Honor ընկերությունը IFA 2024 ցուցահանդեսին ներկայացրել է ծալվող Magic V3 սմարթֆոնը, որն իր մրցակիցներից առանձնանում է արհեստական ​բանականությամբ (ԱԲ) աշխատող գործառույթներով, բարելավված հուսալիությամբ և այս սեգմենտի սմարթֆոնների համար ամենաբարակ կորպուսով, տեղեկացնում է Gazeta.Ru-ն։
Honor Magic V3-ը շուկայում ամենաթեթև և ամենաբարակ ծալվող սմարթֆոնն է: Քաշը 226 գրամ է, հաստությունը ծալված վիճակում՝ 9,2 մմ, իսկ բացված՝ 4,35 մմ։ Սարքի կորպուսը պատրաստված է հատուկ մանրաթելից, որը, ըստ արտադրողի, մյուս ֆլագման մոդելների համեմատ հարվածների նկատմամբ դիմադրությունը բարձրացնում է մինչև 40 անգամ։
Սմարթֆոնն ունի գերթեթև ծխնի, որը պատրաստված է Honor Super Steel-ից և ապահովում է լրացուցիչ ամրություն և հուսալիություն։ Սարքն ստացել է SGS ամրության վկայագիր, որը հաստատում է, որ ծխնին կարող է դիմանալ ծալման ավելի քան 500,000 ցիկլի։
Honor Magic V3-ն ունի ճկուն 7,92 դյույմանոց ներքին Honor Super Armored հարվածակայուն OLED էկրան և Honor NanoCrystal Shield 6,43 դյույմանոց արտաքին OLED էկրան, որն ունի քերծվածքներից պաշտպանություն: Սմարթֆոնն ունի խոնավությունից պաշտպանություն՝ ըստ IPX8 ստանդարտի։
Առանձին նշվում է, որ Magic V3-ն ունի հետին լույսի կառավարման տեխնոլոգիայի աջակցություն PWM 4320 Հց հաճախականությամբ, ինչը նվազեցնում է աչքերի լարվածությունը և ապահովում բովանդակության հարմարավետ դիտում, ինչպես նաև ունի լրացուցիչ ԱԲ ալգորիթմներ, որոնք օգնում են նվազեցնել աչքերի լարվածությունը երկարատև օգտագործման ժամանակ:
Նոր տեսախցիկը ներառում է եռակի մոդուլ՝ 50 ՄՊ հիմնական սենսոր՝ OIS-ով, 40 Մպ գերլայնանկյուն տեսախցիկ՝ մակրո լուսանկարչության համար ավտոմատ ֆոկուսով և 50 Մպ հեռաֆոտո տեսախցիկ՝ OIS-ով և 3,5x օպտիկական խոշորացումով: Սմարթֆոնն ունի ԱԲ-ի կիրառմամբ տեսանկարահանման աջակցություն և այլ ԱԲ գործիքներ։
Սարքի աշխատանքի համար պատասխանատու է առաջատար Snapdragon 8 Gen 3 չիպը։
Honor Magic V3-ն ունի առաջադեմ երրորդ սերնդի սիլիկոն-ածխածնային մարտկոց՝ 5150 մԱ/ժ հզորությամբ, որն ապահովում է 66 Վտ լարային արագ և 50 Վտ անլար լիցքավորում։

Honor presented the foldable smartphone Magic V3 at the IFA 2024 exhibition, which stands out among competitors with AI-powered features, enhanced durability, and the thinnest body in its segment. This was stated in a press release received by Gazeta.Ru.
The Honor Magic V3 is the lightest and thinnest foldable smartphone on the market. It weighs 226 grams, with a thickness of 9.2 mm when folded and 4.35 mm when unfolded. The body is made of a special fiber, which, according to the manufacturer, increases impact resistance by 40 times compared to other flagship models.
The smartphone features an ultra-light hinge made from Honor’s proprietary Super Steel, providing additional strength and durability. The device has received an SGS durability certificate, confirming that the hinge can withstand over 500,000 folds.
The Honor Magic V3 comes with a flexible internal 7.92-inch OLED Honor Super Armored screen that is impact-resistant, and an external 6.43-inch OLED display with scratch protection provided by Honor NanoCrystal Shield. The smartphone is rated IPX8 for water resistance.
It is also noted that the Magic V3 supports 4320 Hz PWM dimming technology, reducing eye strain and ensuring comfortable content viewing, along with additional AI algorithms that help reduce eye strain during prolonged use.
The camera setup includes a triple module: a 50 MP main sensor with OIS, a 40 MP ultra-wide-angle camera with autofocus for macro shots, and a 50 MP telephoto camera with OIS and 3.5x optical zoom. The smartphone supports AI-powered photography and other AI tools.
The device is powered by the flagship Snapdragon 8 Gen 3 chipset.
The Honor Magic V3 is equipped with an advanced third-generation silicon-carbon battery with a capacity of 5150 mAh, supporting 66W fast wired charging and 50W wireless charging. The device is priced at €1999 on the global market.