Ե՞րբ ակնկալել առաջին The Witcher-ի ռիմեյքը և որքանո՞վ այն կտարբերվի բնօրինակ խաղից
Unreal Engine 5-ով աշխատող The Witcher խաղի առաջին ռիմեյքը զգալիորեն տարբերվելու է սկզբնական խաղից. նոր տարբերակում խաղի աշխարհը բաց կլինի, և երկխոսության մեծ մասը, ամենայն հավանականությամբ, կվերահնչյունավորվի: Այլ փոփոխություններ, հավանաբար, ևս կլինեն, բայց դրանց մասին կհայտարարվի ավելի ուշ։ Ինչ վերաբերում է խաղի թողարկման ամսաթվին, ապա խաղը չպետք է սպասել 2025 թ․ կամ նույնիսկ 2026-ից շուտ։
The Witcher-ի ռիմեյքը կթողարկվի միայն The Witcher 4-ից հետո
Խաղը մշակող CD Projekt ընկերության գործադիր տնօրեն Ադամ Կիչինսկին ներդրողների հետ զրույցում ասել է, որ The Witcher-ի ռիմեյքը լույս կտեսնի միայն շարքի հաջորդ մասից՝ The Witcher 4-ից հետո, որի կոդային անունը Polaris է:
Այս խաղի մասին դեռ քիչ բան է հայտնի. դատելով այս պահին հասանելի միակ պրոմո լուսանկարից, խաղը կլինի ոչ թե Ռիվիայից Գերալտի, այլ Լուսանի դպրոցից կախարդի մասին: Իսկ կթողարկվի այն 2025-ից ոչ շուտ: Հետևաբար, առաջին խաղի ռիմեյքը կթողարկվի էլ ավելի ուշ:
Ռիմեյքի մշակումն այդքան երկար կտևի, քանի որ, ըստ Կիչինսկու, այն «մեծապես» հիմնված է Polaris-ի տեխնոլոգիայի վրա, հետևաբար կմշակվի դրան զուգահեռ։
«Պոլարիսի թողարկման ժամանակ, երբ դրա բոլոր տարրերը բերվեն իրենց վերջնական տեսքին, դրանցից մի քանիսը նորից կօգտագործվեն ռիմեյքում»,- ասել է Կիչինսկին:
The Witcher-ի ռիմեյքը խաղացողներին կառաջարկի բաց աշխարհ
Ռեմեյքի մասին առաջին անգամ հայտարարվել է 2022 թ․ հոկտեմբերին։ Ըստ մշակողների՝ Canis Majoris կոդային անունով նախագծի շրջանակում խաղն ամբողջովին կվերափոխվի և BioWare-ի Aurora շարժիչից կտեղափոխվի Unreal Engine 5։
the-witcher-remake
Ռիմեյքի վրա CD Projekt RED-ն աշխատում է լեհական Fool's Theory ստուդիայի հետ համագործակցելով, որն AAA խաղերի մշակման յոթ տարվա փորձ ունի։
Ի տարբերություն օրիգինալ խաղի, որտեղ դեպքերի մեծ մասում անհնար էր վերադառնալ շատ վայրեր, որոնք արդեն անցել ես, ռիմեյքում կառաջարկվի խաղային բաց աշխարհ։ Այս մասին ասվում է CD Projekt RED-ի նոր փաստաթղթում, որում ռիմեյքը նկարագրվում է որպես «մեկ խաղացողով սյուժետային դերային խաղ բաց աշխարհում»:
Witcher-ի ռիմեյքը կարող է կրկին հնչյունավորվել
The Witcher-ի առաջին ռիմեյքի ստեղծողները, ամենայն հավանականությամբ, կորոշեն կրկին հնչյունավորել խաղը: Eurogamer-ի լրագրող Ռոբերտ Փուրչեսի հետ հարցազրույցի ժամանակ (անցկացվել է One-to-One փոդքասթի շրջանակում) նման կարծիք է հայտնել Դագ Քոքլը, որը տրիլոգիայի անգլերեն տարբերակում հնչյունավորել է Ջերալտին։
Դագ Քոքլն ասել է, որ ինքը շատ բան չգիտի ռիմեյքի մասին, բայց հուսով է, որ իրեն կրկին կհրավիրեն Ջերալտին հնչյունավորելու, եթե որոշվի փոխել խաղի երկխոսությունները։
Ամենայն հավանականությամբ, խաղն իսկապես կվերահնչյունավորվի, և դրա համար կան մի քանի պատճառներ։
geralt-witcher-2
Նախ, ի տարբերություն առաջին խաղի, երկրորդ և երրորդ խաղերում շատ կերպարների հնչյունավորել են այլ դերասաններ, օրինակ՝ The Witcher 2։ Assassins of Kings-ում Ժյուլ դե Յոնգի փոխարեն Թրիսի ձայնը հնչյունավորել է Ջեյմի Բարբակոֆը, երկրորդ և երրորդ մասերում Դանդելիոնը խոսել է Ջոն Շվաբի ձայնով: Եթե առաջին մասը վերահնչյունավորվի, ապա հնարավոր է, որ գլխավոր հերոսները խոսեն երկրորդ և երրորդ մասերի դերասանների ձայնով։
Երկրորդ՝ առաջին խաղի ստեղծման ժամանակ CD Projekt RED-ը դեռ չուներ հնչյունավորման հարցերով տնօրեն. այդպիսի մասնագետներ հայտնվեցին միայն երկրորդ խաղի ժամանակ։ Հնարավոր է, որ նրանք հիմա աշխատեն նաև առաջինի ռիմեյքի վրա։
Դագ Քոքլը նաև նշել է, որ Unreal Engine 5-ը ծրագրավորողներին ավելի շատ հնարավորություններ կընձեռի։
«Նրանք ստիպված կլինեն փոխել սցենարը, քանի որ կարող են անել մի բան, որը հնարավոր չէր բնօրինակի ժամանակ,- ասել է Քոքլը,- Հավանական է, որ խաղն ամբողջությամբ կամ մասնակիորեն կվերահնչյունավորվի: Ես պարզապես չեմ կարող պատկերացնել, որ ներկայիս տեխնոլոգիայով նրանք կվերստեղծեն նույն մարտական ​​համակարգը և կերպարների նույն արտաքին տեսքը»:
Նշենք, որ CD Projekt RED-ը նաև աշխատում է The Witcher 3: Wild Hunt-ի թարմացված տարբերակի վրա։ Ակնկալվում է, որ դրանում «տասնյակ տեսողական և տեխնիկական բարելավումներ» կլինեն, խաղն ավելի արագ կներբեռնվի կոնսոլների վրա, նաև կունենա Netflix-ի սերիալներից մեկի հիման վրա բովանդակություն: Խաղի բարելավված տարբերակը կթողարկվի դեկտեմբերի 14-ին։

