Ոչ միայն iPhone 15. ի՞նչ նոր ապրանքներ է Apple-ը նախատեսում ներկայացնել մինչև 2023 թվականի վերջ
Աշնանը Apple-ը նախատեսում է ներկայացնել iPhone 15 սմարթֆոնների նոր շարքը, սակայն սա, իհարկե, 2023 թվականի միակ նորույթը չի լինի։ Bloomberg-ի թղթակից Մարկ Գուրմանը իր ամենշաբաթյա Power On տեղեկագրում պատմել է, որ ընկերությունը նաև պատրաստվում է թողարկել Apple Watch Series 9 և Apple Watch Ultra 2 խելացի ժամացույցների և մի շարք այլ սարքերի նոր սերունդ:
9-րդ սերիայի ժամացույցները, ամենայն հավանականությամբ, կստանան երկու մոդել, իսկ Ultra մոդելը կունենա միայն մեկը՝ երկրորդ սերնդի թարմացված տարբերակը: Գաջեթները ստացել են N207, N208 և N210 ծածկագրերը:
Մինչև 2023 թվականի վերջ Apple-ը նախատեսում է նաև ներկայացնել 13 դյույմանոց MacBook Pro-ն՝ հիմնված M3-ի վրա, ինչպես նաև մի քանի նոր iMac համակարգիչներ, որոնցից մեկը կստանա հսկայական 30 դյույմանոց էկրան, ասվում է զեկույցում։ Սպասվում են նաև MacBook Air-ի նորացված մոդելներ, նորացված iPad Pro պլանշետ՝ OLED էկրանով և նոր iPad Air:
Ըստ ինսայդերի՝ Apple-ն ունի մշակման սկզբնական փուլում գտնվող մի քանի այլ հետաքրքիր գաջեթներ, բայց դժվար թե դրանք շուկա դուրս գան այս տարի: Դա եւ AirPods Pro-ի երրորդ սերունդն է, և խելացի տան համար նոր սարքերը (խելացի էկրան և այլն) և Apple TV՝ բարելավված բնութագրիչներով:
Apple-ը նաև աշխատում է իր վերջերս թողարկված AR ականջակալի թարմացման վրա, ասել է Գուրմանը, բայց նոր մոդելը դժվար թե ի հայտ գա մինչև 2025 թվականը:
Թվարկված սարքերի բնութագրերի մասին տեղեկություններ առայժմ գրեթե չկան. արտահոսքերը բավականին շատ են միայն iPhone 15 սերիայի մասին:
Այսպիսով, տեղեկություններ կան, որ iPhone 15-ի և iPhone 15 Plus-ի հիմնական տարբերակները կստանան նույն 48 մեգապիքսելանոց տեսախցիկը, որպես ավելի թանկ Pro մոդելներ, որոնք, անկասկած, կուրախացնեն շատ օգտատերերի: Ճիշտ է, միայն բարձրակարգ iPhone 15 Pro Max-ը կարող է 5x կամ 6x օպտիկական խոշորացումով տեսախցիկ ստանալ:
Կարող եք նաև առցանց գտնել iPhone 15 Pro-ի և iPhone 15 Pro Max-ի նոր նկարները, որոնք ցույց են տալիս, թե ինչպիսի տեսք կունենան այս սմարթֆոնները: Այլ ռենդերները ցույց են տալիս, թե ինչպիսի տեսք կունենան ձայնի և խլացման նոր կոճակները iPhone 15 Pro-ում: IPhone 15-ի հիմնական տարբերակի հետեւի վահանակը կարող է լինել frosted glass էֆեկտով, ինչպես Pro մոդելները:

In the fall, Apple plans to introduce a new series of iPhone 15 smartphones; but of course this will not be its only novelty of 2023. Bloomberg correspondent Mark Gurman reported in his weekly Power On newsletter that the company is also preparing to release a new generation of Apple Watch Series 9, as well as the Apple Watch Ultra 2 smartwatches and a number of other devices.
The Series 9 watches will likely get two models, while the Ultra model will only have one: the updated second-generation version. The gadgets have received the codes N207, N208, and N210.
By the end of 2023, Apple plans to also introduce a 13-inch MacBook Pro based on the M3, as well as several new iMac computers, one of which will get a massive 30-inch display, the report said. Also expected are the updated MacBook Air models, an updated iPad Pro tablet with an OLED display, and a new iPad Air.
According to the insider, Apple has some other interesting gadgets in the early stages of development, but they are unlikely to hit the market this year. It is the third generation of AirPods Pro, and new devices (smart screen, etc.) for the smart home, and Apple TV with improved specifications.
Apple is working also on an update to its recently released AR headset, Gurman said, but a new model is unlikely to appear before 2025.
There is almost no information about the specifications of the listed devices, and the leaks are pretty much only about the iPhone 15 series.
So, there are reports that the basic versions of the iPhone 15 and iPhone 15 Plus will get the same 48-megapixel camera as the more expensive Pro models, which will surely please many users. True, only the high-end iPhone 15 Pro Max can get a camera with 5x or 6x optical zoom.
You can also find the new iPhone 15 Pro and iPhone 15 Pro Max images online that show what these smartphones will look like. Other renders show what the new volume and mute buttons will look like on the iPhone 15 Pro. The back panel of the basic version of the iPhone 15 can have a frosted glass effect, like the Pro models.