WhatsApp-ից հնարավոր կլինի հաղորդագրություններ փոխանակել այլ մեսենջերների օգտատերերի հետ
Համաձայն Եվրամիության թվային շուկաների վերաբերյալ նոր օրենսդրությունում իրականացված վերջին փոփոխությունների՝ WhatsApp-ի օգտատերերը շուտով կկարողանան հաղորդագրություններ ուղարկել այլ հավելվածների: Այս նորամուծությունը պայմանավորված է ԵՄ նոր օրենքների պահանջներով, որոնք ուղղված են մեսենջերների միջև համատեղելիության ապահովմանը, հայտնում է The Verge-ը։
Meta-ն, որին պատկանում է WhatsApp-ը, պարտավոր է օգտատերերին տրամադրել երրորդ կողմի այլ հավելվածների միջև հաղորդագրություններ փոխանակելու հնարավորություն: Այս գործառույթն աստիճանաբար կգործարկվի, և եվրոպացի օգտատերերը կստանան ներծրագրային ծանուցումներ այն մասին, որ հասանելի է տարբեր ծառայություններից չատերի միաձուլումը։
Բացի դրանից՝ Meta-ն խոստանում է ավելացնել լրացուցիչ հնարավորություններ, ինչպիսիք են հաղորդագրություններին արձագանքները, հաղորդագրությունն ընթերցած լինելու մասին ծանուցումները և տեքստի մուտքագրման ցուցիչները: Մինչև 2027-ը ընկերությունը նախատեսում է ընդլայնել ֆունկցիոնալությունը՝ ներառելով տարբեր մեսենջերների օգտատերերի միջև աուդիո և տեսազանգերի աջակցություն, որն էլ ավելի հասանելի կդարձնի հաղորդակցությունը:

According to recent changes initiated by the new European Union Digital Markets Act, WhatsApp users will soon be able to send messages to other apps. This innovation is in line with the EU's new laws aimed at ensuring compatibility between messaging platforms, as reported by The Verge.
Meta, the company that owns WhatsApp, is required to provide users with the ability to exchange messages between Telegram and other third-party apps. The implementation of this feature will be gradual, and European users will receive notifications in the app about the availability of cross-app chat integration.
Additionally, Meta promises to add extra features, such as message reactions, read receipts, and typing indicators. By 2027, the company plans to expand the functionality to include support for audio and video calls between users of different messaging apps, making communication even more accessible.