Apricot Capital-ը ստացել է տեղեկատվական անվտանգության հեղինակավոր ISO/IEC 27001:2022 հավաստագիր
Apricot Capital առաջատար ներդրումային ընկերությունը ստացել է տեղեկատվական անվտանգության կառավարման համակարգերի (ISMS) միջազգային հեղինակավոր ISO/IEC 27001:2022 հավաստագիրը։
Հիմնադրման առաջին իսկ օրվանից Apricot Capital-ը գործել է միջազգային լավագույն փորձին համահունչ ամենաբարձր չափանիշներով։ 2025 թվականին ընկերությունը հաջողությամբ անցել է անկախ աուդիտ, որն իրականացվել է ավստրիական TÜV AUSTRIA կազմակերպության կողմից։ Աուդիտի արդյունքում ընկերությունն արժանացել է տեղեկատվական անվտանգության ոլորտի ամենահեղինակավոր ստանդարտներից մեկի՝ ISO/IEC 27001:2022 հավաստագրի։
«Հպարտ ենք, որ ստացել ենք այս հեղինակավոր հավաստագիրը», - նշել է Apricot Capital-ի գործադիր տնօրեն Վաչիկ Գևորգյանը։ «Այսօր ֆինանսական աշխարհում տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն առանցքային դեր ունեն, և այդ պատճառով տեղեկատվական անվտանգությունը չափազանց կարևոր է։ ISO/IEC 27001:2022 հավաստագիրը վկայում է, որ մեր ներքին քաղաքականությունները, ընթացակարգերը և վերահսկողական մեխանիզմները համապատասխանում են միջազգային ամենախիստ ստանդարտներին։ Սա ևս մեկ վստահության երաշխիք է մեր հաճախորդների և գործընկերների համար, որ նրանց ֆինանսական և անձնական տվյալները պաշտպանված են»։
Պարոն Գևորգյանը հավելել է, որ Apricot Capital-ը շարունակելու է պահպանել տեղեկատվական անվտանգության ամենաբարձր չափանիշները՝ պարբերաբար վերանայելով և զարգացնելով իր տեղեկատվական անվտանգության կառավարման համակարգը, ապահովելով վստահելիություն թե՛ անհատ, թե՛ կորպորատիվ հաճախորդների համար։

Since its inception, Apricot Capital has operated in alignment with the highest international standards and best practices. In 2025, the company underwent a successful independent audit conducted by TÜV AUSTRIA, an Austrian certification body. As a result, Apricot Capital was certified under ISO/IEC 27001:2022, one of the most authoritative standards in the field of information security.
“We are proud to have obtained this prestigious certification,” said Vachik Gevorgyan, Executive Director of Apricot Capital.
“In today’s financial world, information technologies play a central role, and it makes information security more critical than ever. This certification confirms that our internal policies, procedures, and controls meet the strictest international standards. It provides our clients and partners with added confidence that their financial and personal data is well protected.”
Mr. Gevorgyan added that Apricot Capital remains committed to maintaining the highest standards of information security and will continue to regularly review and improve its ISMS to ensure long-term trust and reliability for both individual and corporate clients.