Xiaomi 15 Ultra չհայտարարված ֆլագմանը ստացել է 3C հավաստագիր Չինաստանում, ինչը մատնանշում է այն մասին, որ սարքը շուտով դուրս կգա շուկա։ Սպասվում է, որ սմարթֆոնը վաճառքի կհանվի 2025թ. չինական Նոր տարվանից հետո, ինչը կարող է տեղի ունենալ փետրվարին։  Ըստ վերջին տվյալների՝ նորույթը կարող է ունենալ ամենահզոր Xiaomi կուտակիչ։ Այս մասին տեղեկացրել է GizmoChina պարբերականը։
Հրապարակման մեջ ենթադրվում է, որ Xiaomi-ն կարող է զգալիորեն ավելացնել 15 Ultra կուտակչի տարողությունը։
Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ դժգոհություն կա Xiaomi 15 Ultra-ի ինժեներային նախատիպի մարտկոցի չափերի հետ կապված։ Սակայն նոր հայտնված հրապարակման մեջ հավաստիացվում է, որ ապագա սմարթֆոնի սարքային թերությունները վերացվել են։ Չինական պարբերականը ենթադրում է, որ ընկերությունը կարող է առաջարկել ամենամեծ մարտկոցը, որը երբեւէ տեղադրվել է Xiaomi-ի ֆլագմանում։
Սարքի 3C հավաստագիրը ենթադրում է, որ15 Ultra-ն կարող է արագ լիցքավորվել 90 Վտ հզորությամբ սարքով եւ անլար լիցքավորվել 50 Վտ հզորությամբ։

The unannounced Xiaomi 15 Ultra flagship has received a 3C certification in China, indicating that the device will hit the market soon. The smartphone is expected to go on sale after the Chinese New Year in 2025, which could happen in February. According to recent reports, the novelty may get the most powerful battery in the history of Xiaomi flagships. This is reported by the publication GizmoChina. https://www.gizmochina.com/2024/12/15/xiaomi-15-ultra-could-arrive-with-the-largest-battery-on-a-xiaomi-flagship/
The Chinese version of the current Xiaomi 14 Ultra flagship has a 5,300 mAh battery, while the global version has a 5,000 mAh battery. A new leak suggests that Xiaomi may significantly increase the battery capacity of the 15 Ultra.
Earlier, there were reports of dissatisfaction with the battery size of the Xiaomi 15 Ultra engineering prototype. However, the new leak claims that the hardware shortcomings of the upcoming smartphone have been addressed. Chinese publications suggest that the company may offer the largest battery ever installed in a Xiaomi flagship.
The device's 3C certification suggests that the 15 Ultra can support 90W fast charging and 50W wireless charging.