Mac-ի երկու չթողարկված համակարգիչների անուններ հայտնվել են Steam վիդեոխաղերի ծառայության նոյեմբերի տվյալների բազայում, որը ներառում է ծառայության օգտատերերի ծրագրային ապահովումն ու սարքավորումը։ Լրատվամիջոցների ուշադրությունն այս փաստին է հրավիրել MacRumors պորտալը։
Քննարկվող համակարգիչներն ունեն «Mac14.6» և «Mac15.4» նույնացուցիչները։ Ըստ աղբյուրի՝ քանի որ դրանք հայտնվել են Steam-ի տվյալների բազայում, հնարավոր է, որ Apple-ի ինժեներներն այժմ խաղերի վրա փորձարկում են այդ համակարգիչների կատարողական հնարավորությունները։
Աղբյուրը նաև նշում է, որ Apple-ի նոր համակարգիչներ կներկայացվեն հաջորդ տարվա սկզբին։ Դրանց թվում են նոր 14 և 16 դյույմանոց MacBook Pro-ն, Mac Studio-ն և Mac Pro-ն՝ հիմնված Apple Silicon պրոցեսորի վրա։ Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ պետք է սպասել նաև M2 չիպով Mac mini-ի նոր տարբերակ:
Ավելի վաղ Geekbench-ը հայտնել էր Apple M2 Max պրոցեսորի փորձարկման արդյունքների մասին։ Ըստ այդմ՝ մեկ միջուկային ռեժիմում M2 Max-ը հավաքել է 2027 միավոր, իսկ բազմամիջուկ ռեժիմում՝ 14,888 միավոր, այն դեպքում երբ դրա նախորդ սերնդի M1 Max պրոցեսորը մեկ միջուկային ռեժիմում հավաքել էր 1787 միավոր, իսկ բազմամիջուկ ռեժիմում՝ 12,826 միավոր:

2  невыпущенные модели компьютеров Mac появились в ноябрьской базе данных сервиса видеоигр Steam, которая включает в себя программное и аппаратное обеспечение для пользователей сервиса.  Портал MacRumors обратил внимание СМИ на этот факт.
Рассматриваемые компьютеры имеют идентификаторы Mac14.6 и Mac15.4. По словам источника, поскольку они появились в базе данных Steam, не исключено, что инженеры Apple сейчас тестируют возможности этих компьютеров в играх.
Источник также сообщает, что новые компьютеры Apple будут представлены в начале следующего года.  К ним относятся новые 14-дюймовые и 16-дюймовые MacBook Pro, Mac Studio и Mac Pro на базе процессора Apple Silicon.  По некоторым данным, следует ожидать и новую версию Mac mini с чипом M2.
Ранее Geekbench сообщал о результатах тестирования процессора Apple M2 Max.  Соответственно, M2 Max набрал 2 027 баллов в одноядерном режиме и 14 888 баллов в многоядерном режиме, тогда как его предшественник M1 Max набрал 1 787 баллов в одноядерном режиме и 12 826 баллов в многоядерном режиме.