OnePlus-ը հրապարակել է նոր OnePlus 11 Concept սմարթֆոնի լուսանկարները։ Յուրահատուկ դիզայնով այս հեռախոսի շնորհանդեսը տեղի կունենա Mobile World Congress 2023 (MWC) տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի շրջանակում, հայտնում է Engadget-ը։
Հրապարակված պատկերներում երևում է, որ սմարթֆոնի հետնամասը զարդարված է նեոնային լուսավորությամբ գալարաձև փոքրիկ խողովակով, որի մի ծայրը հասնում է տեսախցիկի բլոկին։
Պարզ չէ, թե արդյոք նեոնային լուսավորությամբ խողովակը միայն դեկորատիվ բնույթ կկրի, թե այլ դեր ևս կունենա։ Ընկերությունը նշել է, որ այն նմանակում է արյունատար անոթներին, իսկ նման դիզայնը կոչվում է Flowing Back:
Հաղորդվում է, որ նեոնային լուսավորությամբ խողովակը ծառայելու է նաև որպես հովացման համակարգ․ հովացուցիչ նյութը կհոսի այդ փոքրիկ խողովակով, ինչը կբարձրացնի ջերմությունը ցրելու թե՛ տարածքը, թե՛ արդյունավետությունը:
one plus 11  .JPG (46 KB)
Այդուհանդերձ, Engadget-ը այս որոշումը համարում է հաջողված, քանի որ One Plus 11-ը խաղային լավագույն սմարթֆոններից է, իսկ նեոնային խողովակները, անկախ նրանից, թե դրանք առաջադեմ հովացման համակարգի մաս են, թե պարզապես հետին լուսավորություն, կընդգծեն սմարթֆոնի խաղային առանձնհատկությունները:
OnePlus 11-ի կոնցեպտային տարբերակը հիմնված է OnePlus 11-ի ստանդարտ տարբերակի վրա, ուստի, ըստ Engadget-ի՝ հիմնական բնութագրերը պետք է որ չփոխվեն: Սակայն նոր հեռախոսի տեսախցիկը ավելի մեծ տեսք ունի, ինչից ենթադրելի է, որ այն համալրված կլինի պերիսկոպի մոդուլով հեռաֆոտո ոսպնյակով։

Компания OnePlus опубликовала фотографии нового смартфона OnePlus 11 Concept. Презентация этого телефона с уникальным дизайном состоится в рамках технологической выставки Mobile World Congress 2023 (MWC 2023). Об этом сообщает Engadget.
Заднюю часть смартфона украшает небольшая цилиндрическая трубка с неоновой подсветкой, один конец которой доходит до блока камеры.
Пока неясно, будет ли трубка с неоновой подсветкой носить только декоративный характер или у нее будет другая функция. Компания заявила, что она имитирует кровеносные сосуды, а такой дизайн называется Flowing Back.
Трубка с неоновой подсветкой будет служить также системой охлаждения. Охлаждающая жидкость будет течь через эту маленькую трубку, увеличивая как площадь, так и эффективность рассеивания тепла.
one plus 11  .JPG (46 KB)
Engadget считает это решение удачным, так как One Plus 11 — один из лучших игровых смартфонов, а неоновые трубки, будь то часть продвинутой системы охлаждения или просто подсветка, подчеркнут игровые особенности смартфона.
Концептуальная версия OnePlus 11 основана на стандартной версии OnePlus 11, поэтому основные характеристики не должны измениться. Однако камера нового телефона выглядит больше. Предполагается, что она будет оснащена перископическим модулем с телеобъективом.