Հայտնի են iPhone 15-ի բոլոր մոդելների գները, iPhone 15 Pro Max-ը բավական կթանկանա
Արդեն հայտնի են այս աշնանը ներկայացվելիք iPhone 15 շարք բոլոր հեռախոսների գները։ Բրիտանական Barclays բանկի վերլուծաբան Թիմ Լոնգը, վկայակոչելով Ասիայում iPhone-ների մատակարարման շղթայի ընկերությունների տվյալները, ասել է, որ iPhone 15 Pro/Max-ն ավելի թանկ կլինի, քան iPhone 14 Pro/Max-ը։
Այսպիսով` iPhone 15 Pro-ն կլինի 100 դոլարով ավելի, քան iPhone 14 Pro-ն, իսկ iPhone 15 Pro Max-ը կլինի 100-200 դոլարով ավելի թանկ, քան iPhone 14 Pro Max-ը: Վերլուծաբանը կարծում է, որ ստանդարտ iPhone 15 և iPhone 15 Plus մոդելների գները կմնան նույնը, ինչ նախորդ տարի։
ԱՄՆ-ում iPhone 15 շարքի սմարթֆոնները կարող ունենալ հետևյալ գները․
• iPhone 15՝ 799 դոլար (գինը չի փոխվում),
• iPhone 15 Plus՝ 899 դոլար (գինը չի փոխվում),
• iPhone 15 Pro՝ 1099 դոլար (999 դոլար էր),
• iPhone 15 Pro Max՝ 1299 դոլար (1099 դոլար էր),
Այս շաբաթվա սկզբին Bloomberg գործակալությունը տեղեկացրել էր, որ Apple-ը դիտարկում է iPhone 15 Pro մոդելների գինը բարձրացնելու հնարավորությունը, ընդորում՝ չէր նշվում, թե որքանով: Նաև տեղեկություններ եղան այն մասին, որ նոր iPhone 15 Pro-ի և 15 Pro Max-ի դեֆիցիտ է սպասվում։
NEWS.am Tech-ը նաև տեղեկացրել էր, որ Apple-ը պատահաբար բացահայտել է iPhone 15-ի հիմնական առանձնահատկությունը։
Ի դեպ, արդեն հայտնի է, թե ինչպիսի տեսք կունենան iPhone 15-ի բոլոր մոդելները․ ցուցադրվել են դրանց ճշգրիտ պատճենները։

The prices of all iPhone 15 series phones to be presented this fall are already known. Analyst of the British Barclays Bank Tim Long, citing data from iPhone supply chain companies in Asia, said that the iPhone 15 Pro/Max will be more expensive than the iPhone 14 Pro/Max.
The iPhone 15 Pro will be $100 more than the iPhone 14 Pro, and the iPhone 15 Pro Max will be $100-$200 more expensive than the iPhone 14 Pro Max. The analyst believes that the prices of the standard iPhone 15 and iPhone 15 Plus models will remain the same as last year.
In the USA, iPhone 15 series smartphones can have the following prices:
• iPhone 15: 799 dollars (the price does not change),
• iPhone 15 Plus: 899 dollars (the price does not change),
• iPhone 15 Pro: $1,099 (the price was $999),
• iPhone 15 Pro Max: $1,299 (the price was $1,099).
Earlier this week, Bloomberg reported that Apple is considering raising the price of the iPhone 15 Pro models, although it was not specified by how much. There were also reports that a shortage of the new iPhone 15 Pro and 15 Pro Max is expected.
NEWS.am Tech also reported that Apple accidentally revealed the main feature of iPhone 15.
By the way, it is already known what all iPhone 15 models will look like: their exact copies have already been shown.