Mac-ի երկու չթողարկված համակարգիչների անուններ հայտնվել են Steam վիդեոխաղերի ծառայության նոյեմբերի տվյալների բազայում, որը ներառում է ծառայության օգտատերերի ծրագրային ապահովումն ու սարքավորումը։ Լրատվամիջոցների ուշադրությունն այս փաստին է հրավիրել MacRumors պորտալը։
Քննարկվող համակարգիչներն ունեն «Mac14.6» և «Mac15.4» նույնացուցիչները։ Ըստ աղբյուրի՝ քանի որ դրանք հայտնվել են Steam-ի տվյալների բազայում, հնարավոր է, որ Apple-ի ինժեներներն այժմ խաղերի վրա փորձարկում են այդ համակարգիչների կատարողական հնարավորությունները։
Աղբյուրը նաև նշում է, որ Apple-ի նոր համակարգիչներ կներկայացվեն հաջորդ տարվա սկզբին։ Դրանց թվում են նոր 14 և 16 դյույմանոց MacBook Pro-ն, Mac Studio-ն և Mac Pro-ն՝ հիմնված Apple Silicon պրոցեսորի վրա։ Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ պետք է սպասել նաև M2 չիպով Mac mini-ի նոր տարբերակ:
Ավելի վաղ Geekbench-ը հայտնել էր Apple M2 Max պրոցեսորի փորձարկման արդյունքների մասին։ Ըստ այդմ՝ մեկ միջուկային ռեժիմում M2 Max-ը հավաքել է 2027 միավոր, իսկ բազմամիջուկ ռեժիմում՝ 14,888 միավոր, այն դեպքում երբ դրա նախորդ սերնդի M1 Max պրոցեսորը մեկ միջուկային ռեժիմում հավաքել էր 1787 միավոր, իսկ բազմամիջուկ ռեժիմում՝ 12,826 միավոր:

The names of two unreleased Macs appeared in the November database of the Steam video game service, which includes software and hardware for users of the service. MacRumors portal drew media attention to this fact.
The computers in question have the identifiers "Mac14.6" and "Mac15.4. According to the source, because they have appeared in Steam database, it is possible that Apple engineers are now testing the performance capabilities of these computers in games.
The source also says that new Apple computers will be unveiled early next year. These include the new 14-inch and 16-inch MacBook Pro, Mac Studio and Mac Pro based on the Apple Silicon processor. According to some reports, we should also expect a new version of the Mac mini with the M2 chip.
Earlier, Geekbench reported test results of the Apple M2 Max processor. Accordingly, the M2 Max scored 2,027 points in single-core mode and 14,888 points in multi-core mode, while its predecessor M1 Max scored 1,787 points in single-core mode and 12,826 points in multi-core mode.