Apple-ը նոր iPad Pro և iPad Air պլանշետները կներկայացնի մայիսի սկզբին․ ի՞նչ փոփոխություններ կլինեն նորույթներում
29 մարտի, 2024  10:20
Apple ընկերությունը պատրաստվում է իր նոր պլանշետային համակարգիչներ iPad Pro-ն և iPad Air-ը ներկայացնել մայիսի սկզբին, գրում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով սեփական աղբյուրներին, ըստ որոնց՝ «Apple-ի արտասահմանյան մատակարարներն ավելացնում են նոր սարքերի արտադրությունը»։
Ըստ Bloomberg-ի՝ Apple-ը հույս ունի նորացված iPad մոդելները թողարկել «մինչև մարտի վերջ կամ ապրիլի սկիզբ»: Այնուամենայնիվ, ընկերությունը դեռ գտնվում է նոր սարքերի համար թարմացված ծրագրային ապահովման վերջին շտկումներն անելու գործընթացում:
Առաջիկայում թողարկվելիք iPad Pro մոդելում ներառված նոր OLED էկրանը նույնպես դժվարություններ է ստեղծել արտադրողի համար։ «Վերջին մոդելների էկրանները պահանջում են արտադրության տարբեր տեխնիկայի կիրառում, ինչը հանգեցնում է ուշացման»,- գրում է Bloomberg-ը։
Սպասվում է, որ նոր iPad Pro-ն կունենա OLED էկրաններ, շատ ավելի բարակ կլինի, քան իր նախորդները և կհամալրվի նոր Apple M3 պրոցեսորով։ Թարմացված պլանշետի հետ մեկտեղ ընկերությունը կներկայացնի նաև նոր Magic Keyboard և Apple Pencil նորացված ստիլուսը: Իր հերթին iPad Air-ն առաջին անգամ կստանա 12,9 դյույմանոց էկրան։

Apple представит новые планшеты iPad Pro и iPad Air в начале мая: Kакие изменения будут в новинках?
Компания Apple планирует представить новые планшетные компьютеры iPad Pro и iPad Air в начале мая, сообщает издание Bloomberg, ссылаясь на свои источники. По их информации, "поставщики Apple за океаном увеличивают производство" новых устройств.
В отчете Bloomberg отмечается, что Apple рассчитывала выпустить обновленные модели iPad "к концу марта или началу апреля". Однако компания по-прежнему занимается доработкой обновленного программного обеспечения для новых устройств.
Новый OLED-экран в составе будущей модели iPad Pro также создал сложности для производителя. "Экраны в последних моделях требуют применения различных производственных технологий, что вызывает задержки", отмечает издание.
Ожидается, что новые iPad Pro получат OLED-экраны, станут значительно тоньше предшественников и будут оснащены новым процессором Apple M3. Вместе с обновленным планшетом компания также представит новую клавиатуру Magic Keyboard и обновленное электронное перо Apple Pencil. В свою очередь, iPad Air впервые получит 12,9-дюймовый экран.