Samsung-ը ցուցադրել է նոր ռոբոտ օգնականին․ ի՞նչ նոր հնարավորություններ ունի այն
Հարավկորեական տեխնոլոգիական հսկա Samsung-ը ներկայացրել է իր Ballie անունով ռոբոտ-ուղեկցորդի նոր տարբերակը, որը նախատեսված է տունը վերահսկելու համար: Նորույթի շնորհանդեսը տեղի է ունեցել տեխնոլոգիական մշակումների CES 2024 ամենամյա խոշորագույն ցուցահանդեսի շրջանակում, որն անցկացվում է ԱՄՆ Լաս Վեգաս քաղաքում, հայտնում է Samsung-ի պաշտոնական կայքը։
Ballie-ն ունի երեք անիվ և տարածքում տեղաշարժվում է տեսախցիկների և լազերային ռադարի միջոցով: Այն կարող է օգտագործվել խելացի տան գործառույթները կառավարելու համար, ներառյալ լուսավորությունը, օդորակումը և ջեռուցումը:
Սարքը կարող է նաև պարեկել տարածքը՝ լուսանկարներ փոխանցելով սեփականատիրոջը և տեսախցիկից տեսանյութ հեռարձակելով սմարթֆոնի հավելվածի միջոցով։ Ռոբոտը վերահսկվում է տեքստի հրամանների կամ ձայնի միջոցով:
Ի տարբերություն առաջին տարբերակի, որը ցուցադրվել է 2020-ին, նոր Ballie-ն ունի պրոյեկտոր, որը կարող է պատկերներ ցուցադրել պատերի և առաստաղների վրա: Ընկերության պատրաստած գովազդային տեսահոլովակում երևում է, թե ինչպես են դրա միջոցով տեսազանգեր են կատարվում։
Samsung-ը նշել է, որ նոր արտադրանքը գործում է արհեստական ​բանականությամբ, ինչը թույլ է տալիս սովորել և ավելի լավ կատարել սեփականատիրոջ պահանջները։ Ընկերությունը խոստացել է Ballie-ն վաճառքի հանել մինչև 2024-ի վերջ։

Samsung introduces new robot assistant: What new features does it have?
South Korean technology giant Samsung has introduced an updated version of its round companion robot, Ballie, designed to monitor the owner's home. The presentation took place at the annual Consumer Electronics Show (CES) 2024 in Las Vegas, USA, as reported on Samsung's official website.
The Ballie robot is equipped with three wheels and navigates in space using cameras and a laser radar. It can control "smart" home functions such as lighting, air conditioning, and heating.
Additionally, the device can patrol the area, sending the owner photos and streaming video from its camera through a smartphone app. The robot can be operated using text commands or voice instructions.
Unlike the first version presented in 2020, the new Ballie is equipped with a projector capable of projecting images onto walls and ceilings. In a promotional video, it is used for video calls.
Samsung stated that the new product is equipped with artificial intelligence, allowing it to learn and better meet the owner's requirements. The company plans to release Ballie for sale by the end of 2024.