iOS 17.1.1-ում սխալ է հայտնաբերվել, որը կարող է կաթվածահար անել iPhone-ի աշխատանքը
Apple-ը թողարկել է նոր թարմացում՝ iOS 17.1.1, բայց, ցավոք, այն զերծ չէ թերություններից։ Ինչպես հայտնում է WCCFtech կայքը, նոր թարմացումը լուրջ անսարքություններ է առաջացնում տարբեր մոդելների iPhone-ների աշխատանքում։
Օգտատերերը հայտնել են, որ սխալը տեղի է ունենում հավելվածների գրադարանում որոնումը բացելիս և մատն էկրանի վրա սեղմած պահելու միջոցով հավելվածից դուրս գալու ժամանակ: Նույն բաժին վերադառնալուց հետո սմարթֆոնն ամբողջությամբ դադարում է արձագանքել ցանկացած գործողության՝ ներառյալ էկրանին հպվելիս և կոճակները սեղմելիս։ Սա iPhone-ը գործնականում անօգտագործելի է դարձնում, քանի որ անհնար է ապակողպել սարքը, անջատել այն կամ կատարել այլ գործողություններ:
Խնդիրն ազդում է iPhone-ի տարբեր մոդելների վրա, ներառյալ վերջին iPhone 15-ը: Սարքը կրկին աշխատեցնելու միակ միջոցն այս պահին հարկադիր վերագործարկումն է, որն արվում է Power կոճակը սեղմած պահելու և ձայնի կոճակն անընդհատ սեղմելու միջոցով։
Առայժմ Apple-ը դեռ չի արձագանքել այս խնդրին և չի հայտարարել այս սխալը շտկելու համար թարմացում թողարկելու որևէ ծրագրի մասին: Օգտատերերին, որոնք դեռ չեն տեղադրել iOS 17.1.1-ը, խորհուրդ է տրվում հետաձգել թարմացումը մինչև ընկերությունից պարզաբանումներ կստացվեն։

Apple has released a fresh update, iOS 17.1.1, but, unfortunately, it is not without its drawbacks. According to WCCFtech, the new update causes serious malfunctions in the operation of iPhones of various models.
Users have reported that the error occurs when opening and exiting search in the App Library while holding down the screen. After returning to the same section, the smartphone completely stops responding to any actions, including touching the screen and pressing buttons. This makes the iPhone virtually unusable as it is impossible to unlock the device, turn it off, or perform other operations.
The problem is affecting different iPhone models, including the latest iPhone 15. The only way to get the device working again at the moment is to force a restart by holding the Power button and pressing the Volume buttons successively.
As of now, Apple has not yet expressed its opinion on this issue and has not announced any plans to release an update to fix this bug. Users who have not yet installed iOS 17.1.1 are advised to delay the update until further clarification.