor Magic Vs
Honor Magic Vs-ը ևս մեկ հետաքրքիր սմարթֆոն է, որը ծալվող սմարթֆոնների շարքում արդեն անվանում են լավագույն ավտոնոմ աշխատանք ունեցող հեռախոսը։
Honor Magic Vs-ն ունի երկու տարրից բաղկացած մարտկոց՝ մեկական կորպուսի յուրաքանչյուր կեսում: Մարտկոցի ընդհանուր հզորությունը 5000 մԱ/ժ է, իսկ լիցքավորման առավելագույն հզորությունը, ինչպես նախորդ երկու սմարթֆոնների դեպքում, 66 վտ է։
Ըստ արտադրողի, նույն ռեժիմներում աշխատելու դեպքում Honor Magic Vs-ը 2,2 անգամ ավելի երկար է աշխատում, քան Samsung Galaxy Z Fold4-ը, և նույնիսկ 1,7 անգամ ավելի երկար, քան iPhone 14 Pro-ն։
Հեռախոսի հաստությունը բացված ժամանակ ընդամենը 6,1 մմ է, ծալված ժամանակ՝ 12,9 մմ։ Այն կշռում է 261-267 գրամ՝ կախված տարբերակից։
Honor-Magic-Vs
Դրսի OLED էկրանի անկյունագիծը 6,45 դյույմ է, լուծաչափը՝ 2560 x 1080 պիքսել, կադրերի թարմացման հաճախականությունը՝ 120 Հց, լույսի առավելագույն պայծառությունը՝ 1200 քդ/քմ։ Ներքին էկրանն ունի նաև OLED վահանակ, սակայն կադրերի թարմացման արագությունն ավելի ցածր է՝ 90 Հց, լուծաչափը՝ 2272 x 1984 պիքսել, PWM հաճախականությունը՝ 1920 ՄՀց։ Honor Magic Vs-ի էկրանը նախատեսված է 400,000 անգամ բացելու և փակելու համար:
Սմարթֆոնը հիմնված է SoC Snapdragon 8 Plus Gen 1-ի վրա, ունի առջևի երկու տեսախցիկ՝ 16 մեգապիքսել սենսորներով։ Հիմնական տեսախցիկի սենսորը Sony IMX800-ն է՝ 54 մեգապիքսել լուծաչափով։ Ուլտրալայն ոսպնյակի մոդուլն ունի 50 մեգապիքսելանոց սենսոր, մինչդեռ 8 ​​մեգապիքսելանոց սենսորով մոդուլը պատասխանատու է երեք անգամ օպտիկական խոշորացման համար:
Honor Magic Vs 8 ԳԲ օպերատիվ ֏ 256 ԳԲ ներկառուցված հիշողությամբ տարբերակն արժե 1050 դոլար, 12/256 ԳԲ տարբերակ՝ 1115 դոլար, իսկ 12/512 ԳԲ տարբերակ՝ 1255 դոլար: Գոյություն ունի նաև Honor Magic Vs Ultimate Edition տարբերակ՝ 16 ԳԲ օպերատիվ և 512 ԳԲ ներկառուցված հիշողությամբ, որը գնահատել են 1520 դոլար։

November 24, 2022  12:48
The Honor 80 is the first smartphone on the Snapdragon 782G SoC; it has a good camera with a 160-megapixel sensor, a 4800 mAh battery, and only costs $375.
The Honor 80 Pro is a mid-budget smartphone with a Snapdragon 8 Plus Gen 1 and 160-megapixel camera that shoots better than the iPhone 14 and costs about $490.
The Honor Magic Vs is a foldable smartphone with a 5,000mAh battery for long battery life. It costs, however, much more than the first two.
All three phones have the latest MagicOS 7.0 firmware based on Android 13.
Honor 80
The Honor 80 is the world's first smartphone based on the Qualcomm Snapdragon 782G single-chip system, which is a 6-nanometer SoC.
