Apple-ը հայտարարել է որ օֆլայն ռեժիմով շնորհանդես կանցկացնի ծրագրավորողների համար, որի ժամանակ կներկայացվի Apple Intelligence արհեստական ​​բանականության աշխատանքային տարբերակը, հայտնում է 9to5Mac կայքը։
Միջոցառումը, որը կոչվում է Explore Apple Intelligence and Machine Learning, կկայանա օգոստոսի 14-ին ընկերության կենտրոնակայան Apple Park-ում: Ըստ աղբյուրի՝ հավանաբար շնորհանդեսի ժամանակ կցուցադրվի ընկերության արտադրության արհեստական ​​բանականության աշխատանքային տարբերակը, որը դեռ հասանելի չէ նույնիսկ iOS 18-ի բետա թեստավորման շրջանակում:
Apple-ի կայքում տեղադրված հայտարարությունում ասվում է, որ մշակողները կկարողանան ծանոթանալ մի քանի խոշոր պրոդուկտների հետ, որոնց մասին հայտարարվել էր հունիսի սկզբին անցկացված WWDC24 միջոցառման ժամանակ։
9to5Mac-ը նշում է, որ այս միջոցառումը չի նշանակում, որ մոտ ապագայում ընկերությունը կգործարկի Apple Intelligence-ը։
WWDC 2024-ի ժամանակ Apple-ը հայտարարեց, որ արհեստական ​բանականության գործառույթները հասանելի կլինեն iOS 18-ում և macOS Sequoia-ում: Ավելի ուշ Apple-ի կայքում տեղեկություն հայտնվեց այն մասին, որ Apple Intelligence-ի բետա տարբերակը կթողարկվի ամռանը, սակայն հետագայում այդ տեղեկությունը հեռացվեց կայքից։
Ենթադրվում էր, որ օգտատերերը պետք է «հերթ կանգնեն» և գրանցվեն սպասացանկում՝ ակտիվացնելու համար Apple Intelligence-ը, երբ այն հասանելի դառնա: Ըստ Bloomberg-ի լրագրող Մարկ Գուրմանի՝ Apple-ը նախատեսում է Apple Intelligence-ի որոշ գործառույթներ գործարկել այս աշնանը, սակայն արհեստական բանականության այս համակարգի մի մասը կսկսի աշխատել միայն 2025-ին:

Apple has announced an in-person event for developers, where the working version of Apple Intelligence, its artificial intelligence, will be presented. This was reported by 9to5Mac.
The event, titled "Explore Apple Intelligence and machine learning," will take place on August 14 at the Apple Park headquarters. It is likely that the working version of the proprietary artificial intelligence, which is still unavailable even in the beta testing phase of iOS 18, will be shown at the presentation. According to the announcement on Apple's website, developers will be able to learn about some of the major announcements from WWDC24.
Journalists at 9to5Mac note that holding the event does not imply the imminent launch of Apple Intelligence.
At WWDC 2024, Apple announced that artificial intelligence features would be available in iOS 18 and macOS Sequoia. Shortly thereafter, information about the launch of the beta version of Apple Intelligence in the summer appeared on Apple's website, but this information was later removed.
It was assumed that users would need to "get in line" and register on a waiting list to activate Apple Intelligence once it becomes available. According to Mark Gurman from Bloomberg, Apple plans to launch some features of Apple Intelligence this fall, while other parts of the AI system will only become operational in 2025.