Հայտնի ինսայդեր Ice Universe-ը սոցցանցերում արած իր վերջին գրառումներում գաղտնազերծել է Galaxy S25 Ultra-ի դիզայնի վերջնական տարբերակի և բնութագրերի մասին տեղեկություններ, տեղեկացնում է SamMobile-ը՝ հիշեցնելով, որ Galaxy S25 շարքի սմարթֆոնների պաշտոնական ներկայացումը նախատեսված է երեք ամիս հետո։
Նրա խոսքով՝ Galaxy S25 Ultra տեսախցիկների դիզայնը կնմանվի Galaxy Z Fold 6 տեսախցիկների դիզայնին, ինչը նշանակում է, որ տեսախցիկի ոսպնյակների շուրջը կլինեն շրջանակներ։ Տեսախցիկի դիրքը կմնա նույնը, ինչ Galaxy S24 Ultra-ում:
Նախկին տեղեկությունների համաձայն՝ Galaxy S25 Ultra-ն հետևի հատվածում կունենա չորս տեսախցիկից բաղկացած համակարգ: Այն կներառի 200 ՄՊ հիմնական հետևի տեսախցիկ OIS-ով, 50 ՄՊ գերլայնանկյուն տեսախցիկ՝ ավտոֆոկուսով, 10 ՄՊ հեռաֆոտո տեսախցիկ՝ 3x օպտիկական խոշորացումով և 50 ՄՊ սուպեր հեռաֆոտո տեսախցիկ՝ 5x օպտիկական խոշորացումով։ Սպասվում է, որ հեռախոսը կունենա նաև 12 ՄՊ սելֆի տեսախցիկ, որը նման է Galaxy S24 Ultra-ին:
Բացի դրանից՝ Galaxy S25 Ultra-ն, հավանաբար, կողային մասում կունենա տիտանի շրջանակ, իսկ առջևում՝ Gorilla Glass վահանակ: Նախկինում հրապարակված ռենդերային լուսանկարները ցույց էին տալիս, որ հեռախոսը կունենա կոր անկյուններ, ինչը հակասում է Samsung-ի վերջին երեք տարիների դիզայնի փիլիսոփայությանը: Այս կոր անկյունների շնորհիվ հեռախոսն ավելի հարմարավետ կլինի ձեռքում պահելը, հայտնում է SamMobile-ը։
Սպասվում է, որ հեռախոսը կաշխատի Snapdragon 8 Elite չիպով, որի մասին կհայտարարվի առաջիկա մի քանի օրվա ընթացքում։ Նախկին տեղեկությունների համաձայն, այն կունենա նաև 12 ԳԲ կամ 16 ԳԲ օպերատիվ և 256 ԳԲ, 512 ԳԲ կամ 1 ՏԲ ներկառուցված հիշողություն:

The famous insider Ice Universe in his latest posts on social networks disclosed information about the final version of the Galaxy S25 Ultra design and specifications, reports SamMobile, reminding that the official presentation of the Galaxy S25 series of smartphones is scheduled for three months later.
According to him, the design of the Galaxy S25 Ultra cameras will resemble the design of the Galaxy Z Fold 6 cameras, which means that there will be frames around the camera lenses. The camera position will remain the same as on the Galaxy S24 Ultra.
According to previous reports, the Galaxy S25 Ultra will have a quad-camera system on the back. It will include a 200MP primary rear camera with OIS, a 50MP ultra-wide-angle camera with autofocus, a 10MP telephoto camera with 3x optical zoom, and a 50MP super telephoto camera with 5x optical zoom. The phone is also expected to feature a 12MP selfie camera similar to the Galaxy S24 Ultra.
Apart from that, the Galaxy S25 Ultra is likely to have a titanium frame on the side and a Gorilla Glass panel on the front. Previously released render photos indicated that the phone will have curved corners, which contradicts Samsung's design philosophy for the past three years. Thanks to these curved corners, the phone will be more comfortable to hold, reports SamMobile.
The phone is expected to be powered by the Snapdragon 8 Elite chip, which will be announced in the next few days. According to previous reports, it will also have 12GB or 16GB of RAM and 256GB, 512GB or 1TB of internal storage.