SADA-ն և Google Cloud-ն ակտիվացնում և տեղարդում են գեներատիվ AI-ով նոր լուծումներ
SADA-ն և Google Cloud-ը հայտարարել են նոր համագործակցության մասին, որի արդյունքում SADA-ն կզարգացնի գեներատիվ AI կարողությունները և կստեղծի AI-ի վրա աշխատող նոր հնարավորություններ իր հաճախորդների համար:
Ընկերությունը վերջերս թողարկել է Գեներատիվ AI-ի հայտնաբերման սեմինար-խորհրդատվություն, որի նպատակն է օգնել կազմակերպություններին՝ վերաիմաստավորել իրենց գործառնական մոդելը, անցնել ավտոմատացման, բարձրացնել արտադրողականությունը և ստեղծել եկամուտների նոր հոսքեր:
Ամպային մասնագետների մեկնաբանությամբ, AI գործիքների օգտագործումը կարող է լավ աշխատել հետևյալ 5 սցենարների դեպքում․
• բարդ բովանդակության որոնում և ամփոփում,
• նոր բովանդակության ստեղծում,
• ավտոմատացված խոսակցության գործիքների գեներացում,
• անհատական պրոդուկտի առաջարկներ,
• բիզնես գործընթացների և որոշումների կայացման ավտոմատացում։
«Google Cloud-ի գեներատիվ AI-ի օգտագործման հնարավորությունները մեծ արժեք են ներկայացնում բիզնեսների համար։ Այս ոլորտի հաջողության գրավականը գեներատիվ AI գործիքների մտածված ներդրումն է, միաժամանակ հասկանալով, թե ինչպես և որտեղ կարելի է մեղմել ռիսկերը՝ երկարաժամկետ հաջողության հասնելու համար։ Նոր համագործակցության շնորհիվ, SADA-ի փորձագետների թիմը կկարողանա բիզնեսներին օգնել ավելի արագ և ավելի մեծ մասշտաբով դուրս գալ շուկա՝ օգտագործելով գեներատիվ AI-ի գործիքակազմը», - նշել է SADA-ի գլխավոր տեխնիկական տնօրեն Մայլս Ուորդը:
Google Cloud-ի գլոբալ ISV էկոհամակարգի ղեկավար Բիոն Հասթինգսի կարծիքով, գեներատիվ AI-ը կարող է փոխակերպել ամենահասարակ աշխատանքային գործընթացները և բոլորովին նոր հնարավորություններ ստեղծել բիզնեսների համար։
«SADA-ի նման գործընկերները վճռորոշ դեր են խաղալու՝ օգնելով հաճախորդներին հասկանալ գեներատիվ AI-ի գործնական դեպքերը և արագ, պատասխանատու կերպով ու ավելի մեծ մասշտաբով ներդնել Google Cloud Generative AI-ը», - նշել է Հասթինգսը։
SADA-ն Google Cloud-ի Տարվա գործընկեր է ճանաչվել 5 տարի անընդմեջ, ունի Google Cloud-ի 10 մասնագիտացում և հաճախորդներին սպասարկելու լավագույն փորձ։

SADA announced a new collaboration with Google Cloud to accelerate the deployment of generative AI solutions across its joint customer base.
With this alliance, SADA will bolster its generative AI capabilities, help its global customer base accelerate their AI journey, and create new AI-powered features and experiences.
SADA has seen a growing demand for its recently launched ‘Generative AI discovery workshop’ that is tailored to help organizations reimagine their operating model, embrace automation, boost productivity, and create new revenue streams.
IT cloud experts believe the most desired use cases for AI are spread across five capabilities:
- searching and summarizing complex content,
- creating new content,
- having automated human-like conversations,
- recommending personalized products, and
- automating business processes and decision-making.
“The possibilities of leveraging Google Cloud’s generative AI are extremely exciting, and these tools will unlock quick and meaningful value for businesses. The key to success in the space is, and will continue to be, implementing generative AI tools thoughtfully while understanding how and where to mitigate risk in order to drive long-term, successful outcomes,” said Miles Ward, Chief Technology Officer for SADA.
Bron Hastings, VP, ISV Ecosystem & Channels at Google Cloud, says generative AI has the potential to transform many of our most common processes at work and to unlock entirely new opportunities and value for businesses.
“Partners like SADA will play a critical role, helping customers understand the business case for generative AI and implementing Google Cloud generative AI quickly, responsibly, and at scale - so it’s exciting to see SADA further deepening its AI expertise and offerings for businesses,” Hastings said.
SADA is a 5x Google Cloud Partner of the Year award winner with 10 Google Cloud Specializations and a proven track record of offering customers best-in-class service.