Ինչո՞ւ են iPhone-ներն ավելի լավը, քան Android սմարթֆոնները
iOS օպերացիոն համակարգի փակ լինելու շնորհիվ Apple-ի սմարթֆոններն ավելի անվտանգ են համարվում, քան Android-ով աշխատող սմարթֆոնները։ Այս մասին Որակի ռուսական համակարգի (Роскачество) փորձագետները նշել են իրենց նոր զեկույցում, որում համեմատվում են Android սարքերի և iPhone-ների առավելությունները։
«iOS-ը չի տրամադրում բաց կոդ, ինչպես Android-ը, ինչը նշանակում է, որ համակարգն ավելի փակ է և վերահսկողություն ունի սմարթֆոնի, հավելվածների և դրա շուրջ կառուցված էկոհամակարգի գործառույթների նկատմամբ»,- ասվում է զեկույցում։
Բացի դրանից՝ սովորական սմարթֆոններն ու iPhone-ները համեմատելիս՝ կազմակերպությունը iPhone 15-ն անվանել է «ուղղակի ֆանտաստիկ» սարք: Apple-ի նոր արտադրանքը նման բարձր գնահատանքի է արժանացել ոլորտի լավագույն բջջային պրոցեսորներից մեկի շնորհիվ:
Բացի դրանից՝ Որակի ռուսական համակարգը գոհ է iPhone-ների էրգոնոմիկայից. զեկույցում նշվում է, որ ի տարբերություն Android սմարթֆոնների, դրանք հիանալի տեղավորվում են ձեռքում։
Աքսեսուարների մեծ ընտրությունն ու Apple-ի էկոհամակարգի հարմարավետությունը նույնպես բարձր գնահատականի են արժանացել ծառայության փորձագետների կողմից։
«iPhone-ով ստացված զանգին, եթե այն մահճակալի վրա է, մինչ դուք աշխատում եք ձեր գրասեղանի մոտ, կարելի է պատասխանել ձեր MacBook-ի մեկ հպումով»,- գրել են Որակի ռուսական համակարգը մասնագետները։

March 11, 2024  18:14
Due to the closed architecture of iOS, Apple smartphones are considered more secure compared to Android devices. This was stated in the latest report from experts at Roskachestvo, which compares the advantages of Android devices and iPhones.
"iOS does not provide open-source code like Android, making the system more closed and ensuring control over the smartphone, applications, and the ecosystem around it," noted Roskachestvo.
When comparing regular smartphones with the iPhone, the organization highly praised the hardware of the iPhone 15, calling it "simply fantastic." This high rating was attributed to the use of one of the best mobile processors in the industry.
In addition, experts at Roskachestvo expressed satisfaction with the ergonomics of the iPhone, emphasizing that they fit better in the hand compared to Android smartphones.
A wide selection of accessories and the convenience of the Apple ecosystem also received high marks from the experts.
"Answering a call on the iPhone lying on the bed while you are working at the desk can be done with a single touch on the MacBook," noted Roskachestvo.