Հարավկորեական Samsung տեխնոլոգիական հսկան երեք ապրանքանիշ է գրանցել Մեծ Բրիտանիայի մտավոր սեփականության գրասենյակում (UKIPO), որոնք կարող են վերաբերել ընկերության նոր կրելի սարքերին: Այս մասին հայտնում է SamMobile-ը։
Խոսքն այնպիսի ապրանքանիշերի մասին է, ինչպիսիք են Samsung Circle-ը, Samsung Index-ը և Samsung Insight-ը: Բոլոր ապրանքային նշանները գրանցված են «կրելի համակարգիչներ», «խելացի մատանիներ», ինչպես նաև «խելացի ժամացույցներ և սմարթֆոններ» կատեգորիաներում։
SamMobile-ը ենթադրում է, որ Samsung Circle անունը կարող է վերաբերել ընկերության խելացի մատանուն կամ ֆիթնես ապարանջանին: Իր հերթին, լրագրողները Samsung Index-ը և Samsung Insight-ը կապում են վիրտուալ, ընդլայնված կամ խառը իրականության սարքերի և կարգավորիչների հետ:
«Տեղեկությունը չափազանց անորոշ է այս սարքերի ճշգրիտ բնույթը որոշելու կամ ընդհանրապես դրանց գոյության մեջ համոզվելու համար»,- գրում է SamMobile-ը։
Դրա հետ մեկտեղ, պարբերականը հիշեցրել է, որ դեռ 2023-ի փետրվարին Samsung-ը Qualcomm-ի հետ միասին հայտարարել էր խառը իրականության համար նախատեսված ականջակալ մշակելու մասին, որի անունը դեռ որոշված չէ։ Այդ ժամանակից ի վեր սարքի մասին տեղեկություն լրատվամիջոցներում չի հայտնվել։

Южнокорейский технологический гигант Samsung зарегистрировал в Агентстве интеллектуальной собственности Великобритании (UKIPO) три товарных знака, которые могут относиться к новым носимым устройствам компании. Об этом сообщает SamMobile.
Речь идет о таких брендах как, как Samsung Circle, Samsung Index и Samsung Insight. Все они зарегистрированы в категориях «носимые компьютеры», «умные кольца», а также «умные часы и смартфоны».
SamMobile предполагает, что название Samsung Circle может относиться к умному кольцу или фитнес-браслету компании. В свою очередь, журналисты ассоциируют Samsung Index и Samsung Insight с устройствами виртуальной, дополненной или смешанной реальности.
«Информация слишком неопределенная для понимания точного характера этих устройств или для того, чтобы быть уверенными в их существовании, вообще», - пишет SamMobile.
Вместе с тем издание напомнило, что еще в феврале 2023 года Samsung вместе с Qualcomm анонсировали разработку наушника, предусмотренного для смешанной реальности, название которого пока не определено. С тех пор информация об устройстве в СМИ не появлялась.