Samsung-ը ցուցադրել է նոր ռոբոտ օգնականին․ ի՞նչ նոր հնարավորություններ ունի այն
Հարավկորեական տեխնոլոգիական հսկա Samsung-ը ներկայացրել է իր Ballie անունով ռոբոտ-ուղեկցորդի նոր տարբերակը, որը նախատեսված է տունը վերահսկելու համար: Նորույթի շնորհանդեսը տեղի է ունեցել տեխնոլոգիական մշակումների CES 2024 ամենամյա խոշորագույն ցուցահանդեսի շրջանակում, որն անցկացվում է ԱՄՆ Լաս Վեգաս քաղաքում, հայտնում է Samsung-ի պաշտոնական կայքը։
Ballie-ն ունի երեք անիվ և տարածքում տեղաշարժվում է տեսախցիկների և լազերային ռադարի միջոցով: Այն կարող է օգտագործվել խելացի տան գործառույթները կառավարելու համար, ներառյալ լուսավորությունը, օդորակումը և ջեռուցումը:
Սարքը կարող է նաև պարեկել տարածքը՝ լուսանկարներ փոխանցելով սեփականատիրոջը և տեսախցիկից տեսանյութ հեռարձակելով սմարթֆոնի հավելվածի միջոցով։ Ռոբոտը վերահսկվում է տեքստի հրամանների կամ ձայնի միջոցով:
Ի տարբերություն առաջին տարբերակի, որը ցուցադրվել է 2020-ին, նոր Ballie-ն ունի պրոյեկտոր, որը կարող է պատկերներ ցուցադրել պատերի և առաստաղների վրա: Ընկերության պատրաստած գովազդային տեսահոլովակում երևում է, թե ինչպես են դրա միջոցով տեսազանգեր են կատարվում։
Samsung-ը նշել է, որ նոր արտադրանքը գործում է արհեստական ​բանականությամբ, ինչը թույլ է տալիս սովորել և ավելի լավ կատարել սեփականատիրոջ պահանջները։ Ընկերությունը խոստացել է Ballie-ն վաճառքի հանել մինչև 2024-ի վերջ։

Южнокорейский технологический гигант Samsung представил обновленную версию своего круглого робота-компаньона Ballie, предназначенного для мониторинга дома владельца. Презентация прошла на ежегодной выставке потребительской электроники CES 2024 в Лас-Вегасе, США, как сообщается на официальном сайте Samsung.
Робот Ballie оснащен тремя колесами и ориентируется в пространстве с использованием камер и лазерного радара. С его помощью можно управлять функциями "умного" дома, такими как освещение, кондиционирование и отопление.
Кроме того, устройство способно патрулировать территорию, передавая хозяину фотографии и транслируя видео с камеры через приложение на смартфоне. Робот управляется с помощью текстовых команд или голосовых указаний.
В отличие от первой версии, представленной в 2020 году, новый Ballie оснащен проектором, способным проецировать изображение на стены и потолок. В промо-ролике он используется для видеозвонков.
Компания Samsung заявила, что новинка обладает искусственным интеллектом, что позволяет ей обучаться и лучше соответствовать требованиям владельца. Планируется выпустить Ballie в продажу до конца 2024 года.