Realme-ն պատրաստվում է թողարկել նոր սմարթֆոն՝ Realme Neo 7 SE, որն իր տպավորիչ բնութագրերով առանձնանալու է իր մրցակիցներից: 3C և ENAA սերտիֆիկացման հարթակներից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ նոր սարքը կստանա 7000 մԱ/ժ մարտկոց և 80 Վտ արագ լիցքավորում, հայտնում է GizmoChina-ն։
Տեխնիկական բնութագրեր
Realme Neo 7 SE-ն աշխատում է Dimensity 8400-Max պրոցեսորով, որը թույլ կտա սարքին չինական շուկայում մրցակցել Redmi Turbo 4-ի հետ: Սմարթֆոնը կառաջարկի նաև 1.5K OLED էկրան՝ 120 Հց թարմացման արագությամբ, մինչև 16 ԳԲ LPDDR5x օպերատիվ հիշողություն և մինչև 512 ԳԲ UFS 4.0 ներքին հիշողություն։ Սարքը կաշխատի Android 15 օպերացիոն համակարգով՝ սեփական Realme UI 6 ինտերֆեյսով։
Տեսախցիկներ և անվտանգություն
Realme Neo 7 SE-ն համալրված կլինի 50 մեգապիքսելանոց Sony IMX882 հիմնական տեսախցիկով, որը կապահովի բարձրորակ պատկերներ։ Տեսախցիկի կարգավորումը կներառի նաև 8 մեգապիքսել ուլտրալայն անկյունային ոսպնյակ և 16 մեգապիքսել առջևի տեսախցիկ: Կենսաչափական նույնականացման համար էկրանին ներկառուցված է օպտիկական մատնահետքի սկաներ:
Թողարկման ամսաթիվը և հեռանկարները
Սմարթֆոնի պրեմիերան նախատեսված է չինական շուկայում եւ տեղի կունենա չինական Ամանորի տոնակատարությունից հետո։ Միաժամանակ հավանականություն կա, որ Չինաստանից դուրս սարքը թողարկվի այլ անունով, օրինակ՝ Realme GT 7T, սակայն այս տեղեկատվության պաշտոնական հաստատում դեռևս չկա։
Հզոր մարտկոցի, բարձր կատարողականի և ժամանակակից տեխնոլոգիաների համադրությունը Realme Neo 7 SE-ն դարձնում է հետաքրքիր առաջարկ, որը կարող է ամուր դիրք գրավել շուկայում ինչպես Չինաստանում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս:

Realme is preparing to launch a new smartphone, Realme Neo 7 SE, which will stand out from the competition with its impressive specifications. According to information from the 3C and ENAA certification platforms, the new product will receive a 7000mAh battery and 80W fast charging, as reported by GizmoChina.
Specifications
The Realme Neo 7 SE is powered by the Dimensity 8400-Max processor, which will allow the device to compete with the Redmi Turbo 4 in the Chinese market. The smartphone will also offer a 1.5K OLED display with a refresh rate of 120Hz, up to 16GB of LPDDR5x RAM and up to 512GB of UFS 4.0 storage. The device will run on the Android 15 operating system with the proprietary Realme UI 6 interface.
Cameras and security
Realme Neo 7 SE will be equipped with a 50-megapixel Sony IMX882 main camera, which will provide high-quality photos. The camera kit will also include an 8-megapixel ultra-wide-angle lens and a 16-megapixel front camera. An optical fingerprint scanner built into the screen is provided for biometric authentication.
Release date and prospects
The premiere of the smartphone is scheduled for the Chinese market and will take place after the Chinese New Year. At the same time, there is a possibility that the device will be released outside of China under a different name, for example, Realme GT 7T, but there is no official confirmation of this information yet.
The combination of a powerful battery, high performance and modern technologies makes Realme Neo 7 SE an interesting offer that can take a strong position in the market both in China and abroad.