Apple-ը կթարմացնի iPhone-ի, MacBook Pro-ի և Apple Watch-ի դիզայնը. սարքերն էլ ավելի բարակ կդառնան
Անցյալ ամիս Apple-ը ներկայացրեց նոր 13 դյույմանոց iPad Pro-ն, որն ունի ընդամենը 5,1 մմ հաստություն. այն ընկերության ամենաբարակ արտադրանքն է: Համացանցային աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ընկերությունը նախատեսում է փոխել նաեւ այլ սարքերի՝ iPhone-ի, MacBook Pro-ի և Apple Watch-ի դիզայնը և դրանք էլ ավելի բարակ դարձնել։
Ըստ 9to5mac-ի՝ Bloomberg-ի լրագրող Մարկ Գուրմանը պնդում է, որ այս տարի ներկայացված iPad Pro-ն «Apple սարքերի նոր դասի սկիզբն է»։ Ընկերության նպատակն է այս ապրանքները դարձնել «ամենաբարակ և թեթև սարքերն իրենց կատեգորիաներում»: Գուրմանը ակնկալում է, որ iPhone 17-ի շարքը կներառի սմարթֆոնի բոլորովին նոր դիզայնով տարբերակը, որը զգալիորեն ավելի բարակ կլինի, քան ներկայիս մոդելները։
Գուրմանը նաև նշել է, որ Apple-ն աշխատում է MacBook Pro-ի և Apple Watch-ի նոր տարբերակների վրա, որոնք ավելի բարակ կլինեն, քան ներկայիս մոդելները։
Նշենք, որ 2021 թվականին MacBook Pro-ի վերջին վերանախագծմամբ սարքն ավելի հաստ և ծանր է, քան նախորդ սերնդի մոդելը: Այս թարմացումը համընկնում է MacBook-ի սեփական Apple Silicon պրոցեսորներին անցնելու, MagSafe և HDMI պորտերի, ինչպես նաև SD քարտի բնիկի վերադարձի հետ:
Թե կոնկրետ երբ ընկերությունը կարող է ներկայացնել MacBook Pro-ի և Apple Watch-ի նոր տարբերակները, չի նշվում։ Այնուամենայնիվ, այսօր շատ բաներ իսկապես ցույց են տալիս, որ Apple-ը ձգտում է ստեղծել այնպիսի սարքեր, որոնք կառանձնանան ոչ միայն բարձր կատարողականությամբ, այլև առավելագույն կոմպակտությամբ և թեթևությամբ։

Last month, Apple unveiled the new 13-inch iPad Pro, which is just 5.1mm thick, making it the company's thinnest product ever. According to online sources, the company plans to change the design of other devices, such as the iPhone, MacBook Pro and Apple Watch, and make them even thinner.
According to 9to5mac, Bloomberg journalist Mark Gurman claims that the iPad Pro introduced this year is “the beginning of a new class of Apple devices.” The company's goal is to make these products "the thinnest and lightest devices in their categories." Gurman expects that the iPhone 17 line will include a version of the smartphone with a completely new design that will be significantly thinner than the current models. Gurman also noted that Apple is working on new versions of the MacBook Pro and Apple Watch that will be thinner than the current models.
With the latest redesign of the MacBook Pro in 2021, the device is thicker and heavier than the previous generation model. This update coincides with the transition of the MacBook to proprietary Apple Silicon processors, the return of MagSafe and HDMI ports, as well as an SD card slot.
Exactly when the company may introduce new versions of the MacBook Pro and Apple Watch is not specified. However, many things really indicate today that Apple is striving to create devices that will be distinguished not only by high performance, but also by maximum compactness and lightness.