Xiaomi-ն հայտարարել է, որ կթողարկի Redmi K70 Ultra առաջատար սմարթֆոնի Lamborghini Edition տարբերակը, այս մասին տեղեկացնում է iXBT կայքը։
Սպասվում է, որ Redmi K70 Ultra-ի բազային մոդելի և սմարթֆոնի «մրցարշավային» տարբերակի շնորհանդեսը տեղի կունենա 2024-ի հուլիսի 19-ին Xiaomi-ի մեծ միջոցառման ժամանակ։ Սակայն ընկերությունը որոշել է մինչև շնորհանդեսը պաշտոնապես ցուցադրել սարքը։
Սմարթֆոնը կստանա յուրահատուկ դիզայն՝ ոգեշնչված Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2 սուպերքարից։ Redmi K70 Ultra-ի այս տարբերակը հասանելի կլինի երկու գույնով՝ կանաչ և նարնջագույն: Սարքի հետևի վահանակը զարդարված է Lamborghini-ի տարբերանշանով և ունի տեսախցիկի հատվածի անսովոր ձև։
Lamborghini Edition - 1.png (447 KB)
Սարքի հետ տրվում է մեքենայի ոճի մեջ պատրաստված պատյան, լիցքավորիչ և այլ պարագաներ։ Հայտնի է, որ Redmi K70 Ultra-ն կստանա MediaTek Dimensity 9300+ չիպ, OLED էկրան՝ 1.5K կետայնությամբ և 144 Հց թարմացման արագությամբ, հիմնական տեսախցիկ՝ 50 Մպ Sony IMX906 սենսորով, 5500 մԱ/ժ մարտկոց՝ 120 Վտ արագ լիցքավորման աջակցությամբ, ինչպես նաև պաշտպանություն ջրից և փոշուց՝ համաձայն IP68 ստանդարտի:
Սա արդեն երկրորդ համագործակցությունն է Xiaomi-ի և Lamborghini-ի միջև. 2023-ի վերջին տեղի ունեցած առաջին համագործակցության արդյունքում թողարկվեց Redmi K70 Pro Lamborghini Edition-ը, որը վաճառվեց 4,600 յուանով (մոտ 627 դոլար):

Xiaomi has announced the release of the flagship smartphone Redmi K70 Ultra in a Lamborghini Edition, as reported by the iXBT website.
The presentation of the base model Redmi K70 Ultra and the "racing" version of the smartphone is scheduled for July 19, 2024, at a major Xiaomi event. However, the company decided to officially showcase the device online before the presentation.
The smartphone will feature a unique design inspired by the track supercar Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2. This version of the Redmi K70 Ultra will be available in two color options—green and orange. The back panel of the device is adorned with the Lamborghini logo and has an unusual camera block shape.
The package includes a car-themed case, a charger, and other accessories. It is known that the Redmi K70 Ultra will feature the flagship MediaTek Dimensity 9300+ chip, an OLED display with 1.5K resolution and a 144 Hz refresh rate, a primary camera with a 50 MP Sony IMX906 sensor, a 5500 mAh battery with 120 W fast charging support, and water and dust protection according to the IP68 standard.
This is the second collaboration between Xiaomi and Lamborghini—the first partnership in late 2023 resulted in the release of the Redmi K70 Pro Lamborghini Edition, which sold for 4,600 yuan (approximately $627).