Marvel-ն Iron Man-ի մասին նոր խաղ կթողարկի
Marvel Games-ը, Electronic Arts-ի Motive Studio-ի հետ համատեղ, Iron Man-ի մասին խաղ է մշակում՝ մեկ խաղացողի համար: Խաղի անվանումը դեռ վերջնական տեսքի չի բերվել, ուստի Marvel-ն առայժմ այն պարզապես Iron Man-ի մասին խաղ է կոչում:
Մեկ խաղացողի համար խաղ՝ օրիգինալ սյուժեով
Նախագիծը դեռ մշակման նախնական փուլում է, սակայն հայտնի է, որ այն կլինի երրորդ դեմքից արկածային «էքշն», որը օրիգինալ պատմություն կպատմի Թոնի Սթարքի մասին։ Պատմությունը, ըստ ծրագրավորողների խոստումների, կբացահայտի նրա կերպարի բարդությունը, ցույց կտա նրա ողջ խարիզման եւ ստեղծագործական հանճարը։ Խաղացողները կկարողանան զգալ, թե ինչ է իրականում նշանակում լինել Iron Man։
toni-stark.jpg (60 KB)
Motive Studio-ի թիմը, որպես գործադիր պրոդյուսեր, գլխավորում է Օլիվյե Պրուլքսը, ով արդեն Marvel խաղերի վրա աշխատելու փորձ ունի (Guardians of the Galaxy): Նրա թիմում ընդգրկված են ոլորտի վետերաններ, ինչպիսիք են Յան Ֆրեյզերը, Մելեն Լյումինոն ու Ջ.Ֆ. Պուարյեն:
«Դա պատիվ եւ արտոնություն է՝ կարողանալ ստեղծել վիդեո խաղ՝ հիմնված ոլորտի ամենահայտնի սուպերհերոսներից մեկի վրա, - ասել է Օլիվյե Պրուլքսը,- Մենք մի նոր ու յուրահատուկ պատմություն ստեղծելու հիանալի հնարավորություն ունենք, որը կարող ենք անվանել մերը: Marvel-ը խրախուսում է մեզ ինչ-որ նոր բան ստեղծել: Մենք մեծ ազատություն ունենք, եւ դա այնքան գրավիչ է մեր թիմի համար»:
Խաղին կարող են ավելացվել նաեւ Marvel-ի այլ կերպարներ
Թոնի Սթարքը (Երկաթե մարդը) Avengers թիմի հիմնադիրներից է եւ ամենաուժեղ կերպարներից մեկը՝ Սթիվ Ռոջերսի (Կապիտան Ամերիկա), Թոր եւ Բրյուս Բենների (Հալք) հետ միասին։
marvel-heroes.jpeg (123 KB)
Թոնի Սթարքը նաեւ Իլյումինատների անդամ է՝ հզոր սուպեր-էակների գաղտնի խումբ, որի կազմում են պրոֆեսոր Չարլզ Քսավյեն, դոկտոր Սթիվեն Սթրենջը, ոչ մարդ արարածների արքա Սև Բոլթը, Ռիդ Ռիչարդսը եւ Նեմորը:
Չի բացառվում, որ այս կերպարներից մի քանիսը հայտնվեն նաեւ նոր Iron Man խաղում։ Մենք նույնիսկ կարող ենք տեսնել Spider-Man-ին՝ Փիթեր Փարքերին, քանի որ նա լավ հարաբերություններ ուներ Թոնիի հետ:
Սակայն այս ամենն ընդամենը ենթադրություն է, քանի որ խաղի պատմության ու հերոսների մասին պաշտոնական մանրամասներ այս պահին չկան։ Հնարավոր է, որ Iron Man-ը միայնակ պայքարի վատ տղաների հետ խաղի մեջ։
Այլ խաղեր Marvel-ի տիեզերքի մասին
EA-ը հայտարարել է, որ Iron Man խաղը նշանավորում է Marvel-ի հետ իրենց համագործակցության սկիզբը. սա առաջինն է այն մի քանի խաղերից, որոնք ընկերությունները կստեղծեն միասին: Խոսակցություններ կան, որ ապագայում նաեւ Black Panther-ի մասին խաղ կհայտնվի:

Marvel Games разрабатывает однопользовательскую игру о Железном Человеке в сотрудничестве с Motive Studio от Electronic Arts. С названием игры еще окончательно не определились, поэтому Marvel пока просто называет ее игрой о Железном человеке.
Пока проект находится на предварительной стадии разработки, однако известно, что игра будет представлять собой приключенческий экшен от третьего лица, который расскажет оригинальную историю о Тони Старке. История, согласно обещаниям разработчиков, раскроет сложность его характера, покажет всю его харизму и творческую гениальность. Игроки смогут почувствовать, каково это – по-настоящему играть за Железного человека.
Команду Motive Studio в качестве исполнительного продюсера возглавляет Оливье Пру, у которого уже есть опыт работы над играми Marvel («Стражи Галактики»). В его команду входят ветераны индустрии, такие как Ян Фрейзер, Маэленн Люмино и Дж. Ф. Пуарье.
«Это честь и привилегия — иметь возможность создать видеоигру, основанную на одном из самых знаковых супергероев в индустрии развлечений на сегодняшний день, – сказал Оливье Пру. – У нас есть прекрасная возможность создать новую и уникальную историю, которую мы можем назвать своей. Marvel поощряет нас создавать что-то новое. У нас много свободы, и это так привлекательно для нашей команды».
Тони Старк (Железный человек) – один из основателей команды Мстителей и один из сильнейших персонажей наряду со Стивом Роджерсом (Капитан Америка), Тором и Брюсом Бэннером (Халк).
Тони Старк также является членом иллюминатов – тайного общества могущественных суперсуществ, в которое входят профессор Чарльз Ксавьер, доктор Стивен Стрэндж, король нелюдей «Черный гром», Рид Ричардс и Нэмор-подводник.
Не исключено, что некоторые из перечисленных персонажей также появятся в новой игре о Железном человеке. Возможно, мы даже увидим Человека-Паука – Питера Паркера, ведь у него были хорошие отношения с Тони.
Однако все это – лишь предположения, так как официальных подробностей об истории и персонажах в игре на данный момент нет. Не исключено, что Железный человек будет сражаться с плохими парнями в игре в одиночку.
EA заявила, что игра о Железном человеке знаменует начало их партнерства с Marvel: это первая из нескольких игр, которые компании сделают вместе. Ходят слухи, что в будущем также появится игра про Черную Пантеру.