Samsung-ի պաշտոնական կայքում հայտնվել է Samsung Galaxy Z Fold6 ծալվող սմարթֆոնի կատարելագործված տարբերակի լուսանկարը, ինչը հաստատում է, որ սարքը կթողարկվի առաջիկայում, տեղեկացնում է 4PDA կայքը։
Նոր արտադրանքը, որն ստացել է Samsung Galaxy Z Fold6 Special Edition անունը, դիզայնով նման է ստանդարտ տարբերակին: Հիմնական տարբերությունն ավելի մեծ էկրաններն են. հիմնական տարբերակն ունի 6,3 և 7,6 դյույմանոց արտաքին և ներքին էկրաններ, մինչդեռ նոր արտադրանքը կունենա համապատասխանաբար 6,5 և 8 դյույմանոց էկրաններ:
Սարքի տեխնիկական բնութագրերը, ըստ երեւույթին, չեն փոխվի։ Սմարթֆոնը կստանա Snapdragon 8+ Gen 3 չիպ, էկրան՝ մինչև 2600 նիտ առավելագույն պայծառությամբ և եռակի տեսախցիկ՝ 50 Մպ հիմնական մոդուլով, 10 Մպ հեռաֆոտո ոսպնյակ՝ 3x օպտիկական խոշորացումով և 12 Մպ գերլայնանկուն ոսպնյակ:
Ըստ լուրերի՝ Samsung Galaxy Z Fold6 Special Edition-ի շնորհանդեսը նախատեսված է հոկտեմբերի 18-ին։ Նույն օրը կսկսվեն նաև նախնական պատվերները, իսկ պաշտոնական վաճառքը կսկսվի հոկտեմբերի 25-ին։ Սմարթֆոնի գնի և հասանելիության մասին դեռ չի հաղորդվում։ Ըստ լուրերի՝ նոր արտադրանքը կվաճառվի միայն Հարավային Կորեայում և Չինաստանում։

A photo of an improved version of the Samsung Galaxy Z Fold6 foldable smartphone has appeared on the official website of Samsung, which confirms that the device will be released in the near future, the 4PDA website reports.
The new product, named Samsung Galaxy Z Fold6 Special Edition, is similar in design to the standard version. The main difference is the larger screens. the base variant has 6.3-inch and 7.6-inch external and internal displays, while the new product will have 6.5-inch and 8-inch displays respectively.
Apparently, the technical characteristics of the device will not change. The smartphone will receive a Snapdragon 8+ Gen 3 chip, a screen with a maximum brightness of up to 2600 nits and a triple camera with a 50 MP main module, a 10 MP telephoto lens with 3x optical zoom and a 12 MP ultra-wide lens.
According to news, the presentation of Samsung Galaxy Z Fold6 Special Edition is scheduled for October 18. Pre-orders will also start on the same day, and official sales will begin on October 25. The price and availability of the smartphone have not yet been announced. According to news, the new product will be sold only in South Korea and China.