The CPU in its composition has the following configuration:
• one Arm Cortex-A78 core with a frequency of 2.71 GHz,
• three Arm Cortex-A78 cores with a frequency of 2.4 GHz,
• four Arm Cortex-A55 cores with a frequency of 1.8 GHz.
As for the GPU, here it is Adreno 642L.
Honor-80
The main camera of the smartphone has a 160-megapixel sensor. The optical format of the sensor is 1/1.56 inches, the lens aperture is F/1.8, there is no OIS. There is also an 8-megapixel sensor, which works in conjunction with an ultra-wide-angle lens, also a module with a 2-megapixel sensor for macro photography. The front camera is equipped with a 32-megapixel sensor.
Honor 80 also has a 6.67-inch OLED screen with a resolution of 2400 x 1080 pixels and a frame rate of 120 Hz. At the same time, the phone is only 7.7 mm thick and weighs 180 grams.
The battery capacity is 4,800 mAh, and there is support for wired charging with 66 watts.
The base version of the Honor 80 comes with 8GB of RAM and 256GB of flash storage and costs $375. There are also more expensive options: 12/256GB for $420 and 12/512GB for $460.
Honor 80 Pro
The top-of-the-line mid-range Honor 80 Pro is one of the company's most interesting new products. There is an opinion that this smartphone shoots better than the iPhone 14, and the Super RAW HDR 2.0 technology that it uses can contribute to this.
It deserves attention first of all because of the camera with a 160-megapixel sensor, the pixels in which can be combined in groups of 4 or 16 to capture more light. In the first case, the image resolution will be 40 megapixels, in the second - 10 megapixels. The lens aperture is F/1.8, and there is no optical stabilization in the main module.
Honor-80-Pro
The second sensor is 50-megapixel: it can be used for macrophotography (focusing distance - from 2.5 cm), as well as for ultra-wide-format photos.
The third sensor is 2-megapixel.
The front camera has two sensors - 50-megapixel and 2-megapixel.
The screen on the Honor 80 Pro is a 6.78-inch curved AMOLED screen with a resolution of 2700 x 1224 pixels, a frame rate of 120 Hz and a PWM frequency of 1920 MHz.
Powered by the flagship Snapdragon 8 Plus Gen 1 single-crystal system.
The battery capacity is 4800 mAh, there is support for wireless fast charging capacity of 66 watts. Even with such a large battery, the phone is only 7.8 mm thick and weighs 188 grams.
The entry-level version with 8GB of RAM and 256GB of flash storage costs $490. There are also 12/256GB variants for $530 and 12/512GB for $575.
Honor Magic Vs
Honor Magic Vs is another interesting smartphone that has already said to have the best battery life among foldable smartphones․
The Honor Magic Vs features a dual-cell battery - one in each half of the case. The total capacity of the batteries is 5000 mAh, and the maximum charging power, as in the case of the two previous smartphones, is 66 watts.
According to the manufacturer, the Honor Magic Vs lasts 2.2 times longer than the Samsung Galaxy Z Fold4 in the same modes, and even 1.7 times longer than the iPhone 14 Pro.
The thickness of the phone in the unfolded state is only 6.1 mm, in the folded state - 12.9 mm. It weighs, depending on the version, 261-267 grams.
Honor-Magic-Vs
The external OLED screen is 6.45 inches diagonal, resolution is 2560 x 1080 pixels, frame rate is 120 Hz and maximum brightness is 1200 cd/sq.m. The internal screen also has an OLED panel, but the frame rate is lower - 90 Hz, the resolution - 2272 x 1984 pixels, PWM frequency - 1920 MHz. The Honor Magic Vs display is designed for 400,000 folding and unfolding cycles.
The smartphone is based on the SoC Snapdragon 8 Plus Gen 1, it has two front cameras with 16-megapixel sensors. The main camera sensor is a Sony IMX800 with a resolution of 54 megapixels. The ultra-wide-angle module has a 50-megapixel sensor, while the 8-megapixel sensor module is responsible for 3x optical zoom.