Killnet-ի ռուս հաքերները հայտարարել են ԱՄՆ ՀԴԲ աշխատակիցների տվյալների բազան կոտրելու մասին
Ռուսական Killnet խմբի հաքերները Telegram-ի իրենց էջում հայտարարել են, որ կոտրել են ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (ՀԴԲ) աշխատակիցների տվյալների բազան։
Killnet-ը հայտնել է, որ իրենց հաջողվել է հասանելիություն ստանալ ՀԴԲ-ի 10,210 աշխատակիցների տվյալներին: Նրանք նշել են, որ իրենց տրամադրության տակ են հայտնվել ՀԴԲ-ի աշխատակիցների բոլոր գաղտնաբառերը տարբեր օգտահաշիվներից։
«Մեր տրամադրության տակ են բոլոր գաղտնաբառերը՝ առցանց խանութներից մինչև բժշկական ընդունելության քարտեր, Google և Apple հաշիվներ։ Facebook-ի և Instagram-ի օգտահաշիվներ, գաղտնաբառեր պոռնո կայքերից»,- ասվում է Killnet-ի տարածած հայտարարությունում։
Նոյեմբերի սկզբին Killnet խմբավորումը հայտնել էր, որ հարձակում է գործել եվրոպական երկրների, այդ թվում՝ բալթյան երկրների պետական ​​անվտանգության կայքերի և հետախուզական գործակալությունների վրա: Հաքերներն այսպես էին շնորհավորել Ռուսաստանի Դաշնության ռազմական հետախուզության աշխատակիցներին մասնագիտական ​​տոնի կապակցությամբ, որը նշվում է նոյեմբերի 5-ին։
«Շնորհավորում ենք Ռուսաստանի բոլոր հետախույզներին մեծ տոնի կապակցությամբ: Ի պատիվ ձեզ, մենք մի փոքր աղմուկ կբարձրացնենք փտած Բալթիկայում»,- ասվում էր Killnet-ի տարածած հաղորդագրությունում։
Այդ ժամանակ Killnet-ի կիբեռհարձակման էին ենթարկվել Էստոնիայի պաշտպանության և անվտանգության միջազգային կենտրոնը, Լեհաստանի հետախուզական գործակալությունը և Բուլղարիայի պետական ​​հետախուզական վարչությունը։ Հարձակման էին ենթարկվել նաև Ռումինիայի և Մոլդովայի համապատասխան ռեսուրսները։
Հոկտեմբերին KillNet-ի հաքերները հայտնել էին Բուլղարիայի պետական ​​կայքերի վրա հարձակման մասին՝ «Ռուսաստանին դավաճանելու համար»։ Այդ ժամանակ Բուլղարիայում մոտ մեկ տասնյակ պետական ​​կայքեր արգելափակվեցին, այդ թվում՝ Բուլղարիայի նախագահի, կառավարության, Սահմանադրական դատարանի, Էլեկտրոնային կառավարման, Ֆինանսների Պաշտպանության, Արդարադատության, Առողջապահության նախարարությունների, ինչպես նաև ՆԳՆ և հետախուզության կայքերը։

December 16, 2022  10:29
Hackers from the Russian Killnet group announced on their Telegram page that they had hacked the database of employees of the US Federal Bureau of Investigation (FBI).
Killnet said they managed to gain access to the data of 10,210 FBI employees. They noted that all the passwords of FBI employees from different user accounts were at their disposal.
"We have all passwords at our disposal, from online stores to medical admission cards, Google and Apple accounts. Facebook and Instagram user accounts, passwords from porn websites," Killnet's statement noted.
In early November, the Killnet group said it had attacked state security websites and intelligence agencies in European countries, including the Baltic states. This is how the hackers congratulated the employees of the military intelligence of Russia on the occasion of the professional holiday, which is celebrated on November 5.
"Congratulations to all explorers of Russia on the occasion of the great holiday. In honor of you, we will make a little noise in rotten Baltica," they said in a message.
At that time, the International Defense and Security Center of Estonia, the Polish Intelligence Agency and the State Intelligence Service of Bulgaria were subjected to a Killnet cyber attack as well. The respective resources of Romania and Moldova were also attacked.
In October, KillNet hackers reported an attack on Bulgarian government websites "to betray Russia". At that time, about a dozen government websites were blocked in Bulgaria, including the websites of the Bulgarian President, Government, Constitutional Court, e-Government, Finance Protection, Justice, Health, as well as the Ministry of Internal Affairs and Intelligence.