WhatsApp-ի բետա տարբերակում ավելացվել է նոր գործառույթ, որը կոչվում է Newsletter, սակայն դեռ վերջնական հայտնի չէ, թե ինչի համար է նախատեսված այն, այս մասին հայտնում է Techcrunch.com-ը:
Աղբյուրի ենթադրությամբ՝ խոսքն այն մասին է, որ մեսենջերում լրահոս կհայտնվի։ WABetaInfo պորտալը հետազոտություն է անցկացրել, ըստ որի Newsletter-ում չեն լինի գովազդներ և ալգորիթմ, որն օգտատերերի համար անհատականացված առաջարկություններ կստեղծի։
Նշվում է, որ լուրերի բովանդակությունը դասավորվելու է ժամանակագրական կարգով, ինչպես սովորական չատերը մեսենջերում։ WhatsApp-ի օգտատերերը կկարողանան ընտրել իրենց ճաշակին համապատասխան լրահոսը։ Միևնույն ժամանակ, օգտատիրոջ կոնտակտները չեն կարող տեսնել այլ նրա բաժանորդագրությունների մասին ինֆորմացիան։
Փետրվարի սկզբին WhatsApp-ում մեկ այլ նոր գործառույթ էր հայտնվել։ Օգտագործողներն այժմ հնարավորություն ունեն որոշել, թե որ լսարանի համար հասանելի կլինի իրենց գրառումները։
WhatsApp-ը վերջերս մի շարք նոր գործառույթներ է ավելացրել։ Հավելվածի բետա տարբերակում գործարկվել էր նոր գործառույթ, որի շնորհիվ մեկ օգտահաշիվը կարող է օգտագործվել մի քանի սարքից։
2022-ի աշնանը մեսենջերը գործարկել էր մեկ այլ գործառույթ, որի շնորհիվ օգտատերերն այժմ կարող են հաղորդագրություններ ուղարկել իրենք իրենց։ Հավելվածում փորձարկվում է նաև մեկ այլ գործառույթ՝ Picture-in-picture-ը, որը տեսազանգերի համար թույլ է տալիս օգտվել այլ հավելվածներից։
Այս տարվա հունվարին մեսենջերը հայտարարեց, որ 2023-ի ընթացում կգործարկվեն մի շարք նոր գործառույթներ, ինչպիսիք են տվյալների փոխանցումը Android սարքերի միջև, գրառումների վերաբերյալ բողոքները, անհետացող հաղորդագրությունների պահպանումը, WhatsApp-ին միացում պրոքսի սերվերով, ջնջված հաղորդագրությունների վերականգնումը և այլն։

WhatsApp has new feature
A new feature called Newsletter has been added to the beta version of WhatsApp, but it is not yet known what it is for, Techcrunch.com reports.
According to the source, this means that the news will appear in the messenger. Portal WABetaInfo conducted a study, according to which the Newsletter will not contain advertising and an algorithm that will create personalized recommendations for users.
The news content will be arranged in chronological order, just like a regular chat in the messenger. WhatsApp users will be able to choose news according to their taste. At the same time, the user's contacts cannot see information about his other subscriptions.
At the beginning of February, another new feature appeared in WhatsApp. Users now have the ability to decide which audience their messages will be available to.
WhatsApp recently added a number of new features. The beta version of the app launched a new feature that allows one account to be used from multiple devices.
In fall 2022, the messenger launched another feature through which users can now send messages to themselves. The app is also testing another feature, Picture-in-Picture, which allows users to use other apps for video calls.
In January of this year, the messenger announced that during 2023 it would launch a number of new features, such as data transfer between Android devices, recording complaints, saving disappearing messages, connecting to WhatsApp through a proxy server, recovering deleted messages and more.