The first remake of The Witcher game powered by Unreal Engine 5 will be significantly different from the original video game. In the new version, the game world will be open, and most of the dialogue will likely be voiced over again. There will probably be other changes, too, but they will be announced later. As for this game's release date, it shouldn't be expected before 2025 or even 2026!
The Witcher remake will only be released after The Witcher 4
Adam Kuczynski, the CEO of CD Projekt which developed the game, told investors that the remake of The Witcher will be released only after the next part of the series; that is, after The Witcher 4, which is codenamed Polaris.
Little is known about this game. But judging by the only promo photo available at the moment, the game will not be about Geralt of Rivia, but a wizard from the School of the Leshen. And it will be released no earlier than 2025. Therefore, the remake of the first game will be released even later.
The remake will take this long to develop because, according to Kuczynski, it is heavily based on the Polaris technology, so it will be developed in parallel to it.
When Polaris is released, once all of its elements are finalized, some of them will be reused in the remake, Kuczynski said.
The Witcher remake to offer players an open world
The remake was first announced in October. According to its developers, the game will be completely overhauled within the framework of the project codenamed Canis Majoris, and moved from BioWare's Aurora engine to Unreal Engine 5.
the-witcher-remake
CD Projekt RED is working on the remake in collaboration with the Polish studio Fool's Theory, which has seven years of experience in developing AAA games.
Unlike the original game where in most cases it was impossible to return to many places that you have already passed, the remake will offer an open world game. This is according to a new document from CD Projekt RED, in which the remake is described as "single player open-world RPG [i.e., role-playing game]."
The Witcher remake may be voiced over again
The creators of the first remake of The Witcher will most likely decide to voice-over the game again. Doug Cockle, the voice behind Geralt of Rivia in the English version of the trilogy, expressed a similar opinion during an interview—held as part of the One-to-One podcast—with Eurogamer journalist Robert Purchese․
Cockle said that he doesn't know much about the remake, but hopes that he will be called back to voice-over Geralt if the game's dialogue is changed.
Most likely, the game will indeed be voiced over, and there are several reasons for this.
geralt-witcher-2
First, unlike the first game, many characters in the second and third games were voiced over by other actors. For example, in The Witcher 2: Assassins of Kings, Triss was voiced over by Jaimi Barbakoff instead of Jules de Jongh, and Dandelion was voiced over by John Schwab in the second and third games.  If the first part is voiced over again, it is possible that the main characters will speak in the voices of the actors of the second and third parts.
Second, when the first game was created, CD Projekt RED didn't have a sound director yet; such specialists appeared only during the second game. It is possible that they are now working on a remake of the first one as well.
Doug Cockle also noted that Unreal Engine 5 will provide developers with more opportunities.
They're going to have to change the script because they can do something that wasn't possible in the original, Cockle said, adding that it is likely that the game will be completely or partially voiced over, and said he just can't imagine that with the current technology they would recreate the same battle system and the same appearance of the characters.
CD Projekt RED is working also on the updated version of The Witcher 3: Wild Hunt. It is expected to have dozens of visual and technical improvements, the game will load faster on consoles, and will also have content based on one of the Netflix series. The improved version of this game will be released on December 14.