«ՏՏ ոլորտի երկխոսություն 2022» խորագրով հանդիպմանը քննարկվել են ՌԴ-ից ՀՀ տեղափոխած ընկերությունների խնդիրները
17 նոյեմբերի, 2022  16:42
Հայաստանում տեղի է ունեցել «ՏՏ ոլորտի երկխոսություն 2022» խորագրով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվել են խոչընդոտներն ու հիմնախնդիրները, որոնց բախվել են ՌԴ-ից իրենց գործունեությունը ՀՀ տեղափոխած ընկերությունները:
Էկոնոմիկայի նախարարությունից NEWS.am Tech-ին տեղեկացնում են, որ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Անի Իսպիրյանը մասնակիցներին հանգամանորեն ներկայացրել է Տնտեսության արդիականացման միջոցառումը, որը տնտեսվարողներին թույլ կտա արդիականացնել իրենց ընկերությունների արտադրական հնարավորությունները և խթանել նոր տեխնոլոգիաների ներմուծումը Հայաստան, ինչպես նաև աջակցել տնտեսվարողներին՝ ներգրավելու բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների։
«Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի կազմակերպած հանդիպմանը ներկա են եղել ոլորտի տեղական և օտարերկրյա ներդրումներով գործող ընկերությունների և շահագրգիռ պետական մարմինների ներկայացուցիչները։

Meeting titled 'IT Sector Dialogue 2022' discusses problems of relocating companies from Russia to Armenia
November 17, 2022  16:42
The obstacles and problems faced by the companies that relocated their operations from Russia to Armenia was discussed during a meeting in Armenia titled "IT Sector Dialogue 2022".
Economy Ministry informed NEWS.am Tech that Deputy Minister of Economy Ani Ispiryan briefed the participants on the "Modernization of Economy" measure that would allow businessmen to modernize the production capacities of their companies and promote the import of new technologies to Armenia as well as support entrepreneurs to attract highly qualified specialists.
The meeting was organized Enterprise Armenia Foundation and was attended by the representatives of local and foreign companies and interested state bodies.