Հեռախոսի պայթյունի հետևանքով երեխան լուրջ վնասվածքներ է ստացել
Ինգուշեթիայի Մալգոբեկ քաղաքում յոթամյա տղան ծանր վիրավորվել է այն բանից հետո, երբ կրակի մեջ նետված հին բջջային հեռախոսը պայթել է։ Պայթյունի հետևանքով երեխայի դեմքը ձևախեղվել է, հայտնում է Shot Telegram ալիքը՝ անդրադառնալով միջադեպին։
Տելեգրամյան այս ալիքի տվյալներով՝ երեխան ընկերներին հրավիրել է իրենց տուն, հյուրերից մեկն իր հետ հին բջջային հեռախոս է բերած եղել։ Խարույկի շուրջ ժամանակ անցկացնելու ընթացքում տղաներն սկսել են զվարճանալ և հեռախոսը նետել խարույկի մեջ, ինչից հետո էլ տեղի է ունեցել պայթյունը՝ իր ողբերգական հետևանքներով։
Պայթյունից անմիջապես հետո դուրս նետված մեծահասակները տեսել են, որ երեխան դեմքի շրջանում ծանր վնասվածքներ ունի և նրան շտապ տեղափոխել են հիվանդանոց։ Նրա մոտ ախտորոշվել է գլխի փակ վնասվածք, ուղեղի ցնցում, ճակատի և քթի կոտրվածքներ, աչքի այրվածքներ։

В городе Малгобек, Ингушетия, семилетний мальчик получил серьезные травмы после того, как брошенный в костер старый мобильный телефон взорвался. В результате взрыва лицо ребенка превратилось в «месиво», сообщает Telegram-канал Shot, ссылаясь на инцидент.
По информации канала, ребенок позвал своих друзей в гости, и во время проведения костра на придомовой территории один из гостей принес с собой старый мобильный телефон. Мальчики принялись развлекаться, бросили гаджет в огонь, что привело к трагическим последствиям.
Сразу после взрыва выбежавшие взрослые увидели ребенка с тяжелыми травмами лица и срочно доставили его в больницу. У него диагностировали закрытую черепно-мозговую травму, сотрясение мозга, переломы лба и носа, а также ожоги глаз.
В настоящее время ребенок находится под медицинским наблюдением, а полиция проводит расследование случившегося.