Խռխռոց և սուլոց․ օգտատերերն սկսել են դժգոհել iPhone 15-ի բարձրախոսների ձայնի որակից
Apple-ի iPhone 15 շարքի սմարթֆոնները վաճառքում են արդեն մոտ երկու շաբաթ, սակայն դրանց տերերն արդեն նոր սմարթֆոնների վերաբերյալ բազմաթիվ դժգոհություններ են ներկայացնում։ Եթե նախկինում օգտատերերը դժգոհում էին սմարթֆոնների գերտաքացումից, ապա այժմ նրանք սկսել են բողոքել բարձրախոսների ձայնի որակից։ Շատերը պնդում են, որ ձայնը խռխռում է։
Ընդորում, դժգոհություններ ստացվում են iPhone 15-ի տարբեր մոդելների տերերից, ինչը հաստատում են Reddit առցանց համայնքի հրապարակումները. ըստ նրանց՝ բարձրախոսի ձայնը բարձրացնելու դեպքում ձայնը խեղաթյուրվում է, նմանվում է սուլոցի կամ խռխռոցի։
Ամենից հաճախ խնդիրը հանդիպում այն բարձրախոսի հետ, որը կիրառվում է հեռախոսային խոսակցությունների ժամանակ։ Reddit-ի օգտատերերից մեկը դժգոհել է, որ բարձրախոսի ձայնն ամբողջությամբ բարձրացնելու ժամանակ ձայնն այնպես է աղավաղվում, որ ասես բարձրախոսի մեջ ջուր լցված լինի։
Նույն օգտատերը նաև դժգոհել է, որ նույն խնդիրն առկա է երաժշտություն լսելու դեպքում, երբ բարձրախոսի ձայնը բարձրացնում է 80%-ից ավելի:
Milesabovetech անունով TikTok-ի օգտատերը նույնպես դժգոհել է iPhone 15 Pro Max-ի բարձրախոսի ձայնից։ Apple-ն ընդունել է խնդիրը և երկու անգամ փոխարինել սարքը: Նա նաև ասել է, որ փորձել է iPhone 15 շարքի յոթ տարբեր մոդելի հեռախոս և բոլորի դեպքում էլ խնդիրն առկա է եղել։
iPhone 15-ի այլ սեփականատերեր նույնպես ասել են, որ նույն խնդրի պատճառով ընկերությանը խնդրել են փոխարինել իրենց սմարթֆոնը, սակայն նոր սարքերում ևս խնդիրը պահպանվել է։
NEWS.am Tech-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ iPhone 15-ի սեփականատերերն սկսել են զանգվածաբար դժգոհել հեռախոսի գերտաքացումից։ Ընկերությունը խոստացել է շտկել խնդիրը։

Users start to complain about sound quality of iPhone 15 speakers
Apple's iPhone 15 series smartphones have been on sale for about two weeks, but their owners are already reporting many complaints about the new smartphones. If earlier users complained about overheating of smartphones, now they started complaining about the sound quality of the speakers. Many claim that the sound wheezes and rattles.
In addition, complaints are received from owners of various models of the iPhone 15, which is confirmed by the publications of the online community Reddit. according to them, if they turn up the volume of the speaker, the sound becomes distorted, resembles a whistle or a crackle.
Most often, the problem occurs with the loudspeaker that is used during telephone conversations. One Reddit user complained that when the speaker volume is turned up to full, the sound distorts as if the speaker is filled with water.
The same user also complained that the same problem exists when listening to music when the speaker volume is turned up more than 80%.
A TikTok user named Milesabovetech also complained about the sound of the iPhone 15 Pro Max speaker. Apple acknowledged the problem and replaced the device twice. He also said that he tried seven different models of the iPhone 15 series and the problem was present in all of them.
Other iPhone 15 owners also said that they asked the company to replace their smartphone due to the same problem, but the problem persisted in newer devices as well.
NEWS.am Tech reported earlier that iPhone 15 owners began to massively complain about the overheating of the phone. The company promised to fix the problem.