Apple-ը iPhone 17 Pro-ում կօգտագործի տետրապրիզմ հեռաֆոտո տեսախցիկ՝ 10x օպտիկական խոշորացումով։ Սա, կարծես, կլինի Apple-ի պատմության մեջ լավագույն տեսախցիկը:
Wccftech-ի տվյալներով՝ Apple-ը նախատեսում է փոխել iPhone-ի տեսախցիկի օպտիկայի մատակարար LG Innotek-ին (iPhone 15 Pro Max-ի մատակարարն է) ֏ սկսել աշխատել չինական ICT-ի հետ, որը Luxshare-ի դուստր ձեռնարկությունն է։
Մատակարարի փոփոխության պատճառները պաշտոնապես չեն հայտարարվել, սակայն ենթադրվում է, որ դա կարող է պայմանավորված լինել գնային մրցունակությամբ կամ LG-ի բաղադրիչների որակի հետ կապված հնարավոր խնդիրներով:
Ներկայումս ստույգ տեղեկություն չկա այն մասին, թե երբ է Apple-ը նախատեսում 10x խոշորացումով տեսախցիկ ներկայացնել: Դա դժվար թե համընկնի iPhone 16 Pro-ի և 16 Pro Max-ի թողարկման հետ. պարբերականի տվյալներով՝ 2024-ի երկու ֆլագմաններն էլ կստանան արդիականացված տետրապրիզմ՝ 5x խոշորացմամբ, որն օգտագործվում է նաև iPhone 15 Pro Max-ում։
Նշենք, որ iPhone 17-ի և 17 Plus-ի որոշ բնութագրեր արդեն հայտնի են, սակայն iPhone 17 Pro-ի մասին դեռ շատ քիչ տեղեկություններ կան:

Best in Apple history: iPhone 17 Pro to get revolutionary tetraprism camera with 10x optical zoom
Apple will include a tetraprism telephoto camera with 10x optical zoom in the iPhone 17 Pro: it looks like it will be the best camera in Apple history.
According to information from the publication Wccftech, Apple plans to change the supplier of optics for the iPhone camera, moving from LG Innotek (supplier for the iPhone 15 Pro Max) to the Chinese company ICT, a subsidiary of Luxshare. The reasons for the supplier change have not been officially announced, but it is believed that it may be due to price competitiveness or possible quality issues with LG components.
There is currently no exact information on when Apple plans to introduce a 10x zoom camera. This is unlikely to coincide with the release of the iPhone 16 Pro and 16 Pro Max: according to the publication, both 2024 flagships will receive an upgraded tetraprism with five times magnification, which is also used in the iPhone 15 Pro Max.
Some characteristics of the iPhone 17 and 17 Plus are already known, but there is still very little information about the iPhone 17 Pro.