Կոմպակտ խելացի բարձրախոս VK Капсула Нео-ն իր ձայնային օգնական Մարուսիայով այսօրվանից հասանելի կլինի երեք նոր գույնով՝ սև, նարնջագույն և կանաչ: Նախկինում բարձրախոսը կարելի էր ձեռք բերել միայն մոխրագույն և կապույտ տարբերակներով:
Ընկերության մամուլի ծառայությունից NEWS.am Tech-ին հայտնում են, որ VK Капсула Нео-ի հետ միասին գնորդը կստանա VK Музыка ծառայության, Wink առցանց կինոթատրոնի երեք ամսվա բաժանորդագրություն, ինչպես նաև սթիքերներ, որոնք կարող է փակցնել բարձրախոսի վրա։ Յուրաքանչյուր գույն ունի սթիքերների իր փաթեթը՝ ВКонтакте-ի սթիքերներից կերպարներից մեկով: Սև բարձրախոսի թալիսմանը դարձել է Դիգի անունով շունը, նարնջագույնինը՝ Պերսիկ անունով կատուն, կանաչինը՝ Սենյա անունով համստերը, մոխրագույնինը՝ Սփոթի անունով շնիկը, իսկ կապույտ բարձրախոսինը՝ Սփարքս անունով միաեղջյուրը։
Իր փոքր չափերով (9 սմ բարձրություն և 7,5 սմ լայնություն), VK Капсула Нео-ն ունի 5 Վտ ձայնային հզորություն և ձայնային կառավարմամբ բարձրախոսների բոլոր գործառույթները՝ ներկառուցված Մարուսիա ձայնային օգնականի շնորհիվ։ Նրան կարող եք խնդրել, որպեսզի ուղարկի կամ կարդա հաղորդագրություն VKontakte-ում, կարդա նորություններ սոցիալական ցանցի լրահոսից, միացնի երգ ձեր կամ ձեր ընկերոջ կամ կուռքի երգացանկից, ցուցադրի ֆիլմ Wink առցանց կինոթատրոնից կամ երեխայի համար հեքիաթ պատմի: Marusya-ն նաև գիտի, թե ինչպես կառավարել խելացի տան սարքեր՝ արտադրված ավելի քան 55 ընկերության կողմից:
«Մենք ստեղծում ենք խելացի սարքեր, որոնք ոչ միայն ֆունկցիոնալ են, այլև գեղեցիկ և հարմարավետ, որպեսզի դրանք բառացիորեն տարրալուծվեն ցանկացած ինտերիերում: VK-ի բոլոր խելացի բարձրախոսները հասանելի են մի քանի գույնով. յուրաքանչյուր օգտատեր կգտնի իրեն դուր եկածը, որը կհամապատասխանի իր բնակարանի կամ տան գունային գամմային: VK Капсулой Нео հետ միասին առաջին անգամ մենք նվիրում ենք ոչ միայն հանրաճանաչ ծառայությունների բաժանորդագրություններ, այլև սթիքերներ։ Դրանց օգնությամբ կարող եք զարդարել և դիվերսիֆիկացնել ձեր սարքերը. դա հատկապես ակտուալ է, օրինակ, եթե բարձրախոս եք գնում մանկական սենյակի համար, ինչը շատ հաճախ է պատահում»,- ասել է VK-ի սարքերի մշակման և արտադրության գծով տնօրեն Բորիս Կագանովիչը:
Նոր գույներով բարձրախոսների վաճառքն սկսվել է այսօր՝ ընկերության կայքում։ Խելացի բարձրախոսներն արժեն 3990 ռուբլի (մոտ 23,000 դրամ):

VK Capsule Neo's compact smart speaker with voice assistant Marusya will be available in three new colors – black, orange and green – starting Jan. 23. In the past, the speaker was only available in gray and blue.
As the press service of the company informed NEWS.am Tech, together with VK Capsule Neo the buyer will receive a free subscription to VK Music service, online cinema Wink for three months, as well as stickers, with which he can customize his speaker. Each color corresponds to a different sticker pack with one of the VK sticker characters. The mascot of the black column was a dog Diggy, orange – cat Persik, green - hamster Senya, gray – puppy Spotty, blue – unicorn Sparks.
With its small size – 9 cm high and 7.5 cm wide – VK Capsule Neo has a sound power of 5 watts and all the functions of voice-controlled speakers thanks to the built-in voice assistant Marusya. You can ask her to send or read a message on VKontakte, read out news from the social network, play a track from your playlist or that of your friend or idol, play a movie from Wink online cinema or tell a story to a child. Marusya also knows how to control smart home devices from more than 55 manufacturers.
“We create smart devices not only functional, but also beautiful and cozy – so that they literally dissolve into any interior. All VK smart speakers are available in several colors: each user will find the one he likes and matches the color design of his apartment or home. Together with VK Capsule Neo we give for the first time not only subscriptions to popular services, but also stickers. With their help you can decorate and diversify your devices – it is especially relevant, for example, if a speaker is purchased for a child's room, which happens quite often,” said Boris Kaganovich, director of development and production of devices in VK.
Sales of the speakers in new colors will start on January 23 on the company's website. The cost of the speaker is 3,990 rubles (nearly 60 dollars)