BOE ընկերությունը Տեսալսողական պրոֆեսիոնալ սարքավորումների եվրոպական ISE 2023 ցուցահանդեսի ժամանակ ներկայացրել է մոնիտոր, որը նախատեսված է 3D բովանդակություն դիտելու համար։ Սակայն այս մոնիտորի դեպքում 3D պատկերները տեսնելու համար 3D ակնոց անհրաժեշտ չէ։
Ըստ ithome.com-ի, այս 110 դյույմ անկյունագծով և 8K լուծաչափով այս 3D մոնիտորն ապահովում է թարմացման 120 Հց արագություն: Արտադրողը պնդում է, որ հեռուստացույցի էկրանի եռաչափ պատկերը միանգամից կարող է տեսնել մի քանի օգտատեր՝ տարբեր անկյան տակ։
Նոր էկրանն օգտագործում է ոսպնյակների զանգվածի նորարարական տեխնոլոգիա՝ զուգորդված MiniLED-ի և քվանտային կետերով լուսավորության տեխնոլոգիայի հետ: Առայժմ օգտատերերը կարող են ստերեոսկոպիկ պատկերներ տեսնել էկրանից ոչ ավելի, քան 1,5 մ հեռավորության վրա։
Այնուամենայնիվ, արտադրողը նշում է, որ աշխատանքները շարունակվում են, և ապագայում այս հեռավորությունը զգալիորեն կավելացվի։ Նման էկրանները նախատեսվում է լայնորեն օգտագործել գովազդի, ցուցահանդեսների ժամանակ և այլ դեպքերում։
Ցուցահանդեսին ընկերությունը նաև ցուցադրել է առաջին 162 դյույմանոց MiniLED հեռուստացույցը՝ 1000 քդ/մ2 առավելագույն պայծառությամբ, որը երկարատև դիտման ժամանակ թեթևացնում է տեսողական հոգնածությունը։
Ընկերությունը ներկայացրել է նաև նոր՝ 65 դյույմանոց 8K գերբարակ հեռուստացույցներ՝ լոկալ մթեցման 3024 գոտիներով, 86 դյույմանոց ինտերակտիվ սենսորային էկրան, ինչպես նաև այլ արտադրանքներ։

During the European ISE 2023 exhibition of professional audio-visual equipment, BOE introduced a monitor designed for viewing 3D content. However, in the case of this monitor, 3D glasses are not necessary to see 3D images.
According to ithome.com, this 110-inch 8K resolution 3D monitor offers a 120Hz refresh rate. The manufacturer claims that the 3D image on the TV screen can be seen by several users at different angles.
The new display uses innovative lens array technology combined with MiniLED and quantum dot lighting technology. For now, users can see stereoscopic images at a distance of no more than 1.5 meters from the screen. However, the manufacturer notes that work is ongoing, and this distance will be significantly increased in the future.
Such screens are planned to be widely used during advertising, exhibitions, and some other occasions.
At the aforesaid exhibition, the company also demonstrated the first 162-inch MiniLED TV with a maximum brightness of 1000 cd/m2, which relieves visual fatigue during long-term viewing.
The company also introduced new 65-inch 8K ultra-slim TVs with 3,024 zones of local dimming, an 86-inch interactive touchscreen, and several other products.