Google-ը ներկայացրել է Pixel 8a-ն՝ բարելավված տեսախցիկով և թարմացումների 7 տարվա աջակցությամբ
Google-ը ներկայացրել է իր բյուջետային Pixel 8a սմարթֆոնի նոր տարբերակը, որն իր նախորդի համեմատ մի շարք էական բարելավումներ է ստացել։ Այս մասին հայտնում է The Verge-ը։
Նոր մոդելի իմնական բարելավումներից մեկը նոր Google Tensor G3 պրոցեսորն է։ Սա վերջին սերնդի չիպ է՝ բարելավված կատարողականությամբ և էներգաարդյունավետությամբ: Հենց այս չիպով են աշխատում առաջատար Pixel 8-ն ու 8 Pro սմարթֆոնները։
Pixel 8a-ն արժե 499 դոլար և իր նախորդից տարբերվում է կատարելագործված 120 Հց էկրանով և յոթ տարի ծրագրային ապահովման թարմացումների աջակցությամբ: Մյուս բնութագրերը հիմնականում նույնն են, ինչ անցյալ տարվա Pixel 7a-ի դեպքում, ներառյալ 8 ԳԲ օպերատիվ և 128 ԳԲ ներկառուցված հիշողությունը, ջրից և փոշուց պաշտպանությունը՝ ըստ IP67 ստանդարտի, էկրանին մատնահետքի սկաները և մի շարք այլ հնարավորություններ:
Բարելավումներ է ստացել նաև Pixel 8a-ի տեսախցիկը։ 64 ՄՊ հիմնական մոդուլը (f/1.89) և 13 ՄՊ լայնանկյուն սենսորը (f/2.2) մնում են նույնը, սակայն առջևի տեսախցիկը բարելավվել է մինչև 13 ՄՊ (f/2.2):
Pixel 8a-ն ավելի կլոր է Pixel 7a-ի համեմատ: Նոր սմարթֆոնի ձևը հիշեցնում է Apple iPhone 7-ը: Հասանելի է սև, սպիտակ, կանաչ և կապույտ գույներով: Pixel 8a-ն ստացել է 4492 մԱ/ժ մարտկոց՝ 18 Վտ արագ լիցքավորման աջակցությամբ։

Компания Google представила новую версию своего бюджетного смартфона Pixel 8a, который получил ряд существенных улучшений по сравнению с предшественником. Об этом сообщает The Verge.
Одним из существенных улучшений новой модели является новый процессор Google Tensor G3. Это чип последнего поколения с улучшенной производительностью и энергоэффективностью. С этим чипом работают ведущие смартфоны Pixel 8 и 8 Pro.
Pixel 8a стоит 499 долларов и отличается от своего предшественника улучшенным дисплеем с частотой 120 Гц и семилетней поддержкой обновлений программного обеспечения. Другие характеристики во многом такие же, как у прошлогоднего Pixel 7a, включая 8 ГБ оперативной памяти и 128 ГБ встроенной памяти, защиту от воды и пыли IP67, сканер отпечатков пальцев под дисплеем и множество других функций.
Камера Pixel 8a также получила улучшения. Основной модуль на 64 МП (f/1,89) и широкоугольный сенсор на 13 МП (f/2,2) остались прежними, но фронтальная камера была обновлена до 13 МП (f/2,2).
Pixel 8a более округлый по сравнению с Pixel 7a. Форма нового смартфона напоминает Apple iPhone 7. Доступен в черном, белом, зеленом и синем цветах. Pixel 8a оснащен аккумулятором емкостью 4492 мАч с поддержкой быстрой зарядки мощностью 18 Вт.