«Մագնիսական լևիտացիայով» լվացքի մեքենա, էկոնոմ սառնարան եւ օդամաքրիչ սարք. 3 հետաքրքիր նորույթ Xiaomi-ից
26 սեպտեմբերի, 2022  13:40
Xiaomi-ն երեք նոր ու հետաքրքիր կենցաղային տեխնիկա է ներկայացրել՝ մագնիսական լևիտացիայի սկզբունքով աշխատող լվացքի մեքենա, էկոնոմ սառնարան եւ օդամաքրիչ նոր սարք։ Երեքն էլ առանձնանում են հետաքրքիր նորարարական լուծումներով եւ մրցունակ գներով։
Xiaomi Mijia Drying and Washing All-in-One Machine Color Screen Smart 10kg
Xiaomi Mijia Drying and Washing All-in-One Machine Color Screen Smart 10kg-ը ունիվերսալ լվացող եւ չորացնող սարք է, հագեցած գունավոր էկրանով, որը հիշեցնում է սմարթֆոնների ինտերֆեյսի դիզայնը:
Մեքենայի մեջ օգտագործում է մագնիսական լևիտացիայի սկզբունքը, որի շնորհիվ թմբուկը պտտվում է սահուն՝ նվազագույն շփումով, իսկ պտտվելիս աղմուկը կազմում է ընդամենը 50 դեցիբել։
Xiaomi-Mijia-washing-machine1.jpg (100 KB)
Արտադրողի խոսքով՝ լվացքի մեքենան կարող է ինքնուրույն որոշել հագուստի քաշը եւ վերահսկել սպառվող լվացքի փոշու քանակը։ Ավելին, այն կարող է հագուստը լվանալ ջրի բարձր ջերմաստիճանի պարագայում եւ ապահովում է տիզերի 100 տոկոս արդյունավետ մաքրում եւ ապահովում է 99.999 տոկոս արդյունավետություն վիրուսների (Influenza A HIN1) հեռացման հարցում։
Սարքն աշխատում է նաև Mijia հավելվածի միջոցով եւ ունի ձայնային կառավարում. այն կարող է կապվել տան այլ խելացի սարքերի հետ եւ անլար եղանակով ծրագրային թարմացումներ ստանալ։
Xiaomi-Mijia-washing-machine2.jpg (70 KB)
Առայժմ Xiaomi Mijia Drying and Washing All-in-One Machine Color Screen Smart 10kg-ն նախնական պատվերով հասանելի է 335 դոլարով: Հուսանք, որ մոտ ապագայում մեքենան հասանելի կլինի Հայաստանում։
Xiaomi Mijia 430L սառնարան
Հսկայական, բայց շատ խնայող Xiaomi սառնարանն ունի 4 դուռ եւ 17 խցիկ: Կա նույնիսկ հատուկ հատված, որտեղ ջերմաստիճանը կարելի է առանձին կարգավորել՝ կարելի է դրա մեջ, օրինակ, բանջարեղեն պահել։
Սառնարանի ընդհանուր ծավալը 430 լիտր է, իսկ սառնարանի եւ սառցախցիկների ծավալները՝ համապատասխանաբար 154 եւ 266 լիտր։
Xiaomi-Mijia-430L.png (441 KB)
Հակաբակտերիալ պաշտպանության մակարդակը հասնում է 99.99 տոկոսի, իսկ աշխատանքի ընթացքում ձայնը չի գերազանցում 36 դեցիբելը։ Էներգիայի սպառումն օրական 0.85 կՎտժ է։
Չինաստանում այս սառնարանը վաճառվում է 315 դոլարով։
Xiaomi Mijia Ultra օդամաքրիչ սարք
Mijia Ultra օդամաքրիչ սարքն օգտագործում է Xiaomi-ի եւ Չինաստանի Գիտությունների ակադեմիայի Գործընթացների ճարտարագիտության ինստիտուտի մշակած տեխնոլոգիան: Այս տեխնոլոգիան առավելագույնի է հասցնում օդի մաքրումը` ֆորմալդեհիդը շարունակաբար քայքայելով և վերածելով ջրի և ածխաթթու գազի` առանց երկրորդական աղտոտման:
Xiaomi-Mijia-Ultra.png (602 KB)
Mijia Ultra-ն ժամում կարող է մաքրել 400 մ3: Այն հագեցած է պինդ վիճակի ֆորմալդեհիդի սենսորով՝ 0.01 մգ/մ3 հայտնաբերման ճշգրտությամբ, կրկնակի ինքնամաքրվող ֆոտոէլեկտրական տեխնոլոգիայով եւ չորս գեներատորներով, որոնք բարձր էներգիայի իոնային դաշտ են ստեղծում եւ ոչնչացնում վիրուսներն ու բակտերիաները։
Նախնական պատվերի դեպքում սարքը կարելի է ձեռք բերել 670 դոլարով, սակայն հետագայում գինը կբարձրանա մինչեւ 770 դոլար։

Xiaomi introduced three interesting new products from the household appliances - a washing machine using the principle of magnetic levitation, an economical refrigerator and a new air purifier. All three feature interesting innovations and a competitive price.
The Xiaomi Mijia Drying and Washing All-in-One Machine Color Screen Smart 10kg is an all-in-one washer and dryer that features a color screen reminiscent of smartphone interface design.
The machine uses the principle of magnetic levitation, so the drum rotates smoothly with minimal friction, and the spin noise is only 50 dB.
According to the manufacturer, the machine can automatically detect the weight of clothes and control the amount of detergent consumed. Moreover, the machine supports high-temperature modes and provides mite removal with 100% efficiency and virus (influenza A HIN1) removal with 99.999% efficiency.
The device also supports the Mijia app and voice control: it can communicate with other smart home devices and receive over-the-air updates.
For now, the Xiaomi Mijia Drying and Washing All-in-One Machine Color Screen Smart 10kg is available for pre-order in China for $335. Let's hope the machine will be available in Armenia in the not-too-distant future.
Xiaomi's huge but very economical refrigerator has 4 doors and as many as 17 compartments. There is even a special compartment in which the temperature can be regulated separately: you can, for example, store a vegetable in it.
The total volume of the refrigerator is 430 liters, and the volume of the refrigerator and freezer compartments - 154 and 266 liters, respectively.
The level of antibacterial protection reaches 99.99%, and the volume during operation is not more than 36 dB. Power consumption is 0.85 kWh per day.
In China, this refrigerator sells for $315.
The Mijia Ultra air purifier uses technology developed by Xiaomi and the Process Institute of the Chinese Academy of Sciences. This technology maximizes air purification by continuously decomposing formaldehyde into water and carbon dioxide without secondary pollution.
The Mijia Ultra can purify 400 m3 per hour. It features a solid-state formaldehyde sensor with 0.01mg/m3 detection accuracy, photoelectric dual self-cleaning technology, and four generators that generate a high-energy ionic field and destroy viruses and bacteria.